بررسی روش های درمان تاول

تاول جمع شدن مایعی روشن در لایه بیرونی پوست است که معمولا در اثر مالش پوست یا سوختگی با گرما یا سرما به وجود می آید . این مایع به عنوان عامل محافظ عمل می کند تا لایه ی جدیدی از پوست زیر تاول ساخته شود . با تشکیل پوست جدید ، تاول خشک می شود . اگر تاول نترکد مایع آن به تدریج جذب بدن می شود . سرانجام سطح بیرونی کیسه ی تاول پوست می اندازد و پوست تازه تشکیل شده نمایان می شود، باکتری ها به راحتی وارد آن ها می شوند و پوست دچار عفونت جدی می شود . برای درمان تاول در زیر پیشنهاداتی شده است :

درمان تاول
درمان تاول

درمان تاول به طور مرسوم

به گزارش بخش پوست سایت آسان طب ، هرگاه تاول در محلی واقع شود که احتمال ورم کردن ، مالیده شدن یا صدمه دیدن دوباره ی آن وجود داشته باشد ، جهت درمان تاول باید با پارچه یا باند تمیزی روی آن را پوشاند . در غیر این صورت ، محل را تمیز نگه دارید و بگذارید خود به خود خوب شود.

چنانچه تاول پر از مایع شیری رنگ شد یا اطراف محل تاول قرمز ، گرم یا نرم شد ، وقت مشورت با پزشکتان فرا رسیده است ، پزشک ممکن است برای درمان تاول تاول را سوراخ (باز) کند و محل را در شرایط استریل خشک کند یا داروهای آنتی بیوتیک تجویز کند .

درمان تاول
درمان تاول

درمان تاول به صورت خانگی

بد نیست یکی دو گیاه آلوئه ورا را در منزل داشته باشید . آلوئه ورا علاوه بر این که گیاه قشنگی است و نگه داری از آن راحت است ، جزو کمک های اولیه ی پزشکی نیز به شمار می آید . برای درمان بیماری تاول کافی است یکی از برگه هایآلوئه ورا را قطع کنید آن را از طول ببربد و از شیره اش استفاده کنید . به علاوه می توان از ژل آلوئه ورا و انواع روغن ، کرم و لوسیون های آن که در بازار یافت می شود استفاده کرد .

بسیاری از والدین می گویند برای تسریع خوب شدن تاول ها روزی دوبار از پماد روی استفاده می کنند .

چند خانوده هم برای درمان تاول از روغن اسطوخودوس استفاده کرده اند و لذا آن را توصیه می کنند . روغن اسطوخودوس ضد درد ، ضد التهاب ، ضد باکتری و آرامش بخش است . فقط نگذارید کودکانتان از آن بخورند .

همچنین گفته می شود که در ایتالیا برای مداوای هر چیزی سیر تجویز می کنند ، می گویند که تاول ها را نیز با روغن سیر مالش میدهند تا تاول و اثر آن خوب شود .با راههای درمان آبله مرغان آشنا شوید.

درمان تاول

درمان تاول موضوع این بخش از اسان طب بود. گاهی برخی تاول ها بدون درد هستند و گاهی هم  درد دارند. برخی افراد برای درمان تاول یک سوزن چرخ خیاطی را بر میدارند و تاول را می ترکانند. خب این کار اشتباه است و میکروب های سوزن مستقیما وارد بدن می شود و مکان تاول ممکن است عفونت کند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا