باز ماهی ها و معرفی 2 گونه شناخته شده از آنها

باز ماهی ها از خانواده ی خانواده سیری تیده (CIRRHITIDAE ) می باشند و نزدیکی زیادی با عقرب ماهی ها دارند ولی فاقد زائده های خار مانند آنها می باشند. شعاع های قسمت پایینی باله های سینه ای ساده و ضخیم می باشند.

باز ماهی ها

باز ماهی ها

این ماهی ها عموماً کف زی می باشند و معمولا می توانید آن ها را در حالت نشسته روی نوک شاخه های مرجانی مشاهده کنید. بلافاصله پس از نزدیک شدن دشمن، این ماهی ها به سرعت به داخل شاخه های مرجان ها گریخته و خود را از تعرض آن محفوظ می دارند. 

جهت صید آن ها غواص ها معمولاً تکه های بزرگ مرجان را کنده و آن را روی تور دستی خود تکان می دهند. باز ماهی ها از داخل مرجان به درون تور دستی می روند. غذای آن ها را اغلب بی مهرگان کوچک و ماهی ها تشکیل می دهند. از این خانواده هیچ نوع نمونه ای در خلیج فارس و دریای عمان وجود ندارد.

باز ماهی خال دار

باز ماهی خالدار با نام علمی Cirrhitichthys aprinus شناخته شده است و منشاء اصلی آن ها به مناطق استوایی مرکزی بین اقیانوس های هند و کبیر بر می گردد.

اختصاص اصلی این ماهی این است که روی هر یک از شعاع های سخت باله پشتی آن زائده ای منگوله مانند وجود دارد. جهت شناسایی آن می توان از وجود این زوائد و هم چنین طرح خال خال یا لکه مانند آن استفاده کرد. این نو ع ، ماهی است گوشت خوار و معمولاً از ماهی، آرتمیا، کرم توبیفکس منجمد، و میگوی تکه تکه شده می توانید برای تغذیه آن استفاده کنید. طول آن تا 11 سانتی متر نیز می سد.

باز ماهی ها

مطالعه بفرمایید : شانک ماهی ها و 2 نوع آکواریومی از آن ها

باز ماهی پوزه دراز

باز ماهی پوزه دراز با نام علمی Oxycirrhites typus شناخته می شود. منشاء اصلی آن ها به هند و چین تا باهامای کالیفرنیا، شامل جزایر هاوایی باز می گردد.

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ اگر چه شکل این ماهی مانند سایر بازماهی ها می باشد، با وجود این داشتن پوزهٔ دراز آن را شبیه به پروانه ماهی پوزه دراز کرده است. گاهی اوقات ممکن است در اعماق سی متری یا بیشتر نیز یافت شود.

 

باز ماهی ها

این ماهی در آب های گودتر اطراف جزایر هاوایی صید می گردد. گاهی اوقات نیز بین شاخه های مرجان سیاه یافت می شود. پوزه دراز آن برای در آوردن بی مهرگان غذایی از داخل سوراخ هایشان می باشد. جهت تغذیه آن ها می توانید از آرتمیای زنده استفاده نمایید. طول آن هرگز از 12.5 سانتی متر بیشتر نمی باشد.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا