10 روش جادویی برای درمان افسردگی

درمان افسردگی روشهای مختلفی دارد. ولی امان از افسردگی. وقتی به سراغت بیاید هر روز بیشتر از دیروز تو را در خودت غرق می کند. برای درمان افسردگی راههای زیادی وجود دارد. اما تا خودت نخواهی و اراده نکنی هیچ کس نمی تواند برای تو کاری کند. اگر از این وضعیت خسته شدی دستت را روی زانوهایت بگذار و بلند شو. اجازه نده بیش از این غرق شوی. فرقی نمی کند در هر شرایطی که باشی بدتر از تو هم هست. این را بدان. هیچ وقت تو بدبخت ترین آدم دنیا نیستی.

کاغذی بردار و ناراحتی هایت را در آن بنویس. جلوی آنها هم راه حل بنویس. و کم کم پله پله همه انها را حل کن. ( راههای درمان افسردگی ) هیچ وقت باطنت را با ظاهر کسی مقایسه نکن. هر کسی که جلوی تو میخندد و فکر می کنی خوشبخت ترین ادم دنیاست غم هایی در دلش دارد که فقط میداند. اما او واقعا خوشبخت است. میدانی چرا؟ چون اجازه نمی دهد کسی به مشکلاتش پی ببرد و همیشه شاد است. پس تو هم شاد باش. با بدی ها و افکار بجنگ. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب به تو خواهم گفت که برای درمان افسردگی از کجا شروع کنی.

کپی از این مقاله ممنوع است.

راههای درمان افسردگی 
راههای درمان افسردگی

درمان افسردگی

برای درمان از الان کاری کن. با خودت عهد ببند و بگو از این به بعد هر کاری که شیطان به من میگوید ان را انجام نمی دهم. مثلا شیطان میگوید تو بدبختی وفلانی خوشبخت،  اهمیتی نده. شیطان میگوید تو زشتی، فقیری، بی حوصله ای یا …  اصلا به حرفش گوش نده. شیطان دوست دارد تو در خانه بنشینی. گوش نده. بیرون بزن. در کنار پیاده رو قدم بزن. ورزش کن. لباس جدید بخر با کمترین قیمت. موهایت را با یک کش ساده مدل دار کن. یک عطر ارزان بخر. کلاس هنری برو و از کارهای هنری ات درامد کسب کن. فقط در خانه ننشین و خودت پزشک خودت باش.

وقتی اراده گردی درمان افسردگی ات را شروع کنی میتوانی از ترفندهای زیر هم در کنار اراده خودت کمک بگیری.

راههای درمان افسردگی 
راههای درمان افسردگی

راههای درمان افسردگی 

به گزارش مجله پزشکی آسان طب افسردگی انسان را درمانده می کند. در کنار درمان و یا دارو، راه های مختلف دیگری هم هستند که می توانند به شما کمک کنند. تغییر رفتار، فعالیت فیزیکی، سبک زندگی و حتی طرز فکر، همگی از درمان های طبیعی افسردگی هستند.

درمان افسردگی

این نکته ها به شما کمک می کنند تا احساس بهتری داشته باشید، همین حالا شروع کنید.

۱- برای درمان افسردگی برنامه ریزی کنید

به گفته ی ایان کوک، روانپزشک، اگر افسرده هستید، به یک برنامه نیاز دارید. کسانیکه بی هدف و بی برنامه هستند بیشتر به افسردگی مبتلا می شوند. افسردگی می تواند ساختار زندگی شما را مختل کند. روزها با هم قاطی می شوند. تنظیم یک برنامه ی روزانه به شما کمک می کند تا زندگی خود را به روال عادی بازگردانید.

۲- برای درمان افسردگی اهدافی تعیین کنید

ادم هایی که هدفی ندارند افسرده می شوند. چون نمی دانند برای چه باید زندگی کنند و برای چه تلاش کنند. زمانی که افسرده هستید، فکر می کنید که نمی توانید هیچ کاری را انجام دهید. این باعث می شود که احساس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید. تعیین اهداف روزانه به شما کمک می کند که با این مشکل مقابله کنید. به گفته ی دکتر کوک، از چیزهای بسیار کوچک شروع کنید. از اهدافی مثل شستن ظرف ها شروع کنید که بتوانید از پس آن ها برآیید. زمانی که حال شما بهتر شد، می توانید اهداف روزانه ی دشوارتری را برای خود مشخص کنید.

۳- برای درمان افسردگی ورزش کنید

یکی از بهترین راههای درمان افسردگی ورزش است. مخصوصا اگر در کنار آهنگ شاد باشد. ورزش ترشح هورمون های شادی بخش اندورفین را به طور موقّت بالا می برد. ورزش فواید طولانی هم مدتی برای افسردگی دارد. ورزش منظم باعث تغییرات مثبت در مغز می شود. میتوانید به کلاس های ورزش بروید. حتی اگر دوست دارید میتوانید پیاده روی کنید. یک هندزفری در گوش تان بگذارید و با خیالت راحت پیاده روی کنید. به چه میزان ورزش نیاز دارید؟ لازم نیست که دوی ماراتون انجام دهید. چند روز پیاده روی در هفته، کافی است.

راههای درمان افسردگی 
راههای درمان افسردگی

۴- تغذیه سالم برای درمان افسردگی

برنامه ی غذایی جادویی برای درمان افسردگی وجود ندارد. با این حال،‌ مراقب باشید که چه می خورید. افسردگی می تواند باعث پرخوری شود بنابراین، کنترل تغذیه به بهتر شدن حال شما کمک می کند.

شواهد نشان می دهند که خوراکی های حاوی امگا ۳ (مانند سالمون و ماهی تن) و فولیک اسید (مانند اسفناج و آووکادو) به درمان افسردگی کمک می کنند.

۵- خواب کافی برای درمان افسردگی 

افسردگی می تواند خواب را مختل کند و کم خوابی می تواند افسردگی را بدتر کند. چه باید کرد؟ با چند تغییر در سبک زندگی شروع کنید. در ساعت های مشخصی به رختخواب بروید و از خواب بیدار شوید. سعی کنید چرت نزنید. همه ی چیزهای حواس پرت کن مثل رایانه یا تلویزیون را از اتاق خواب خارج کنید. با گذشت زمان، متوجه تغییرات مثبتی خواهید شد.

۶- برای درمان افسردگی مسئولیت بپذیرید

وقتی افسرده هستید، دوست دارید که از زندگی دست بکشید و همه ی مسئولیت های خانه و محل کار را رها کنید. به گزارش آسان طب؛این کار را نکنید. فعّال بودن و داشتن مسئولیت های روزانه می تواند به عنوان یک راه طبیعی برای درمان افسردگی عمل کند.

اگر برای کار یا تحصیل تمام وقت آماده نیستید، اشکالی ندارد. کارهای نیمه وقت را انتخاب کنید. اگر این هم برای شما سخت است، کارهای داوطلبانه انجام دهید.

۷- درمان افسردگی و مبارزه با افکار منفی

مبارزه با افسردگی ، بیشتر ذهنی – تغییر نوع تفکّر- است. وقتی افسرده هستید، بیشتر به بدترین نتایج فکر می کنید.

این بار که احساس بسیار بدی نسبت به خود داشتید، از منطق به عنوان یک راه برای مقابله با افسردگی استفاده کنید. شاید فکر کنید که هیچ کس شما را دوست ندارد.

اما دلایل عینی برای این تفکر وجود دارد؟ شاید فکر کنید که آدم بی خاصیتی هستید اما این حقیقت دارد؟ شما به تمرین نیاز دارید اما می توانید به موقع و قبل از آنکه این افکار منفی غیر قابل کنترل شوند، با آن ها مقابله کنید.

راههای درمان افسردگی 
راههای درمان افسردگی

۸- مکمل ها برای درمان افسردگی

شواهد نشان می دهند که مکمل هایی برای افسردگی وجود دارند که شامل روغن ماهی، فولیک اسید و اس-آدنوزیل متیونین (SAMe) می شوند. اما باید مطالعات بیشتری در این زمینه صورت گیرد. همیشه قبل از مصرف هر نوع مکملی، با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر از قبل دارو مصرف می کنید.

۹- برای درمان افسردگی کار جدیدی انجام دهید.

کسی که افسردگی دارد، زندگی یکنواختی پیدا می کند. خود را به انجام کاری جدید ترغیب کنید. به موزه بروید. کتابی انتخاب کنید و به پارک بروید و آن را بخوانید. یک سوپ مرغ درست کنید. به کلاس زبان بروید.

به گفته ی دکتر کوک، وقتی خود را مجبور به انجام یک کار متفاوت می کنیم، تغییرات شیمیایی در مغز رخ می دهد. چیز جدیدی را امتحان کنید که دوپامین مغز را تحریک کند؛ دوپامین ماده ی شیمیایی در مغز است که با شادی، لذّت و یادگیری ارتباط دارد.

۱۰- درمان افسردگی و سرگرمی جدید

اگر افسرده هستید، زمانی را برای سرگرمی و شادی کنار بگذارید. دیگر چیزی شما را سرگرم نمی کند؟ این یکی از علائم افسردگی است. در هر صورت، باید تلاش خود را بکنید.

هر قدر هم که سخت باشد، باید کاری برای سرگرم کردن خود پیدا کنید. کارهایی را که قبلاً از آن ها لذّت می بردید امتحان کنید، حتی اگر دیگر جذّابیتی برای شما ندارند. باز هم به سینما بروید. باز هم با دوستان بیرون بروید.

وقتی افسرده می شوید، مهارت لذّت بردن از زندگی را از دست می دهید. باید راه لذّت بردن از زندگی را دوباره یاد بگیرید. با گذشت زمان، کارهای سرگرم کننده باز هم سرگرم تان می کنند.

همچنین شما میتوانید برای درمان افسردگی خود از این 9 نسخه در این لینک ( داروی افسردگی ) استفاده لازم رو ببرید.

درمان افسردگی

این را هم بخوانید : روشهای دیگر برای درمان افسردگی

برای درمان افسردگی راههای بالا را امتحان کنید. مطمین باشید نتیجه میگیرد. اگر شما خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. ناشکری نکنید. برای ررسیدن به اهدافتان تلاش کنید. هدف مند باشید. اعتماد به نفس داشته باشید. و فقط برای خودتان زندگی کنید.مطمین باشید افسرده نمی شوید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا