تخت خواب برای سگ و 12 توصیه برای ساخت آن

بسیاری از صاحبان سگ بر این تصور هستند که یک ملحفه یا یک فرش برای خواب سگ کافی است و این در حالی است که خودشان حاضر نیستند بدون وجود تخت زندگی کنند. تخت خواب مناسب بر خواب سگ شما بسیار تاثیر گذار می باشد، نه تنها از میزان گرم کنندگی مناسبی برخوردار است بلکه از مفاصل و ماهیچه های سگ شما محافظت خواهد کرد. بنابر این تخت خواب برای سگ ها به شرط مناسب بودن اهمیت ویژه ای دارد. در ادامه چندین ایده برای شما داریم تا بتوانید مکانی راحت و جالب برای استراحت سگ‌تان بسازید، بالاخره دوست پشمالوی با وفای شما نیز جایی هم برای استراحتش نیاز دارد.

تخت خواب برای سگ

ساخت تخت برای سگ

تخت خواب برای سگ نیز مانند واکسیناسیون ، غذا و سایر مراقبت ها لازم و ضروری می باشد و صاحبان حیوانات خانگی باید دقت داشته باشند که تشک حیوان و یا تخت خواب سگ باید مناسب با جثه اش باشد. بنابر این پیش از خرید و انتخاب رختخواب باید بدن سگ را اندازه گیری کنید.

معمولا حیوانات خانگی دوست دارند کنار صاحب خودشان بخوابند با توجه به این رفتار در صورتی که سگ ها اوایل زیاد از تشک خواب استقبال نکردند با قراردادن جای خواب کنار محل خواب خود می توانید آن ها تشویق به خوابیدن در آن کنید.

تخت خواب یا رختخوابی که انتخاب می گردد حتما باید از جنسی قابل شستشو باشد. حیواناتی که پوشش بدن آن ها پشمی است و مو های بلندی دارند زود احساس گرما می کنند، برای این نوع سگ های پشمالو باید محل خوابی با لبه های کوتاه و از جنس پارچه های نخی که گرمای کمتری را به خود می گیرد استفاده نمایید. 

تخت خواب برای سگ در مخفیگاه

این ایده خلاقانه خوابگاه سگ‌تان را از دید پنهان می‌سازد. این برای افرادی مناسب است که جای کمی در خانه دارند و با این روش دیگر نیاز ندارید فضای زیادی را برای استراحت سگ‌شان در نظر داشته باشند. جهت ساخت این پناهگاه تنها کافی است درب یکی از کمد‌ هایتان را در آورده و تشکی در کف آن بیندازید. برای این که سگ تان را به خوابیدن در این مکان تشویق نمایید، در ابتدا تعدادی از وسایل و اسباب بازی‌های مورد علاقه‌اش را در جای خواب جدیدش بگذارید.

تخت شیک

تخت خواب برای سگ

این مدل، یک تخت عالی برای سگ‌های کوچک است. این تخت با مد روز نیز جور در می‌آید! این تخت را خودتان نیز می‌توانید بسازید اما در صورتیکه مهارتی در این کار ندارید تنها کافی است به فروشگاه‌های وسایل حیوانات خانگی یا فروشگاه‌ های مبلمان رفته و چیزی شبیه به این بیابید. قدم بعدی پیدا کردن بالشی هماهنگ با رنگ این تخت خواهد بود.

تخت خواب برای سگ در اتاق نشیمن

خوانندگان همیشگی مجله آسان طب؛ حتما به این نکته توجه کرده اید که سگ‌ ها دوست دارند بخشی از خانواده باشند، بنابر این با گذاشتن محل خواب سگ‌تان در اتاق نشیمن، هم مکانی راحت برای خواب و دراز کشیدن به او می‌دهید و هم او را در دورهمی‌ های خانوادگی شرکت می‌دهید! این ایده‌ ای عالی برای سگ‌ هایی با بزرگ جثه می‌باشد.

مطالعه بفرمایید: بهترین بازی برای سگ و 7 مورد از آنها برای ایجاد روابط دوستانه

تخت خواب برای سگ در چمدان

می توانید چمدان خود را به تختی نوستالژیک و زیبا برای سگ‌تان تبدیل کنید. این تخت برای سگ‌ هایی کوچک بسیار مناسب می‌باشد. پارچه داخلی چمدان را با دیزاین و یا رنگ اتاق‌ خود یکدست کنید تا جذابیتی دو چندان دااشته باشد. برای این کار به راحتی پارچه را در آورده و آن را با پارچه‌ای جدید عوض نمایید. اما حواستان باشد که با استفاده از وسیله‌ ای در چمدان را باز نگه داشته و آن را محکم کنید تا بر سر سگ‌ نیفتد.

تخت خواب رنگارنگ و راحت

این ایده برای کسانی است که خانه ای رنگارنگ داشته و دوست دارند آن را رنگارنگ تر سازند! یک تشک رنگی (به هر رنگی که دوست دارید) فراهم کرده و آن را در زیر یک میز عسلی قرار بدهید تا از فضای غیر قابل استفاده اتاق نیز استفاده کرده باشید و جایی اضافه‌ به آن اختصاص ندهید. اما به یاد داشته باشید از تشک‌های نرم برای این کار استفاده نمایید تا سگ‌ شما جای خواب راحتی داشته باشد.

تخت مدل گوشه سگی

تخت خواب برای سگ

یک گوشه از خانه‌ خود را تنها به سگ‌تان اختصاص بدهید. با چسباندن کاغذ دیواری یا هر چیز دیگری به دیوار آن گوشه، از کثیف شدن دیوار جلوگیری نمایید. این گوشه را برای سگ تان راحت و هیجان انگیز ساخته و بر روی دیوار این قسمت قفسه‌ ای نصب نمایید تا بیسکوییت‌ ها، اسباب بازی‌ ها و سایر وسایل سگ‌ خود را بر روی آن قرار بدهید.

تخت خواب برای سگ در جلوی شومینه

یکی از آیتم‌ های تصاویر یک خانه و خانواده شاد، سگی است که در جلوی شومینه دراز کشیده باشد. اگر تخت سگ‌ خود را در جلوی شومینه بگذارید، فضایی راحت و گرم را به او اختصاص داده اید و همچنین به او این اجازه را داده اید که در مرکز گردهمایی‌ های خانوادگی حاضر باشد. اما مواظب باشید تشک سگ‌ خود را خیلی به آتش نزدیک نکنید، همیشه خطر وجود دارد.

بیشتر بدانید: خوابیدن سگ در رختخواب ، مراحل و روش آموزش این دستور

تخت خواب نوستالژیک برای سگ

این تخت ساده و چوبی کاملا نوستالژیک است و ما را به یاد تخت بچگی تان می‌اندازد. لازم نیست همیشه مبلمان با شکوه باشند تا زیبا به نظر بیاید! این تخت ساده به خانه آرامش می‌بخشد. اما حواستان باشد که تخت برای سگ‌تان کوچک نباشد و تشکی نیز روی آن باشد.

سبد سگی جایی برای خواب سگ

یک سبد حصیری بزرگ جای خوابی مناسب برای سگ‌ های کوچک می باشد. بالشتی در کف آن انداخته و سگ‌ خود را به خواب در داخل آن تشویق نمایید. اما اگر سگ‌تان شروع به جویدن تختش نمود، با استفاده از یک اسپری بازدارنده او را از انجام این کار منع کنید.

تخت خواب کمدی برای سگ

تخت خواب برای سگ

هنگامی که به فکر خرید کمدی تازه می‌افتید، سگ‌تان را هم در نظر بگیرید. این نیز یک ایده دیگر برای خرید کمدی که هم شما و هم سگ‌تان می‌توانید از آن استفاده نمایید. اما حواستان باشد که کمد برای سگ‌تان کوچک نباشد در غیر این صورت سگ احساس راحتی نکرده و داخل آن نی رود.

تخت خواب دو کاره

تخت خواب برای سگ

یک تشت گالوانیزه که با رنگ زرد و قرمز بسیار زیاست. تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک بالشت پشمالو است و تخت‌ شما حاضر است! با برداشتن بالشت، تخت به تشت حمام تبدیل می گردد!

تخت خواب برای سگ یا تخت شما!

گاهی اوقات سگ‌ شما تختی بزرگ تر، مثل تخت شما را برای خواب ترجیح می‌دهد. اینجا دیگر انتخاب با شماست که تخت را برای او بگذارید و یا آن را با او شریک گردید!

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4.3/5 ‫(4 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا