روش تکثیر گیاه بیل برگیا یا گل بیل برگیا

گل بیل برگیا یکی از گیاهان زیبایی است که در اپارتمان یا گلخانه پرورش داده می شود و بسیار هم زیباست. یکی از گونه ها با گل های بسیار زیبا و برگ های گراس مانند کلفت B.pyramidalis است که 40-35سانتی متر ارتفاع رشد می نماید. در این بخش از مجله پزشکی اسان طب درباره این گیاه زیبا اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

گیاه بیل برگیا یا گل بیل برگیا

گل بیل برگیا

جنس بیل برگیا (Billbergia) متعلق به خانواده آناناس و دارای حدود 50 گونه و تعداد زیادی هیبرید است. بیل برگیا گیاهان همیشه سبزی هستند و غالب آن ها روی گیاهان دیگر به صورت اپی فیت رشد می نماید. برخی از آن ها را می توان در گلخانه و درون آپارتمان ( گیاهان اپارتمانی ) و ساختمان رشد داد.

گیاهان اپارتمانی

یکی از گونه ها با گل های بسیار زیبا و برگ های گراس مانند کلفت B.pyramidalisاست که 40-35سانتی متر ارتفاع رشد می نماید. برگ های گیاه نسبتا پهن و به صورت دسته جمعی (Rosette)در پایین گیاه قرار دارند. گل ها به صورت سنبله کوتاهی از وسط برگ ها رشد نموده و دارای ساقه گلزای پشم آلودی می باشد و به وسیله برگ های قرمزی احاطه می شوند. گل های قرمز نسبتا کوچک زنگوله مانندی را با حواشی سبز به صورت تجمعات تولید می نماید.

گیاه بیل برگیا یا گل بیل برگیا

خاک گلدان از پیت و خاک برگ و بایستی عاری از آهک و گچ بوده و کمی اسیدی باشد. در فصول رشد مرتبا با کود مایع تغذیه نمایید. برگ ها که به هم نزدیک هستند در وسط مخزنی را ایجاد می نمایند که بهتر است به وسیله آب پر شود. خاک بایستی با زهکشی باشد تا نشست کامل صورت پذیرد.

گیاه بیل برگیا یا گل بیل برگیا

تکثیر گیاه بیل برگیا

بهترین راه تکثیر بیل برگیا از طریق جوانه هایی است که از نزدیک پایه گیاه بالغ تولیدمی شوند. اجازه دهید تا جوانه ها حداقل به اندازه گیاه مادر رشد نمایند. سپس آن ها را از نزدیک ساقه اصلی گیاه مادر قطع نمایید جوانه های قطع شده را یک یا دو روز در هوای آزاد قرار دهید تا از رطوبت آن ها کاسته شود. سپس آن ها را در گلدان و خاک قبلی قرار دهید و خاک را مرطوب نگه داشته تا جوانه ها ریشه ایجاد نمایند. جوانه ها نبایستی در عمق خاک قرار گیرند (سطحی نشاشوند).

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا