آشنایی با خواص کاسنی

خواص کاسنی بی نظیر است. گیاه کاسنی از خانواده گل مینا می باشد. کاسنی گیاهی علفی و خودرو است که از قسمتهای مختلف آن مانند ریشه و برگ جهت درمان بسیاری از بیماریها استفاده می شود. گسترش کاسنی در کل جهان است  و همچنین در نقاط مختلف ایران میروید. ارتفاع ان حدودا به یک متر میرسد و خواص گوناگونی برای چشم، قلب، معده و … دارد . در زیر به برخی از خواص کاسنی اشاره میکنیم.

خواص کاسنی
خواص کاسنی

خواص کاسنی چیست ؟

خواص کاسنی بی نظیر است . کاسنی تقویت کننده کبد است و آب آن بهترین داروی دفع کننده یرقان انسدادی است . کاسنی صفرا را می کاهد و انسدادهای کبدی را باز می کند .  از خواص و فواید کاسنی اینست که حرارت بدن را می کاهد و تشنگی را برطرف می کند . جوشانده ریشه کاسنی آسیب های شکمی ناشی از بیماریهای کبدی را رفع میکند  و در درمان سنگهای صفراوی نیز موثر است .

آب کاسنی را جوشانده ، کف آن را با سکنجبین بخورید . این نوشیدنی برای تبهای مزمن بی نظیر است و همچنین عفونت داخلی را رفع می کند . به گزارش آسان طب ،  تخم کاسنی اشتها را افزایش می دهد . کاسنی  مجاری ادرار را تمیز می کند . کاسنی بر خون انسان نیز تاثیرات زیادی می گذارد . مثلا کاسنی مزاج خون را تسکین می دهد ، خون را تصفیه می کند و کاهنده خون است . کاسنی برای دستگاه گوارش نیز فواید زیادی دارد .

کاسنی تقویت کننده معده است و التهاب را می کاهد . همچنین غرغره اب کاسنی و آب خیار چنبر موجب برطرف شدن ورم حلق می گردد . برای درمان سنگ کلیه از کاسنی استفاده می شود . پیشنهاد میکنیم برای دفع سموم و نارسایی کلیه  تخم کاسنی را با صندل و رازیانه بپزید و میل کنید .

خواص کاسنی
خواص کاسنی

دیگر خواص کاسنی

جوشانده یا خشک ان را برای درمان خارش و کهیر استفاده کنید . ترکیب پوست کاسنی و سفیداب و سرکه برای سوختگی در مقابل اتش مفید است . تخم کاسنی جهت جلوگیری از سفید شدن مو مفید است . کاسنی ویتامین ث دارد و زخمها را التیام می بخشد و پوست را ترمیم می کند . کاسنی بر هورمونهای زنانگی تاثیر می گذارد  و موجب پسر شدن فرزند می شود .

همچنین شیر افزا می باشد . جهت عقرب گزیدگی و زنبور گزیدگی ضمادی از کاسنی میسازند و ان را در محل مورد نظر میگذارند . برای تهیه این ضماد کاسنی را با آرد جو ترکیب کنید . کاسنی تپش قلب را تنظیم کرده و قلب را تقویت می کند . همچنین رگها و عروق قلب را باز می کند . از آب کاسنی برای درمان ورمهای چشم و تقویت بینایی استفاده می شود .

خواص کاسنی

خواص کاسنی را در این بخش بیان کردیم. یکی از خواص کاسنی کم کردن حرارت بدن است. همچنین کاسنی برای کاهش کلسترول بسیار مناسب است.

با خوردن کاسنی موهایتان دیرتر سفید می شود . همچنین خارش بدن به هر دلیلی تسکین می یابد.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا