با آب درمانی و نوشیدن آب لاغر شوید

مصرف مرتّبِ آب، بدون غذا، تا مدّتی معیّن، که نهایتش 45 روز است. « و جعلنا من الماء کّل شیءٍ حَیّ »، آب، مایه حیات و لازمه ادامه زندگی است. بدن آدمی حدود 80% آب است. آب، درمانی سالم، بی هزینه، همیشه در دسترس و بسیار فراگیر است و به علاوه، همه ی ما ـ کم و بیش ـ از کم خوری‌ها و قناعت‌ها، ریاضت‌ها و چلّه کشیدن‌ها با روزانه 1 عدد خرما و حتّی از اعتصاب غذاهای طولانی مدّت و کارهای مرتاضان و… خبر داریم. در این مقاله به بررسی چگونگی آب درمانی و مزایای نوشیدن آب خواهیم پرداخت.

نوشیدن آب

مزایایی آب درمانی و نوشیدن آب

درمانی طبیعی، ریشه ای، فراگیر، یک دفعه ای، با پاکسازی عمیق جسم تا عمق مغز و اعصاب و سلولها، بازسازی جسم، تقویت اراده، درمان اعصاب و اغلب بیماریهای لاعلاج است.
سموم بدن و عوامل انواع بیماریها در خلال 13 تا 45 روز، با نخوردن غذا و مصرف 2 تا 4 لیتر آب به نسبت وزن، سنّ و فصل سرما و گرما در طول شبانه روز ـ کم کم و به طور کلّی ـ دفع می‌گردد؛ که نشانه ی آن، بار سفید روزی زبان است که همراه با بی اشتهایی است و در اواخر رژیم، در اواخر رژیم، زبان ـ کم کم ـ قرمز می‌شود مانند روز تولّد و اشتهاهم برمی گردد زیرا سموم مختلف از راه مویرگها انتهایی روی زبان، به کلّی، دفع می‌شود. و اساس کار، اراده ی محکم و تصمیم قاطع شما است. و بدانید که به شرط مصرف مرتّب آن و رعایت تمام دستورات رژیم، بدن انسان بالغ، تا 50 روز هم بدون غذا، زنده می‌ماند.

قبل از شروع

1ـ از سه روز قبل از رژیم و نوشیدن آب هم پیش از صبحانه، هم قبل از خواب، دو قاشق غذاخوری خاکشیر با 1 قاشق مربّاخوری عسل و پنج قاشق عرق سه دانه ی شفا در 1 لیوان آب گرم بنوشید.
2ـ روز سوم، نهار و شام، فقط سوپ بدون نان بخورید.
3ـ قبل از خواب، مسهلی قوی مانند: سقز خام (قابل تهیّه در شفای کردستان) 1 قاشق غذاخوری، یا یک شیشه ی معمولی روغن کرچک خوراکی و یا دمکرده سنا و گلسرخ و عنّاب ( 10، 20، 30 گرم ) با 2 لیوان آب، میل کنید؛ تا روده‌ها کاملاً پاک شود و بعداً دچار پیچ روده‌ها نشوید.

شیوه و مراحل کار

1ـ آزمایش خون و ادرار، قبل از رژیم، در هفته سوم، و دو هفته بعد از اتمام رژیم. و کنترل دمای بدن، نبض و فشار خون تحت نظر پزشک.
2ـ به جز موارد حادّ مانند سرطانها، هپاتیت، ایدز و… بهتر است ـ تدریجی ـ رژیم بگیرید و از 3 روز آغاز کنید و یک هفته ی بعد طبق دستور بعد از رژیم، غذا بخورید. بعداً 5 ـ 6 روز و دو هفته غذا، سپس: 9 روز و سه هفته غذا و بعد: 13 روز و 4 هفته غذا؛ و سرانجام به تناسب نیاز و تا دفع کامل سموم، ادامه تا حصول نتیجه نهایی؛ و مشاهده اتفاقات شگفت انگیز در جسم و روان: آرامش درونی، تا پایان دردها، جوانتر شدن، رشد مجّدد موی ریخته شده و رفع سفیدی زودرس، و رقّت قلب و تسلّط بر نفس و صدها فایده ی عجیب دیگر.
پس از آن، زبان از سفید شدن کامل، به قرمز شدن کامل، به قرمز شدن کامل می‌گردد و دیگر، لازم نیست رژیم یک لحظه هم ادامه یابد.
4ـ در تقویم سررسید (یا دختری مناسب با ذکر تاریخ) تمام حالات جسمی و روحی و ساعات خواب و بیداری خود را یاداشت کنید و با پژشک خود ـ که آگاه بر این رژیم باشد ـ در میان بگذارید.
5ـ چون، کمی دمای بدن، ممکن است پائین آید، لباس مناسب فصل و حال خود، بپوشید. بستن شال یا کمربند، احساس گرسنگی و ضعف را کم می‌کند و برای برگشتن شکم به حالت سالم و اندام متناسب، مفید است امّا نباید خیلی سفت، بسته شود.
6ـ تفاوت رژیم در چاق و لاغر و فشار بالا و پائین خون:
– در لاغرها، از روز اول، 2 تا 4 قاشق غذاخوری عسل زلال، با آب مصرفی طول روز قاطی شود.
– در وزن عادی ( استاندارد ) از روز دوم 2 قاشق مربّاخوری (جدول وزن هاریسون، پیوست است).
– در چاقی 10 ـ 15 کیلو، تا سه روز فقط نوشیدن آب و بعد مانند وزن استاندارد.
– 15 ـ 25 کیلو، تا 5 ـ 6 روز نوشیدن آب  و بعد مصرف عسل کمتر از وزن استاندارد
– بیش از 25 کیلو، عسل ممنوع است مگر در افت فشار، که در همه ی وزن ها، به مقدار نیاز برای عادی شدن فشار، لازم است + عرق نعنا، که برای متعادل کردن فشار، مصرف میشود.
«… فیه شِفاء للناس…» عسل خالص، با داشتن پتاسیم، اجازه ی رشد میکروبها را نمی دهد و اسید فرمیک آن، ضّد میکروب است و حاوی انواع ریز مغزیها
و ویتامین ها، املاح مفید و مانع اختلال در کارکرد مغز، ولی مصرف زیاد آن ـ با وجود نخوردن غذا ـ موجب ذخیره چربی در بدن است.

دستورات رژیم

نوشیدن آب

1ـ نوشیدن آب ؛ هر ساعت بیداری، در تابستان، 1 لیوان و در زمستان بیش از نصف لیوان ـ جرعه جرعه ـ بنوشید. یک بار آب جوشیده ی سرد شده، و یک بار آب معمولی.
2ـ خواب: بیش از 8 ـ 9 ساعت نباید بخوابید. با تنفس عمیق و آرام هوای تازه و سالم، و تغییر حالت، خواب آلودگی احتمالی را از خود، دور کنید.
3ـ آب درمانی پنج دوره دارد:
1ـ 6 روز اوّل، سخت ترین دوران رژیم است که خون از مواد کهنه پاک می‌شود و بدن در تحولی تازه است.
2ـ 6 تا 12، چرک‌ها و کلیسیم اضافی و غیره قابل جذب از بدن، برطرف، شوره ی سر به کلّی و زخم معده و ریزش مو نمی ماند.
3ـ 12 تا 21، قلب و عروق، پاک می‌شود.
4ـ 21 تا 30، راحت ترین روزهای درمان است و پاکسازی‌ها از هر سو، ادامه دارد.
5ـ 30 تا 40، (و نهایتاً 45)، آخرین پس مانده های هر نوع عوامل بیماری زا، از بدن ریخته می‌شود + تنفّر از غذا.
3ـ کار روزانه را انجام دهید. امّا از تحرّک شدید بدنی و کار سخت فکری، خودداری کنید. و در صورت لزوم، با شربت عسل، نبض و فشار را عادی نگه دارید. در هفته چهارم، کار کمتر شود و در روزهای آخر رژیم، تا حدّ استراحت کامل کاری، و فقط با حرکات لازم روزمّره زندگی و دید و بازدید و… که بلامانع است.
4ـ شستن دهان: پیش از نوشیدن آب، دهان را بشوئید و روزی دوبار مسواک نرم بزنید.و هر شب 20 قطره ایرال ویکس در نصف لیوان چای غلیظ + یک سوم قاشق چایخوری نمک، مضمضه و تف کنید.
5ـ تنفیه: از روز دوم تا پنجم، صبح و شب، هر بار با 5/1 لیترآب نیمگرم (ولرم: در حدّ دمای بدن یا 2 ـ 3 درجه بیشتر) با لعاب گل ختمی: هر بار حدود 5 تا 10گرم جوشانده و صاف شده و قاطی با آب تنفیه که هم روده‌ها پاک شود و شکم درد نگیرد؛ هم مقادیری آب از آن طریق، جذب شود.
6ـ تخلیه معده: در طول رژیم، هر پنج روز یکبار، با نوشیدن یک جای یک لیتر (4 لیوان استاندارد) آب نیمگرم، و 5 دقیقه دویدن در جا، استفراغ کنید. اگر نشد، انگشت یا پرتمیز مرغ در گلو فرو کنید. اگر نشد، دوباره یک لیتر آب گرم + 1 قاشق چای خوری نمک محلول در آن، بنوشید و چند دقیقه بدوید.
7ـ حمّام ملایم: یک روز در میان، آب ولرم، حمّام کنید. تعریق زیاد با آب داغ، سونا یا ورزش و… در این رژیم، ممنوع است.

هشدارها در نوشیدن آب

1ـ خانواده، حتماً در جریان رژیم شما باشند و در صورت مشاهده ی احتمالی حالت غیرعادی و اختلال حواس، سریعاً غذای خوش هضم بدهند.
2ـ مصرف مسهلات در طول رژیم، ممنوع است مگر در سردرد احتمالی و شدید، آنهم چهار روز یکبار.
3ـ مصرف چای نباید زیاد یا پررنگ باشد زیرا املاح را دفع و به دیواره ی عروق قلب آسیب می‌رساند. حداکثر سه لیوان چای کم رنگ در سـه وعـده ـ طبق عادت قبلی ـ کافی است. و بهتر است گهگاه از دمکرده مرزه ( هر نوع ) یا گل بابونه با اندکی زنجبیل، به جای چای یا با چا، استفاده کرد که پاکسازی بدن را تسریع می‌بخشد امّا عموم دمکرده‌ها نباید بیش از سه لیوان در شبانه روز باشد. از مقطّر این گیاهان می‌توان به جای دمکرده، استفاده کرد.
4ـ آب یخ ضرر دارد و می‌دانید که آب معمولی را هم باید جرعه ـ جرعه و آرام نوشید. نوشیدن آب داغ هم مناسب نیست. نوشیدن آب معدنی هم بلا اشکال است.
5ـ اگر احساس سستی عضلات کردید به اندازه یک دانه برنج، نمک در1 لیوان آب + 1 قاشق غذاخوری آبلیمو، حلّ در دو نوبت: صبح و عصر میل کنید.
6ـ پرهیز از هیاجانات شدید، ادکلن و عطر تند، هم بستری ـ که انرژی زیادی را از بین می‌برد ـ و برخاستن سریع، که ممکن است موجب سرگیجه گردد.
7ـ مصرف هر نوع داروی شیمیایی و حتّی هر نوع میوه و آبمیوه و شربت و تنقّلات ـ به طور کلّی ـ ممنوع است و برای معده مضّر است. بدانید، در رژیم آب شخص، بیمار نمی شود ولی مصرف موادّ مختلف ـ به جز آب و عسل رقیق شده و… ـ و اثر رژیم را به تأخیر می‌اندازد.
8ـ نبض باید بالای 50 باشد و ترجیحاً 62، اگر پائین آمد، 1 قاشق کرچک در 1 استکان چای کمرنگ با گلاب، مصرف و سپس نیمساعت خواب و اگر بهتر نشد، رژیم باید قطع شود.
9ـ فشار هم بایستی بین 10 تا 13 باشد. اگر پائین آید ـ باز ـ عسل یا نبات با آب گرم، میل شود.
10ـ جز افراد چاق ـ آنهم در صورت قرمز نشدن کامل زبان ـ نباید بعد از 40 روز رژیم ادامه یابد.
11ـ بین روزهای 30 تا40، بدن مقاومترین و بدترین میکروب‌ها را می‌راند. پس نباید در این فاصله ـ مطلقاً غذا خورد.

عوارض احتمالی نوشیدن آب به صورت مکرر

1ـ زودرنجی اگر پیش آید، زود گذر است. با مصرف عرق بیدمشک، بابونه و میخک با هم نصف استکان معمولی در 1 لیوان آب در هر بار که نیاز باشد، آرامبخش اعصاب است و به هدف رژیم هم، کمک می‌کند.
2ـ تغیر رنگ ادرار از روز پانزدهم به بعد، نشانه دفع سموم است.مصرف عرق سه دانه ی شفا، عرق بید، 1 ـ 2 قاشق غذاخوری با هر لیوان آب مصرفی رژیم، به دفع بیشتر سموم و پاک شدن بهتر کلیه‌ها کمک می‌کند.
3ـ اگر بعد از 15 روز، دچار ضربان قلب شدید، بعد از نوشیدن یک لیوان چای کمرنگ با نصف استکان گلاب و بیدمشک، نیمساعت بخوابید.
4ـ روز 39 احنمالاً دچار تب شوید که «تب دروغین» نام دارد و ناشی از سوخت آخرین بقایای موادّ داخلی است. در حالت احساس ضعف یا درد احتمالی، توکّل به قادر حکیم و متعال، و نیاش و دعای با حال، تحمّل را چندین برابر می‌کند و بسیار مؤثر است.
5ـ خونریزی روده ای در صورت مصرف غذا بین روزهای 30 ـ 40 که خود به خود هم، رفع می‌شود.
6ـ قطع رژیم قبل از 30 روز، با کم اشتهایی همراه است.
7ـ دمای بدن در سه روز اوّل 5/0 تا 5/1 درجه، ممکن است پائین آید ولی بعداً عادی می‌شود و شربت رقیق عسل با عرق نعنا، مفید است.
8ـ در حرکات غیرعادی یا حرف پرت و پلا زدن ـ که در بند 1 هشدارها هم اشاره ای شد ـ بلافاصله، باید رژیم را قطع، و غذاهای مایع و نیمگرم بخورانید و پاهای شخص را روی متّکا یا جای مرتفع بگذارید تا خون و موادّ کافی به مغز برسد. با بهبودی، رژیم را می‌توان با احتیاط انجام داد.

رژیم بعد از آب درمانی و نوشیدن آب

1ـ ابتدا، تنفیه، لازم است (که در بند 5 دستورات رژیم، اشاره شد).
2ـ دو روز اوّل، روزی 6 نوبت، و هر بار، مقدار کم غذا (مانند کودک 1ـ 2 ساله) از غذای آبکی و خوش هضم و بسیار کم چرب بخورید: بسیار آرام و با خوب جویدن و در دهان نگه داشتن و بلغ تدریجی نوشیدن آب آن و جویدن مجدّد…
بعد از 5 روز رژیم، دو روز به شرح فوق، لازم است.بعدا از 7 روز رژیم، دو روز به شرح فوق، لازم است.

بعد از 10 روز رژیم، دو روز به شرح فوق، لازم است.
بعد از 40 روز رژیم، یک هفته هریره بادام، با بادام کم + مصرف یک لیوان آب هویج که کم کم و با قاشق، مصرف شود و در دهان نگه دارید تا گرم شده و با بزاق، قاطی گردد. هفته دوم، هریره بادام + ماهی یا مرغ سالم؛ و هفته ی سوم، + گوشت قرمز که 35 گرم در هر بار، کافی هر شخص است. و کم کم عادی می‌شود.

نکته ی بسیار مهّم

بعد از رژیم ـ هر چند روز که باشد ـ بهترین فرصت است تا عادت عجله خوردن و لقمه بزرگ گرفتن و با حرص و ولع خوردن را اصلاح کنیم: لقمه های هرچه کوچکتر، با جویدن هرچه بیشتر، و حذر از آماده کردن لقمه ی تازه؛ تا آن لقمه، خوب با بزاق و موادّ مفید آن ترکیب شود و لذّت غذا ـ کاملاً ـ روی زبان، احساس شود: تا حدّی که یک ذره غذا بین دندانها گیر نکند و البته ـ مرتّباً ـ باید بزاق را بلعیده و مانده ی لقمه را با اشتیاق، دوباره بجوید و…
3ـ مصرف تخم مرغ یا گوشت قرمز، در هفته ی اوّل، خطرناک است و چربی‌ها ـ سریعاً چربی خون را بالا می‌برند زیرا بدن ـ مانـنـد سـابق چربی را ذخیره نمی کند.
4ـ اولیّن دفع مدفوع، ممکن است 48 ساعت بعد از رژیم؛ باشد و مسهل لازم نیست و اگر لازم شد، تنفیه کنید. و اگر نشد، به متخصص گوارش، مراجعه فرمایید.
5ـ از سرگیری ورزش، دو هفته، بعد، بلامانع است.
6ـ جبران وزن در لاغرها به سرعت، ممکن نیست و پرخوری، اثر منفی دارد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا