آگلونما | گل آگلونما

آگلونما (Aglaonema) متعلق به خانواده گل شیپوری و دارای حدود 50 گونه می باشد. این گیاهان چند ساله همیشه سبز در آپارتمان و گلخانه نگهداری می شوند. گل های آن ها مانند گل شیپوری ایجاد اسپاته زینتی نموده و علاوه بر آن برگ های آن ها رنگارنگ است. اختلاط رنگ های سبز و سفید در برگ ها منظره زیبایی را ایجاد می نمایند.

این گیاهان را در جای مرطوب ،گرم و سایه قرار دهید.خاک آن ها را از کمپوست سبک انتخاب نموده و بایستی با نشست کامل باشد و آب درون گلدان باقی نماند. برای رشد بهتر گیاه گلدان آن را در گلدانی بزرگتر که محتوی پیت، خزه و یا ورمیکولات می باشد قرار دهید که رطوبت بیشتری برای گیاه تامین شود. گیاه به آبیاری کامل و نور کافی نیاز دارد ولی نه نور مستقیم .گیاه را با کود مایع تغذیه نمائید. چنانچه نیاز به گیاه بزرگتر باشد گلدان آن را هر سال یا هر دو سال یک مرتبه تعویض نمایید.

گل آگلونما

تکثیر گل آگلونما

تکثیر آگلونما می تواند از راه مستقیم گیاه و یا از جوانه های کوچکتری که اطراف گیاه ایجاد می شوند صورت گیرد. جوانه ها و یا تقسیمات را با چند برگ متصل به آن ها جدا نموده در جایی گرم و مرطوب در شن یا ماسه بکارید تا ریشه تولید نمایند. سپس آن ها را به گلدان منتقل نمائید.این عمل بهتر است در بهار انجام شود. نگهداری آگلونما درآپارتمان بسیار آسان است. این گیاه معمولا عاری از آفات وبیماری ها می باشد. آن ها گیاهان زینتی ایده آلی را تشکیل می دهند.

اگر برگهای آگلونما در امتداد رگبرگ زرد شده و لکه های قهوه ای زیر آنها ظاهر شد و یا اینکه زخمهای سفید پنبه ای در زیر برگ یا قاعده آن مشاهده کردید. به این معنی است که یک حشره آفت در حال آسیب رساندن به گیاه است و باید هر دو هفته یکبار با سم نفوذی سمپاشی صورت گیرد خشک شدن و پیچیدگی برگها در تابستان نیز بیانگر گرمی و خشکی هوا است

شیره این گیاه سمی است و باعث سوزش در پوست شده و اگر وارد دهان شود منجر به سوزش دهان ، لب ها ، گلو و زبان میشود

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا