مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

سیگاری بودن بزرگترین علت قابل پیشگیری مرگ و میر در ایالات متحده ی آمریکاست . هر سال حدود 140000 نفر از زنان سیگاری آمریکایی به علت بیماری های مرتبط با دخانیات جان خود را از دست می دهند . سرطان ریه شناخته ترین پیامد سیگار کشیدن است . همانطور که قبلا گفتیم ، هر سال حدود 46000 زن آمریکایی و 5500 زن کانادایی در اثر سرطان ریه می میرند . به دلایلی که هنوز مشخص نیست ، سیگار کشیدن خطر ابتلا به سرطان ریه را در زنان بیشتر از مردان افزایش می دهد .

آشنایی با مشکلات زنان سیگاری

به گزارش مجله پزشکی آسان طب ، زنان سیگاری بیشتر از زنان غیر سیگاری ، به علت آمفیزمی و دیگر بیماری های ریوی ، قلبی و سکته مغزی ، می میرند . همچنین مصرف دخانیات در زنان سیگاری باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم ، نازایی ، سقط جنین ، زایمان و یائسگی زودرس می شود . علاوه بر آن ، نوزادان زنان سیگاری در مقایسه با نوزادان زنان غیر سیگاری وزن کمتری دارند . زنان مسنی که سیگار می کشند ، احتمال ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهند . پس متوجه می شوید که چرا می گویند ، شرکت های سیگار سازی تنها تاجرانی هستند ک همشتری های خوب خود را می کشند .

بسیاری از زنان غیر سیگاری ، از سیگار کشیدن شوهران خود عذاب می کشند . مثلا ، زنانی که شوهران سیگاری دارند خیلی بیشتر از زنانی که شوهران غیر سیگاری دارند با خطر ابتلا به سرطان ریه و بیماری قلبی دست و پنجه نرم می کنند .

در امریکا و کانادا ، حدود یک چهارم مردان و یک چهارم زنان سیگاری هستند . قومیت اثری عمده دارد . مثلا 33 درصد زنان سرخپوست ، 25 درصد زنان سیاه پوست ، و 15 درصد زنان آمریکای لاتینی ، و فقط 8 درصد زنان آسیایی زردپوست سیگار می کشند .

با وجود خطرات ناشی از مصرف دخانیات ، چرا زنان جوان سیگار می کشند ؟ بعضی دختران نوجوان می گویند که می خواهند وزن خود را کنترل کنند و لاغر بمانند . جالب اینجاست که تنها 14 دصرد دختران نوجوان سیاه پوست در اواخر دبیرستان سیگار می کشند. شاید علت این باشد که زنان سیاه پوست کمتر از زنان سفید پوستان ، نسبت به لاغر بودن و لاغر ماندن اشتغال ذهنی دارند .

تبلیغ سیگار به مرگ صدها هزار زن کمک می کند ، زیرا چنین القا شده است که زنان با سیگار بر لب ، خوش تیپ تر و جذاب تر به نظر می آیند . تبلیغ محصولات مختلف خدمات مختلف و انواع و اقسام تبلیغات بزرگ و کوچک دیگر ، نوعی دروغ گویی یا حداقل بزرگ نمایی دارند . در بین این تبلیغات ، درغگوتر و کشنده تر از همه ، تبلیغ سیگار است .

مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

زنان سیگاری نسبت به زنان غیر سیگاری بیشتر عصبی می شوند و فکر میکنند داروی درمانشان سیگار است.

زنان سیگاری افسرده ترند.

زنان سیگاری بد حامله می شوند و نوزادشان به خاطر دود سیگار اسیب می بینید.

زنان سیگاری نسبت به سایر زن ها ریه های خراب تری دارند  و اکثرا عمرشان هم کمتر است.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا