اصول نگهداری از چین چیلا و ساختن محیطی آیده آل

چین چیلا ها زمانی خوشحال می باشند که شما محیط ایده ال و مناسبی برای آن ها تهیه کرده و از فشار غیر ضروری به روی آن ها جلو گیری کنید. به همین علت تصمیم گرفتیم در این مطلب به موضوع اصول نگهداری از چین چیلا و ساختن محیطی آیده آل برای آن ها بپردازیم.

اصول نگهداری از چین چیلا و ساختن محیطی آیده آل
اصول نگهداری از چین چیلا و ساختن محیطی آیده آل

ترس در چین چیلا ها

چین چیلا ها از صدا های بسیار بلند و تکان ها شدید خوششان نمی اید. برخی چیز ها هستند که موجب ترس چین چیلا ها شده و باعث می گردد آن ها در قفسشان باقی بمانند.

حتی چیز های ساده نیز گاهی برای چین جیلا ها ترسناک به نظر می رسند (مثل بارش باران شدید). بنابر این شما باید آن ها را دور از دسترس بچه های کوچک و سایر حیوانات قرار بدهید. همچنین نباید آن ها را بشویید زیرا علاوه بر ترس ممکن است به آن ها آسیب وارد گردد. شما می توانید برای چین چیلای کثیف از حمام شن استفاده کنید که در مقاله قبلی مجله ی پزشکی آسان طب تحت عنوان چین چیلای کثیف و استفاده از حمام شن برای پاکیزگی صحبت کردیم.

اصول نگهداری از چین چیلا

اصول نگهداری از چین چیلا و ساختن محیطی آیده آل

با این که چین چیلا ها می توانند در قفس زندگی کنند. آن ها بسیار سالم تر خواهند بود اگر شما به آن ها اتاقی جهت دویدن و یا راهرویی به آن ها بدهید و چند ساعتی در شب آن ها را ازاد و به حال خود بگذارید. این زمان به انها اجازه می دهد تا بتوانند فرصت بیشتری برای کشف چیز های جدید داشته باشند و یا در چرخ و فلکی که شما برایشان تهیه کرده اید به بازی بپردازند . مکان ایده ال بر ای قفس این است که قفس را در بالای دیوار یا گوشه دیوار بگذارید.

شما باید حس امنیت را برای چین چیلا خود فراهم سازید. شما می توانید برای خواب آن ها در شکافی از دیوار جعبه ای قرار بدهید تا در انجا بخوابند. هر چین چیلا باید در قفس خود یک چرخ و فلک مخصوصی داشته باشد. شما می توانید یک چرخ و فلک ببزرگ را با کمی جست و جو برای چین چیلا بیابید، شاید کمی این کار زمانبر باشد اما بالاخره پیدا خواهد شد. بهتر است چرخ و فلک یک تیکه باشد برای این که درون چرخ و فلک های فلزی پا یا دست چین چیلا گیر کرده و ممکن است دچار شکستگی گردد.

باید برای چین چیلا از خنک کننده استفاده نمایید. در حقیقت اگر درجه حرارت محیط چین چیلا بالا باشد موجب مرگ آن ها می گردد، زیرا آن ها قادر به عرق کردن نیستند که به وسیله ی آن بدن خودشان را خنک کنند. یک روش خوب برای خنک کردن استفاده از اب و مرطوب کردن قفس می باشد، بدین ترتیب چین چیلا ها می توانند از شر گرما خلاص گردند. درجه حرارت اتاق نباید به بیش از 75 درجه فارنهایت تجاوز کند.

اصول نگهداری از چین چیلا و ساختن محیطی آیده آل

چین چیلا ها دوست دارند هر چیزی را بجوند. ممکن است میله قفس، درها، اسباب و یا اثاثیه خانه را بجوند. مطمئن گردید که محیط خانه برای چین چیلا امن می باشد و این که چیز خطرناکمی برای خوردن حیوان وجود ندارد.

به دلیل این که چین چیلا ها شب فعال می باشند باید آن ها را در گوشه ای نگهداری کنید که صبح ها سر و صدایی نداشته باشد. بهتر است آن ها را در مکان تاریکی قرار دهید تا شب ها بتوانند بخوابند. نور صبح باعث می گردد زمانی که آن ها می خواهند بخوابند بیدار شده و عصبی گردند.

 
 
‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا