گاستریا | گل گاستریا

جنس گاستریا (Gasteria)دارای حدود 70 گونه از گیاهان همیشه سبز و بیشتر گلخانه ای متعلق به خانواده سوسنی ها است. برخی نمونه های آنها مناسب آپارتمان می باشند. برگ های آنهادراز گوش تیز نوک تیز فشرده و به صورت مارپیچی نظم گرفته اند. گاه برگ هاسبز با لکه های سفید می باشندمانندگونه G.maculata. آنها کلا گیاهان کوتاهی راتشکیل می دهند. گل های آنها نسبتا کوچک قرمز و لوله ای است که بر روی ساقه گلزایی تولیدمی شوند.

گل گاستریا

گل گاستریا

در این قسمت از مجله پزشکی آسان طب انواع گل کاستریا را به شما معرفی می کنیم.

انواع گاستریا

گاستریا ی لی لی پوت

بومی آفریقای جنوبی است. ارتفاع آن به 5 تا 8 سانتی متر می رسد که کوچک ترین گونه این جنس است. رگ ها به طول 5 سانتی متر به صورت مارپیچی در اطراف ساقه کوتاهی قرار دارند. برگ ها سبز تیره با لکه های سفید می باشند.

گل گاستریا

گاستریا ی خالدار

بومی آفریقای جنوبی است. ارتفاع آن در حدود 20 سانتی متر می باشد. برگ ها نواری شکل، به رنگ سبز تیره، با لکه های سفید، به طول 20 سانتی متر که در انتها دارای خار هستند.

گاستریا ی گاوزبانی

بومی آفریقای جنوبی است. ارتفاع آن 15 سانتی متر برگ ها مسطح به رنگ سبز تیره با لکه های خاکستری رنگ، به طول 12 تا 15 سانتی متر، که به طور جفت جفت یکی بر روی دیگری قرار می گیرند.

گل گاستریا

تکثیر گیاه گاستریا

گاستریا گیاه تابستانی است و در تابستان رشد خوب و ظاهر زیبایی را پیدا می کند. برای پرورش گل گاستریا آن را در جایی قرار دهید که بیشترین نور را داشته باشد. اگر چه سایه را نیز تحمل می کند. ازدیاد گیاه از طریق بذر امکان پذیر است و هم ازطریق تقسیم گیاه و یا قلمه زدن برگ ها. شما می توانید برگ های بالغ را در تابستان ازبن قطع نموده آنها را در هوای آزاد 3-2 روز قرار دهید و سپس آنها را در گلدان حاوی کمپوست بکارید تا ریشه ایجاد نمایند. سپس آنها را به گلدان های کوچک منتقل نمایید. گیاه ممکن است مورد حمله حشرات کوچک قرارگیرد و به برگ ها و ریشه آسیبب رسانند لیکن گاستریا معمولا عاری از بیماری های گیاهی است .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا