مشکلات رفتاری گربه و 6 راهکار مفید برای رفع این مشکلات

امکان دارد رفتار گربه شما آن طور که می خواهید نباشد و رفتار دیگری داشته باشد اما نگران نباشید ، این مطلب را به مشکلات رفتاری گربه ها اختصاص داده ایم و تصمیم گرفته ایم که شما را با راهکار های حل این نوع از مشکلات آشنا سازیم تا بتوانید در آرامش رفتار درست را به گربه ی خود تفهیم کنید.

مشکلات رفتاری گربه

مشکلات رفتاری گربه

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ ممکن است رفتار گربه شما آن طور که می خواهید نباشد اما نگران نباشید ، با روش های درست می توانید تمام مشکلات رفتاری گربه ها را حل کنید. در ادامه مطلب راه حل شایع ترین مشکلات رفتاری در گربه ها ذکر شده است.

مشکلات رفتاری گربه

حل مشکلات رفتاری گربه

فعالیت : فعالیت برای سلامت یک گربه اهمیت بسیاری دارد . با گربه بازی کرده و او را با اسباب بازی های مشغول نگه دارید ، این گونه انرژی گربه صرف بازی خواهد شد و گربه شروع به بد رفتاری یا آسیب به وسایل نمی کند .

اسکرچر تهیه کنید : گربه ها به چنگ کشیدن و تیز کردن ناخن های خود علاقه دارند و در صورتی که مکان مناسبی برای پنجه کشیدن نداشته باشند به وسایل شما آسیب وارد می کنند . بهترین راه برای جلوگیری از این رفتار تهیه یک اسکرچر خواهد بود.

برای گربه خود اسباب بازی های مختلف تهیه کنید : گربه ها حیوانات کنجکاوی می باشند و به جویدن وسایل علاقه دارند ، برای این که از جویده شدن وسایلتان ( مانند سیم ها ) توسط گربه جلوگیری کنید بهتر است برایش اسباب بازی های مخصوص گربه تهیه کنید تا بتواند با آن ها بازی کند .

به گربه خود استفاده از ظرف خاک را آموزش بدهید: برخی از گربه ها وقتی به خانه جدید می آیند از ظرف خاک استفاده نمی کنند و شروع به دستشویی کردن در اطراف خانه می کنند . محلی را که گربه دستشویی کرده با پاک کننده های مخصوص آنزیمی تمیز کنید ،به دلیل این که گربه ها حس بویایی قدرتمندی دارند و اگر بوی ادرار یا مدفوع خود را در محلی تشخیص دهند دوباره در همان محل دستشویی می کنند .

گربه ی خود را دعوا کنید و او را به ظرف خاکش عادت بدهید . در صورتی که گربه به ظرف خاک بی توجهی می کند ممکن است به عفونت های ادراری دچار باشد .

رفتار های خشن گربه را کنترل کنید : شما می توانید از رفتار های خشن گربه جلوگیری نمایید. زمانی که گربه می خواهد چنگ بزند و یا گاز بگیرد با صدایی محکم و جدی او را دعوا کرده و یا از اسپری آب استفاده کنید . در مقابل به رفتار های خوب پاداش و خوراکی بدهید . بعضی از گربه ها نیازمند اصلاح رفتار توسط یک متخصص می باشند .

به گربه اجازه ی خوردن چیز های نامعمول را ندهید : گربه ها ممکن است گیاهان ، خاک و اشیای کوچک روی زمین را بخورند و یا پشم های قالی را در دهان بگیرند و مزمزه کنند !

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به یاد داشته باشید گربه ها بسیار کنجکاو هستند و ممکن است این رفتار آن ها روزی باعث مسمومیت در آن ها گردد. به گربه خود به موقع غذا بدهید و برایش اسباب بازی های مختلفی تهیه کنید تا مشغول گردد .

مشکلات رفتاری گربه

مطالعه بفرمایید : گربه های عصبی ، روش رفتار و آموزش مناسب برای آنها

کنترل رفتار های گربه نیاز به صبر و تحمل بسیاری دارد ، از روش های بالا استفاده نمایید و گربه ی خود را موقعیت های جدید عادت دهید . رفتار عصبی با گربه، دردی را دوا نمی کند ، زیرا گربه ها رفتار های عصبی را به خوبی پاسخ نمی دهند .

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52