آب برای سگ و 6 مورد مرگبار یا خطرساز آن برای حیوان

آب یک قسمت حیاتی از رژیم غذایی سگ ها می باشد که روزانه به آن نیازمند هستند، به شرط این که آبی تازه و به دور از هرگونه آلودگی و میکروب باشد. البته همیشه میکروب عامل خطر نیست، آب شور نیز ممکن است عامل بروز مشکلاتی گردد. در این مبحث به شرایط اب نوشیدن سگ و شرایط آب برای سگ ها خواهیم پرداخت تا صاحبان آن ها از خطرات ناشی از نوشیدن آب های نامناسب برای سگ های خود اطلاع یابند.

آب برای سگ و 6 مورد مرگبار یا خطرساز آن برای حیوان

آب برای سگ و آلودگی

با نتایج حاصل از تحقیقات مجله پزشکی آسان طب؛ آب برای سگ ها نباید شامل آب یخ، آب نمک، آب شیر مشکوک و یا حتی استخر باشد. صاحبان سگ هم‌چنین باید از مصرف از آب ساکن و هر نوع آب آلوده ی دیگری خودداری نمایند. آب یک قسمت حیاتی از رژیم غذایی سگ ها می باشد. با افزایش غذاهای شور، آب تازه باید به عنوان یک منبع اولیه یا غذا های آبدار برای سگ موجود باشد.

استفاده از آب برای سگ از داخل استخر

به سگ خود اجازه ندهید از آب استخر های آغشته به کلر بنوشد، آب استخر شامل مواد شیمیایی متنوعی از جمله کلر می باشد. هنگامی که یک سگ آب استخر را می نوشد بیش از حد لازم برای سلامتی‌ اش کلر می بلعد و همین طور امکان دارد مواد شیمیایی دیگری را نیز فرو بدهد. همچنین ممکن است جلبک، کرم و حشرات، باکتری ها و مواد خطرناک دیگری نیز در درون استخر باشند. به طور حتم یک جرعه ی کوچک از آب استخر سگ شما را به قسمت اورژانس دامپزشکی نمی کشاند، اما تلاش کنید تا حد امکان حیوان خود را از خوردن آب استخر بازدارید.

آب یخ یا برف برای سگ

آب یخ یا برف نوع مناسبی از آب برای سگ ها نمی باشد. آب نوشیدنی سگ در روز های گرم تابستان و یا در دمای اتاق در زمستان می تواند کمی خنک باشد. به هر حال تاثیر آب یخ یا برف بر سگ ها با تاثیراتی که بر انسان ها می گذارد متفاوت است. بنابر این به یک سگ آب یخ ندهید و به او اجازه ندهید که از برف بخورد.

آب برای سگ از نوع شور

از استفاده از آب شور به عنوان منبع آب یگ پرهیز نمایید، مطمئنا این مقدار نمک برای سگ زیاد آور خواهد بود. همچنین آب شور نمی توانند هیدرات لازم برای سگ را به طور کامل فراهم سازد و به تشنگی عظیم تری منجر می گردد. نمک بیش از اندازه در رژیم غذایی سگ که می تواند حاصل نوشیدن آب نمک باشد می تواند موجب بروز مشکلات دیگری در سلامتی سگ گردد.

آب برای سگ و 6 مورد مرگبار یا خطرساز آن برای حیوان

ظرف آب برای سگ بصورت کثیف یا توالت

حتی تمیز ترین آب های بطری یا معدنی نیز هنگامی که در ظرف کثیف قرار داشته باشند تبدیل به آب های ناسالمی برای منبع آب سگ می گردند. یک ظرف آب کثیف یا کاسه ی توالت کثیف می تواند موجب بسیاری از انواع ترکیبات و باکتری های خطرناک گردد. کاسه ی توالت امکان دارد حاوی مواد شیمیایی مصرف شده جهت تمیز کردن آن باشد که می تواند برای سگ مضر باشد. اگر ظرف آب سگ ها خراشیده شده و یا فرسوده شده است باید آن را دور انداخت، زیرا باکتری ها می توانند در درز های آن اقدام به تولید مثل کنند. بهترین انتخاب، یک ظرف آب استیل ضد زنگ می باشد که باید روزانه تمیز گردد و ماهیانه ضد عفونی شود.

آب برای سگ از نوع راکد یا قارچی

آب چاله ها و یا آبگیر ها ممکن است دارای باکتری ها، انگل ها و ویروس هایی باشد که در اثر نبود حرکت آب به وجود می آیند. انگل های مسری پرورش یافته می توانند یک عامل بیماری زا باشند، قارچ ها و انگل ها از عوارضی هستند که آب مانده به ارمغان می آورد. به این ترکیب “Pythium insidiosum thrives” می‌گویند و در آب های راکد یا در علف هایی که در آب های راکد وجود دارند تکثیر می شوند. این ترکیب در قارچ های آب وجود دارد و می تواند موجب بیماری های جدی در سگ ها گردد.

مصرف آب برای سگ از شیر مشکوک

آب شیر به عنوان منبع آب سگ به طور کامل تایید شده نمی باشد اما معمولا گوشزد نمی گردد. اگر شما دقیقا بدانید که در آب شیر چه ترکیباتی به کار رفته می توانید انتخاب کنید که از آن مصرف کنید یا برعکس. آب حاوی کمتر از 5000 قسمت از یک میلیون ترکیباتی است که برای سگ مطرح شده است. البته آب شیر ممکن است موجب احتمالات دیگری گردد مخصوصا اگر دارای آهن، منیزیوم و یا نیترات ها به مقدار زیادی باشد. فراموش نکنید که هر آب مانده ای ممکن است پرورشگاه انگل ها، ویروس ها و باکتری ها باشد.

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4.5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35