Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
درمان خانگی نقرس ( درد انگشت پا ) – مجله آسان طب

درمان خانگی نقرس ( درد انگشت پا )

بیماری نقرس در تمام انگشتان پا پیدا می شود  ، ولی بیشتر شصت پا را میگیرد  .گاهی در مچ پا و گاهی در زانو و گاهی در مفصل استخوان ران یعنی مابین استخوان ران و لگن خاصره پیدا می شود . اینگونه دردها جزء امراض مفاصل بوده و از میان آنها آنکه در انگشت پا ظاهر می شود نقرس می گویند . به نظر اطباء سنتی همه این امراض یک نوع معالجه دارند و سبب آنها رطوبات و مواد زائدی است که در محل مفصل متمرکز گردیده است و مداوای آنها دفع آن مواد است که با خوردن مسهل های گرم مزاج مخصوص و ضماد مواد خشک کننده آن در عضو مزبور می باشد. در این بخش درباره روشهای درمان خانگی نقرس اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

راه درمان خانگی نقرس

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ،  برای درمان خانگی نقرس ، مخلوطی از نمک طعام و گوگرد را در پارچه ای گرم کرده و بر عضو میگذارند و مقداری سالیسیلات را در آب گرم حل کرده و ضماد می نمایند . اما از نظر خوراکی اگر مواد متمرکز شده در عضو از رطوبات بلغمی باشد و سرد مزاج باید چند نوبت یک روز در میان از مسهل های گرم مزاج بخورند که معمولا این عمل را سه نوبت انجام می دهند. مانند سنای مکی یا سولفات دوسود یا روغن کرچک –یا مقدار یک مثقال هلیله سیاه را با مقداری روغن بادام شیرین چرب کرده و بخورند .

برای درمان خانگی نقرس اگردر بدن بیمار غلبه خون مشاهده شود باید در آن عضو زالو بیندازند و اگر همراه با غلبه خون در چند عضو باشد ،  باید از بیمار مقداری خون گرفته شود که برای افراد بالغ حدود 150 سانتیمتر مکعب نوشته است و یا در نقاط درددار هر کدام یکی دو زالو اندازند .

امراض مفاصل که با ورم توام باشند مزاجشان گرم است و باید در اینگونه افراد در محل درد و ورم زالو اندازند . همچنین از غذاها و دواهای سرد مزاج مانند فلوس و هلیه زرد استفاده می شود . یکی از انواع سخت علاج مفاصل ، دردی است که در سر استخوان ران و بین ران و لگن خاصره پیدا می شود که باید به طریق مذکور فوق مداوا نمایند و چنانچه به طریق فوق علاج نگردد – آخرین راه علاج درد مذکور در درمان نقرس داغ کردن عضو است که دستوری معین دارد و افراد عادی و غیر از پزشکان متخصص علوم قدیمی دیگران حق انجام آن را ندارند .

از چیزهایی که برای درمان خانگی نقرس یا دردهای مفاصل مفید است یکی آبهای گرم گوگرددار معدنی بخصوص برای افراد سردمزاج می باشد و از گیاهان دارویی مفید به عنوان مثال توکلیجه – سورنجان – هلیه سیاه – افسنطین – شیرین بیان – پرسیاوشان – پیاز عنصل و روغن سیر نام برده می شوند و به تجربه رسیده که مخلوطی از زغال استخوان و سورنجان برای معالجه دردهای مفاصل بسیار نافع است .

درمان خانگی نقرس
درمان خانگی نقرس

استخوان قلم گوسقند را بالای آتش می گذارند تا سوخته و به صورت زغال در اید . سپس مقدار 2/5 گرم از پودر آنرا با 2/5 گرم از پودر سورنجان مخلوط کرده و در کپسول می کنند و شب قبل از خواب یا صبح ناشتا میل می نمایند و این عمل را چند روز ادامه می دهند . ضماد عصاره پیاز عنصل نیز به تجربه رسیده که در مزاج های گرم ، آن را با آب غوره و در مزاج های سرد آن را با آب گرم مخلوط کرده و در محل ضماد می نمایند .

درمان خانگی نقرس موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم از مطالعه ان اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

منبع :

ASANTEB.COM

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52