ترک لاغری و راه حل هایی برای رفع آن

ترک لاغری به ترک های گفته می شود که بخاطر لاغر شدن شخص ایجاد می شود. ترک های چاقی لاغری اکثرا درمان پذیر نیستند و عین روز اولشان نمی شوند. پس بهتر است اگر در حال چاق شدن یا لاغر شدن هستید مدام پوست تان را چرب کنید تا خیلی ترک نخورد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره ترک چاقی لاغری اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

درمان ترک های لاغری ترک لاغری

ترک لاغری یا استریا

ترک لاغری یا استریا خطوطی هستند که در اثر شکسته شدن پوست بوجود میاید.این مشکل در بسیاری از بانوان و دختران جوان به صورت شایع به چشم میخورد که اغلب در کنار سینه ها پشت پا بر روی باسن و بر روی کشاله ران بوجود میاید.قطعا بیشتر بانوان به دنبال علت بوجود آمدن ترک لاغری و راه حل هایی برای رفع آن بوده اند و به متخصصان پوست بسیاری مراجعه کرده اند اما متاسفانه جوابی از هیچ روش درمانی نگرفته اند بهتر است بدانید که ترک لاغری تا آخر عمر باقی میمانند و از بین نمیروند اما با روشهایی میتوان آنهارا کمرنگ تر کرد ما در این مقاله سعی داریم در پیشگیری و بهبود ترک لاغری به شما کمک کنیم

ترک لاغری
ترک های لاغری

علت بوجود آمدن ترک لاغری

ترک های لاغری در دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمون های جنسی بیشتر دیده میشوند زیرا رشد بدن سریع است و پوست آمادگی لازم برای بزرگ شدن جثه را ندارد پس در نتیجه باعث شکستگی در پوست یا از بین رفتن فیبرهای الاستیکی پوست میشود و در نهایت این شکستگی تبدیل به خطوط سفید فرورفته میشود که ترک لاغری نامیده میشوند.ترک لاغری در افرادی که استعداد چاقی دارند،افرادی که در سن بلوغ هستند،بانوان باردار،افرادی که از پماد های کورتون دار استفاده میکنند و کسانی که با اختلال در غدد درون ریز(فوق کلیوی) مواجه هستند بیشتر دیده میشود که این خطوط پس از لاغری ظاهر میشوند.

راه حلی برای درمان ترک های لاغری

لازم به ذکر است ترک لاغری درمان و راه حلی ندارد و اگر به وجود بیاید هرگز از بین نخواهد رفت پس بهتر است برای اینکه این مشکل به وجود نیاید پوست خود را همیشه چرب و مرطوب نگهدارید شما با مرطوب نگه داشتن پوسستان به پوست خود کمک میکنید تا قابلیت کششی بیشتری داشته باشد مصرف ویتامین ای (E) در آماده سازی پوست به شما کمک چشمگیری خواهد کرد،عزیزان فراموش نکنند که مصرف آب در شادابی و جوان سازی پوست بسیار موثر است.

گرد آورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا