درمان گیاهی رماتیسم و نقرس

درمان رماتیسم و نقرس با داروهای گیاهی امکان پذیر است. در این بخش برخی از این داروهای گیاهی را به شما معرفی می کنیم. به عنوان مثال برای درمان گیاهی نقرس میتوانید از رازیانه استفاده کنید. برای اینکار باید آن را دم کرده و بنوشید. همچنین آبلیمو برای درمان گیاهی رماتیسم فواید زیادی دارد. دم کرده برگ های درخت زبان گنجشک هم به بهبود شما کمک می کند.

درمان گیاهی رماتیسم

برخی از روشهای درمان گیاهی رماتیسم عبارتند از :

درمان گیاهی رماتیسم با رازیانه :

رازیانه سرشار از ویتامین های (آ-ب-ث) و فسفر و آهک است . به واسطه ی خاصیت مدری که دارد، برای اشخاصیکه نقرس و رماتیسم دارند و ضعیف البنیه شده اند تجویز می شوند . دمکرده ی تخم رازیانه به مقدار 25 گرم در یک لیتر آب با هر غذا یک فنجان آن مصرف شود .

درمان گیاهی رماتیسم با باقلا :

باقلای تازه سرشار از ویتامین و غذای سبک است که به هر معده ای می سازد . باقلای خشک خیلی خیلی قوی است و سرشار از املاح آهن و آهک می باشد و جوشانده ی گل باقلا به مقدار 30 تا 60 گرم برای یک لیتر آب که در فواصل غذا یک فنجان آن مصرف گردد که برای رماتیسم و سیاتیک و درد مفاصل مفید است .

درمان گیاهی رماتیسم با تره فرنگی :

تره فرنگی سرشار از ویتامین های ب و ث و به نسبت قابل توجهی دارای آهک و آهن ، فسفر ، منیزیم ، پتاسیم و گوگرد است . تره فرنگی در رژیم های غذائی که مبتلا به رماتیسم و کم خونی شده توصیه می شود ، مخصوصا باید تصریح کنیم که سوپ پوارو (تره فرنگی) برای اشخاصی که مبتلا به رماتیسم هستند چاره ی ایده آلی است .

کسانیکه رماتیسم دارند باید آب وان حمام خود را با مواد ترکیبی زیر آغشته نمایند و در آن دراز بکشند و مدتی بمانند و استراحت کنند . بهبود و شفای محسوسی در حال خود مشاهده خواند کرد . این مواد را باید در الکل حل کرده و آنرا در آب وان حمام ریخت .

اسانس آویشن شیرازی 2 گرم

اسانس آویشن کوهی 40 گرم

بی کربنات دو سود (جوش شیرین) 350 گرم

روشهای دیگر برای درمان گیاهی رماتیسم :

مصرف گیاه دندان شیر برای درمان گیاهی رماتیسم مفید است . بایستی آب برگ های آن را گرفته و فوری نوشید که نماند تا فاسد شود . این گیاه دارای املاح معدنی ، آهن ، آهک ، پتاسیم و ویتامین های آ-ب-ث می باشد . مقوی و ادرار آور برای رفع یبوست هم مفید است .

شیره ای که از برگ های دندان شیر گرفته می شود 50 گرم آن در 100 گرم شیر برای بیماری رماتیسم به مقدار 60 گرم در یک لیتر آب که پنج دقیقه برگ و ده دقیقه ریشه آن بجوشد و هر روز سه فنجان یک ربع بعد از غذا خورده شود .

دانه و ریشه ی زیره را از خارج برای تسکین درد پا استعمال کنید .

دمکرده ی برگهای درخت زبان گنجشک به مقدار 25 تا 30 گرم در یک لیتر آب برای نقرس و درمان گیاهی رماتیسم مفید و موثر است . و تاکنون نتایج خوبی از آن بدست آمده است و بسیاری از اشخاص مبتلا به این دو بیماری فقط با این دمکرده ی ساده شفا یافته و خود را سالم و تندرست دیده اند .

مصرف سیر در معالجه و درمان رماتیسم و تمام بیماری هایی که در اثر بدی جریان خون و یا فساد خون پیدا شده است مثل تصلب شرائین ، زیادی فشار خون ، رماتیسم ، التهاب مفاصل ، سیاتیک ، پیری زودرس انواع ورم ساق پاها ، واریس ، بواسیر و غیره تجویز شده است . در تمام موارد کسانیکه بخواهند واقعا خود را معالجه کنند، باید آن قدر تحمل و استقامت داشته باشند که صبح های ناشتا یک حبه سیر را بجوند . برای رماتیسم سی گرم سیر رنده شده را در یک لیتر الکل نود درجه به مدت یک ماه و نیم بخیساند و بعد مدت شش ماه قبل از ناهار و شام شش قطره از این مخلوط سیر و الکل یک ماه و نیمه را با مقدار کمی آب مصرف کنند . برای رفع بوی سیر بعد از خوردن آن یک یا دو دانه قهوه بو داده را چند دقیقه بجوند و فرو برند یا چند برگ جعفری را بجوند.

ضمادهائی که از سیر تهیه می شوند درد رماتیسم و سیاتیک و مفاصل را تسکین می دهند درمان گیاهی رماتیسم و باید هر روز دوبار این مرهم را به جاهای دردناک مالید و برای تهیه ی آن سیر را رنده کرده با دو برابر آن روغن کامفره به آن اضافه و مخلوط کرده و مصرف نمایند .

سیب سرشار از ویتامین های A و B وC  و مواد چربی تانن – آسید مالیک و سلولز می باشد . دارای آهن و فسفر ، منیزیم و پتاسیم ، سدیم و سیلیس – آهک – کلسیم می باشد . مصرف سیب را برای اشخاصی که مبتلا به درد مفاصل رماتیسم مزمن شده اند تجویز می کنند .

همان طوری که دکتر لگرن در کنگره ی سیب شناسی گفته است و همچنین دکتر گیلوردهاوزر آمریکائی غذا شناس نامی جهان در کتاب های خود از سیب درختی توصیف زیادی کرده است . درمان گیاهی رماتیسم

سیب نقش بزرگی را در قسمت تغذیه ی بدن و معالجه ی بیماری ها به عهده دارد انجام می دهد که اهمیت آن غیر قابل تردید است . درمان گیاهی رماتیسم

جوشانده ی پوست سیب بهترین درمان رماتیسم است . پوست سیب پنج برابر سیب ویتامین دارد سیب تازه یا خشک به همه اعم از بیمار و تندرست بدهید . زیرا سیب میوه ای لذیذ و مغذی است. سیب را با پوست بشوئید و در ماشین های آب میوه گیری بیاندازید و آب شیرین و خوشمزه آنرا بنوشید .

زنجبیل اشتها آور است و سموم بدن را خارج میکند و برای رماتیسم و درد پا بسیار مفید است .
در اثر خوردن غذاهای کلسیم دار درد پا خوب می شود . درمان گیاهی رماتیسم

غوره و ترشی آن بهترین درمان رماتیسم و سیاتیک است . زنان آبستن از خوردن زیاد آن خودداری نمایند .

خوردن انگور درمان نقرس و رماتیسم هم می باشد . خون را پاک می کند . دارای ویتامین ب بوده و دادن ان به اطفال لازم و مفید است . درمان گیاهی رماتیسم

درمان گیاهی رماتیسم

درمان گیاهی رماتیسم با آبلیمو

آبلیمو در معالجه رماتیسم و سیاتیک فایده دارد . برای معالجه برحسب بنیه ی بیمار باید هر روز از پنج تا 7 لیمو را به مصرف رسانید . در هفته ی اول باید هر روز یک لیمو را آب گرفته و با کمی آب صبح ناشتا ده دقیقه بعد از حمام صبح آنرا نوشیده ، هفته ی دوم آب 2 لیمو را به همین ترتیب نوشید و هفته ی سوم باید سه لیمو و هفته ی چهارم 4 لیمو را مصرف کرد تا هفته ی هفتم که رسید ، باید هر روز آب 7 لیمو را نوشید و اگر ممکن باشد تا قبل از ناهار چیزی نخورد باید این کار را ادامه داد تا اینکه یک یا دو یا چندین هفته آب 5 یا 7 عدد لیمو را نوشید . بعد از این مدت باید مقدار آن را تقلیل داد تا اینکه در هر روز به یک عدد لیمو برسد . در این مورد هر کس می تواند طبق این دستور عمل کند و مقدار مصرف لیمو را بر حسب تحمل بنیه و شدت و ضعف مرض خود اضافه کند یا تقلیل دهد . درمان گیاهی رماتیسم

با رژیم لیمو ممکن است درد دل ، درد معده یا درد ناحیه ی پائین شکم تولید شود . در این موارد هیچ جای نگرانی نیست ، زیرا لیمو درد را پیدا کرده و با خواص درمانی معجزه آسای خود آن را شفا می بخشد و علامت آن همین درد مختصر است که سموم را بدین وسیله می خواهد از بدن دفع و تخلیه کند .

درمان گیاهی رماتیسم با بابونه

در مورد نقرس باید محلی را که درد می کند با روغن بابونه مالش دهند . یک قسمت گل بابونه را با هشت قسمت روغن زیتون مخلوط کنید و ظرف را توی آب جوش بگذارید و به هم بزنید تا کاملا مخلوط و گرم شود . سپس آن را صاف کرده استعمال کنید یا بهتر به جای اینکه (بن ماری) یعنی در ظرف  آبجوش بگذارید ، چهار روز در آفتاب گذاشته و صاف کنید پس از آن استعمال نمائید . درمان گیاهی رماتیسم

کسانیکه مبتلا به نقرس و رماتیسم هستند ، برای درمان نقرس و رماتیسم اگر روغن بابونه را به جاهای دردناک بمالند آرام خواهد شد . برای به دست آوردن روغن بابونه باید 20 گرم گل خشک بابونه را در 125 گرم روغن زیتون مخلوط کنید و آن را در تابستان یک ساعت و نیم و در زمستان دو ساعت روی آتش بگذارید تا گرم و داغ شود . به گزارش آسان طب آن را در ظرف سر بسته ای ریخته و به شدت تکان دهید و بعد آن را صاف کنید و ده تا 20 گرم کامفره را هم به آن اضافه نمایید . هنگامی که درد رماتیسم در ناحیه ای از بدن شروع می شود با این روغن دست خود را آغشته کنید و محکم به ان بمالید و مالش دهید . درد فورا ساکت خواهد شد .

درمان گیاهی رماتیسم
درمان گیاهی رماتیسم با ترخون و جعفری

درمان گیاهی رماتیسم راههای مختلفی دارد. ما به طور مختصر مهمترین داروهای گیاهی برای درمان گیاهی رماتیسم را برای شما گرداوری کردیم . اگر رماتیسم دارید پیشنهاد میکنیم این گیاهان دارویی را امتحان کنید.

برای درمان گیاهی رماتیسم میتوانید از ترخون استفاده کنید. همچنین جعفری کمک زیادی به شما میکند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره درمان گیاهی رماتیسم تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا