معرفی روش های درمان بوی بد پا

درمان بوی بد پا  مشکل اکثر افراد است . پاهای ما بیش از ربع میلیون غده ی عرق فعال دارند . پاها ، جوراب ها و کفش های مرطوب بهترین محل برای رشد باکتری ها و بوی بد ناشی از آن ها هستند . ظاهرا بعضی ها به طور ارثی تعریق بیش تری در ناحیه پا دارند و این امر بیش تر در مورد مردان صادق است . در مورد عده ای دیگر ، بوی بد پا ممکن است در اثر رعایت نکردن بهداشت یا پوشیدن جوراب های کثیف به وجود بیاید . اگر پاها پس از استحماما خوب خشک نشوند ، قسمت های بین انگشتان پا ممکن است ترک خورده ، ملتهب و عفونی شوند و در نهایت بوی بدی بدهند .

درمان بوی بد پا به روشهای مرسوم

در خانواده به آن هایی که پای شان بو می دهد بگویید جهت درمان بوی بد پا  پس از استحمام پاهای شان خصوصا بین انگشتان پا را خوب خشک کنند . به علاوه ، بچه ها باید عادت کنند هر روز جورابشان را عوض کنند . جوراب صد درصد نخی از همه بهتر است چون الیاف طبیعی خنک ترند و به اندازه الیاف مصنوعی باعث باقی ماندن رطوبت نمی شوند .

گاهی کفش ها را در هوای آزاد قرار دهید. کفش های پاشنه پلاستیکی بیش تر از کفش های پاشنه چرمی باعث باقی ماندن رطوبت می شوند . کفش های ورزشی بدترین نوع کفش از نظر بوی پا هستند و آن ها را باید در حالی که بندشان را باز کرده اید بی آن که جورابی در آن ها باشد در هوای آزاد قرار دهید . بهتر است قسمت آزاد جلوی آن ها را هم به طرف بیرون بکشید .

درمان بوی بد پا به روش خانگی

• برای درمان بوی بد پا اسپری ضد عرق مخصوص زیر بغل را امتحان کنید . به گزارش آسان طب کافی است روی پای شسته و خشک شده کودک اسپری بزنید . این کار تامدتی پاها را خشک نگه می دارد .

• پس از درآوردن کفش و جوراب ، جهت درمان بوی بد پا داخل آن ها جوش شیرین بپاشید . همان طور که تاثیر خوب جوش شیرین را در رفع بوی یخچال دیده ایم ، این ماده در رفع بوی بد پا هم موثر است .

• سال هاست به والدین پیشنهاد می کنم پیش از این که بچه جوراب هایش را بپوشد مقداری نشاسته ذرت روی پای خشک او بپاشند ، زیرا نشاسته ی ذرت رطوبت را جذب می کند . وقتی جوراب ها را در می آورید ، می بینید که توده های سفید کوچکی از نشاسته ی ذرت بین انگشتان پا تشکیل شده که باید آن ها را بشویید .

• مادر دو پسر بچه خیلی فعال روش مادر بزرگش را برای رفع بوی بد پا برایم تعریف کرد : برای درمان بوی پا ده عدد چای کیسه ای را در یک لیتر آب جوش بیندازید و بگذارید سرد شود . بعد هر دو پا را به مدت بیست تا سی دقیقه در این چای بگذارید . چندین با در هفته این کار را تکرار کنید . این روش در مورد خانواده ی او موثر واقع شده است . می گویند اسید تانیک موجود در چای با پروتئین های لایه بیرونی پوست وارد فعل و انفعال می شود و به طور موقت راه منافذ عرق پوست پا را می بندد مسئله فقط لک شدن پا در اثر رنگ چای است . شاید برای بعضی ها مزایای رفع بوی پا مهم تر از ناخوشایندی منظره ی لک های روی پا باشد . راه درمان بوی بد دهان در کودکان چیست ؟

• به کودکان بزرگ تر هر روز مولتی ویتامین بدهید که روی داشته باشد ، می گویند روی به رفع بوی بد پا کمک می کند .
هشدار : بدون تجویز پزشک بیش تر از یک هفته به کودکان روزانه پانزده میلی گرم روی ندهید .

درمان بوی بد پا
درمان بوی بد پا

درمان بوی بد پا روشهای مختلفی دارد که برخی از انها را در این مقاله اوردیم. یادتان باشد هر بار که بیرون می روید جوراب شسته پایتان کنید.

همچنین میتوانید کمی جوش شیرین ته کفشتان بریزید تا بوی کفش را بگیرد.

میتوانید اگر خیلی پایتان بو میدهد یک جوراب اضافه همراه خود به مهمانی برده و در انجا مجددا جورابتان را عوض کرده و به پایتان ادکلان بزنید.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا