چگونه به ایده‌ های درخشان برسیم؟

ایده‌ های درخشان در موفقیت و پیشرفت هر انسانی تاثیر گذار است. سعی کنید مدام در کارهایتان ایده بدهید و از این کار نترسید. خلاقیت و جسارت داشته باشید و برای رسیدن به خواسته های تان گام بردارید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره ایده‌ های درخشان اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

ایده‌ های درخشان
ایده‌ های درخشان

ایده‌ های درخشان

مدیران می‌دانند که تنها خلق تعداد زیادی ایده ، الزاماً موجب پدیداری ایده‌های خوب نمی‌شود. آن‌چه شرکت‌ها نیاز دارند، سیستم‌هایی هستند که ایده‌ های درخشان را پرورش داده و ایده‌های بد را حتی قبل از رسیدن به میز تصمیم‌گیرنده، از دور خارج سازند.

پژوهش ما نشان می‌دهد بهره‌گیری از ایده‌ های درخشان افراد زیاد در ابتدای فرایند می‌تواند به حصول اطمینان از رسیدن بهترین ایده‌‌ها به مرحله نهایی کمک کند…

ایده‌ های درخشان
ایده‌ های درخشان

بدترین موقع برای فکر کردن به ایده‌ های درخشان وقتیه که تلاش می‌کنی به ایده‌ های خوب فکر کنی.

اینکه زورکی خلاق باشی مثل اینه که سعی کنی زورکی بامزه باشی. اگه یه تفنگ بگیرن روی شقیقه‌ی یه آدم معمولی و داد بزنن «یه چیز بامزه بگو وگرنه شلیک می‌کنم!» چیزی جز یه مغز متلاشی گیرشون نمیاد.

برای خلاق بودن صرفا وقت بیشتر لازمه.

اگر مشکلی توی ذهنت باشه، ناخودآگاهت مداوما با اون مشکل کلنجار می‌ره. اول خودت رو آماده کن. به مشکل نگاه کن. درباره‌اش عمیقا فکر کن. بعضی از افکارت رو بنویس. و بعد به حال خودش بگذارش.

معمولا بهترین ایده‌ ها وقتی به سراغ آدم میاد که زندگی در آرامشه – مثلا زیر دوش، یا درست وقتی که داره خوابت می‌بره. وقتی که هشیاریت سوسو می‌زنه، لحظه‌ایه که نیروهای خلاقه‌ی ذهنت آزاد و رها می‌شن اما هنوز اونقدر بیدار هستی که درکشون کنی. یه دفترچه یادداشت کنارت داشته باش تا این لحظه‌ها رو ثبت کنی.

هر چیزی که به ذهنت می‌رسه رو یادداشت کن. بیشتر ایده‌ هات مزخرفه، و اشکالی هم نداره. یه جریان مداوم از ایده‌های مورد تردید، بهتر از درجا زدن و دست خالی بودنه.

از ایده‌های بدت سرخورده نشو. هر کسی ایده‌های بد داره. فقط با ایده‌های خوبمونه دیگران ما رو به یاد میارن.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا