راه درمان بوی بد دهان در کودکان

درمان بوی بد دهان دغدغه ی بسیاری از افراد از کودک گرفته تا میانسال می باشد . بوی بد دهان به دلایل مختلفی روی می دهد . داخل دهان کودک را نگاه کنید و لثه ها ، زبان ، سقف دهان ، و داخل گونه ها را به دقت وارسی کنید و ببینید قرمزی یا زخم و جراحتش روی آن ها هست یا نه . در صورت امکان ، پشت زبان و توده ی بافت های صورتی دو طرف پشت زبان تا ته آن را هم نگاه کنید . برآمدگی های لوزه در این جاست .

آیا نقطه های سفیدی روی توده های برآمده هست ؟ آیا روزانه تمیزشان می کنید یا مسواک می زنید ؟ آیا بچه از عوارض سرماخوردگی یا آلرژی راه های تنفسی بالایی که باعث گرفتگی بینی یا سرفه می شود رنج می برد ؟ اغلب اوقات خلط های ناشی از سینوس های گرفته یا عفونی باعث بوی بد دهان می شود .

همچنین عامل دیگر ، کم نوشیدن مایعات است . چنانچه این مشکل دائمی شد یا مدام اتفاق افتاد با پزشک مخصوص اطفال مشورت کنید .10  علت بوی بد دهان را بشناسید.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

روش های درمان بوی بد دهان

• حتی اگر فرزندتان دندان درنیاورده ، حفظ پاکیزگی دهان مهم است . برای درمان بوی بد دهان کودکان تکه ای پارچه ی تمیز یا پنبه مرطوب را دور انگشتان ببندید و داخل گونه ها و زبان کودک را با آن هر روز کاملا تمیز کنید .

• برای درمان بوی بد دهان در کودکان  وقتی اولین دندان ها درآمد ، با مقدار خیلی کمی خمیر دندان ( کم تر نخود ) و مسواک بچه ها به آرامی دندان ها را تمیز کنید . نگذارید کودک خمیر دندان را ببلعد . در صورت امکان ، هر روز مسواک را به آرامی و با دقت روی زبانش بکشید . به یاد داشته باشید که بچه می تواند گاز بگیرد .

• رژیم غذایی فرزندتان را بررسی کنید . آیا متعادل است و شامل مقدار مناسبی سبزیجات و میوه می شود ؟ آیا به اندازه کافی آب و مایعات دیگر می نوشد ؟ با پزشک صحبت کنید و ببینید کودک بر حسب سن و وزنش چقدر مایعات لازم دارد ؟

• وقتی اهمیت بهداشت دهان و دندان را برای کودک شرح دهید و خواهان رعایت آن هستید ، گام های لازم را مطابق سن و سطح درک آن ها ساده کنید .  به گزارش بخش دهان و دندان سایت اسان طب ، بیش تر بچه ها حتی تا دوره نوجوانی هم نیاز دارند مسواک زدن را به آن ها یاد آوری کنند ، اما از وقتی خودشان شروع به مسواک زدن می کنند ، مهم است هر صبح و شب مرتب این کار را بکنند . به علاوه باید یاد بگیرند که زبانشان را هم با مسواک تمیز کنند و دهانشان را با مقدار زیادی آب هر روز بشویند .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

درمان بوی بد دهان

برای درمان بوی بد دهان حتما بعد از خوردن هر چیزی مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید. همچنین میتوانید از خمیر دندان های خوشبو و طعم دار مثل نعنایی ای توت فرنگی استفاده کنید.

اگر شما از ان دسته از افرادی هستید که دهانتان بو میدهد همیشه ادامس های طعم دار در کیفتان باشد و در هنگام بیرون رفتن از منزل ان را بجوید. البته ادامس برای بچه های کوچک که قدرت درک ندارند ممنوع است. چون ان را قورت می دهند.

منبع :

asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا