عوارض پروتز لب ؛ روش‌های برجسته‌سازی لب ؛ 2 ویدیو

برجسته کردن لب از طریق سه روش (پروتز لب، تزریق چربی و تزریق ژل) انجام می پذیرد. در روش پروتز لب یک جسم روی لب قرار داده می شود (جسم خارجی) که احتمال جابجایی آن بسیار ضعیف می باشد و انحراف پذیری لب را محدود خواهد کرد. روش تزریق ژل به گونه ای است که در آن هیالورونیک اسید بر لب تزریق می شود و زمان جذب آن بین شش ماه تا یک سال است. روش تزریق چربی نسبت دو روش قبل عوارض کمتری دارد. اما خب کمی سخت تر است. در این روش ماده ی تزریق شونده از خود بدن شخص گرفته خواهد شد. نیمی از آن در هفته ی اول مراحل جذب می شود و دوباره باید تزریق انجام شود.

انجام پروتز لب، مرحله به مرحله

 

چگونگی تزریق ژل لب

 

اطلاعاتی درباره پروتز لب

شخصی که پروتز لب، انجام می دهد دایما تا زمانی که پروتز بر لبان اوست خطر عفونت شدید در بدن برای او وجود دارد. عمل پروتز لب، هم می تواند تنها انجام شود و هم میتوان آن را در کنار سایر جراحیهای زیبایی را نیز انجام داد. به گزارش آسان طب ، بهترین روش بیهوشی برای این عمل بیهوشی عمومی است. برای پروتز لبها باید از پروتز هایی با مرغوبیت استفاده شود. پروتزها از لحاظ شکل و اندازه و جنس متفاوت هستند. پروتز یک جسم خارجی است که از راه دو برش کوچک بر روی لب و نزدیک کناره های لب در مکانی مناسب از لب قرار داده می شود. در نهایت این دو نقطه بخیه زده می شود. زمان لازم برای پروتز و جراحی یک لب حدودا سی دقیقه است.

دردناک بودن پروتز لب

پروتز لب

خب مسلما لب یکی از اجزای حساس بدن می باشد و دستکاری آن درد خواهد داشت. درد پروتز لب، با استفاده از بی حس کننده ها کاهش خواهد یافت. به ندرت اتفاق خواهد افتاد که عمل پروتز لب، با داروهای بی حس کننده باز هم درد فراوانی داشته باشد و سبب اختلال در غذا خوردن و حرف زدن شود.

بعد از جراحی پروتز لب، باید حدودا یک هفته استراحت کافی داشته باشید و بعد از یک هفته به زندگی روزمره خوب بپردازید. البته بعد از عمل در زمان های (یک هفتگی، دوهفتگی، یک ماه، سه مال، شش ماه و یک سال بعد از عمل) باید توسط پزشک مربوطه ویزیت شوید.

عوارض این نوع پروتز

پروتز لب

اولا باید از برجسته سازی بیش از حد لب ممانعت کرد، چون نتیجه ی عکس می دهد و ظاهر جالبی برای فرد ندارد. همچنین از عوارض پروتز لب، برجستگی ها و فرورفتگی های غیر عادی و ناخوشایند است. از دیگر عوارض این پروتز میتوان به حرکت پروتزها یا خارج شدن پروتزها، تورم یا قرمزی لب، خارش یا سایر موارد اشاره کرد.

نکته: انجام عمل پروتز برای بیماران دیابتی یا بیمارانی که فشار خون شدید دارند انجام نمی شود.

پروتز لب، یکی از مسائل مربوط به زیبایی است که در کنار فایده زیباتر شدن و درشت تر شدن لب عوارض زیادی هم دارد. ای کاش به جای پروتز لب، با رژ لب و آرایش لبهایمان را حجم میدادیم و دست به این کارهای خطرناک نمی زدیم.

گردآورنده: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا