افسردگی فرزندان طلاق و راههای کاهش

افسردگی فرزندان طلاق یکی از معضلات طلاق برای فرزندان است که باید هرچه سریعتر ان را کنترل کرد . اگر چه هر فرد ممکن است در هر سنی دچار افسردگی شود ، ولی معمولا این حالت در سالهای پیش از نوجوانی پدید می آید .

هنگامی که کودک با فاجعه ای مانند طلاق رو به رو می شود ، افسردگی ملایم تا حدی طبیعی است و در سالهای پیش نوجوانی تا حدودی بد اخلاقی نیز رایج است . اما اگر رفتار فرزند شما ناگهان تغییر کند ، برای مدت طولانی بسیار غمگین به نظر بسد و بهتر نشود یا ظاهرا افسردگی او (افسردگی فرزندان طلاق) روز به روز حاد تر گردد باید برای مشاوره به متخصص مراجعه کنید .

افسردگی فرزندان طلاق و راههای کاهش

نشانه های افسردگی فرزندان طلاق

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، افسردگی فرزندان طلاق نشانه های خاص خود را دارد . افسردگی ممکن است فرزندتان را به سوی استفاده از مواد مخدر ، ایجاد مشکلات در منزل و مدرسه و تخلیه هیجانی ( بی بند و باری ، معاشرت با افراد ناباب) سوق دهد . اگر فرزندتان این علائم را دارد به افسردگی دچار شده است :

• ناگهان ساکت تر به نظر می رسد .

• به شدت بی اشتها و یا پراشتها شده است.

• الگوی خوابش تغییر کرده و خوابیدن برایش دشوار شده است یا بیش از حد می خوابد .

• خیلی زود به گریه می افتد .

• بیش از گذشته منزوی و گوشه نشین شده است .

• از دوستان ، خویشاوندان و جمع معاشرانش خود را کنار می کشد .

• نسبت به چیزها و افرادی که قبلا برایش لذت بخش و خوشایند بودند ، بی علاقه شده است .

• علاقه ناگهانی و شدیدی به شرایط وحشتناک و تاریک و افسرده کننده پیدا کرده است.

• ممکن است گاهی نگاهی رویایی و احساساتی به افسردگی ، بی تفاوتی و خود کشی دارد که باید نگران شوید .

راه حل هایی برای درک فرزندتان و کاهش افسردگی فرزندان طلاق

برای کاهش افسردگی فرزندان طلاق راههای متفاوتی وجود دارد . راه حل این است که درک کنید او اکنون به شما چه نیازی دارد و روش تربیتی تان را مناسب با آن تنظیم کنید .تلاش برای برقراری ارتباط با فرزندی که خودش را در اتاقش حبس می کند یا در پاسخ به هر پرسشی می گوید نمی دانم ، ممکن است شما را فرسوده کند و موجب شود که بخواهید دست از طلاق بکشید . این کار را نکنید . جهت غلبه بر افسردگی فرزندان طلاق با فرزندتان صحبت کنید و از او دعوت کنید تا در فعالیت های خانوادگی شرکت کند .

در برابر میل به تنها رها کردن او مقاومت کنید . به او بگویید که می دانید احتمالا در نتیجه ی طلاق رنج می کشد اما هرگز تسلیم نمی شوید ، او را به حال خود رها نمی کنید و همیشه پشتیبان او خواهید بود . به هرحال ، او مسئولیت ها و تعهداتی نسبت به شما و خانواده تان دارد و اندوه ، او را معذور نمی کند . چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟

نسبت به احساسات حقیقی و بیان نشده ی نوجوانتان حساس باشید تشخیص دهید که مخالفت ، انتقاد یا کناره گیری فرزندتان از شما ممکن است واکنش او در برابر احساسات طاقت فرسایش باشد و الزاما واکنشی نسبت به شما یا همسر سابقتان نیست .

افسردگی فرزندان طلاق و راههای کاهش موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم از مطالعه این بخش استفاده کرده باشید و بتوانید به فرزندان طلاق در تحمل این موضوع کمک کنید.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا