طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه بدون آهک؛ 2 ویدیو

مربای بالنگ یکی از مرباهای خاص است که طرفداران خاصی دارد. بالنگ قلب و کبد را تقویت می کند و در هضم غذا تاثیر گذار است. همچنین جویدن پوست این میوه دهان را خوشبو میکند. تخم میوه بالنگ صد تب است و کرم های روده ای را از بین میبرد میوه بالنگ آرام بخش است. در این بخش طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه بدون آهک را تقدیم می کنیم.

طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه

 

طرز تهیه مربای بالنگ مرحله به مرحله

 

مربای بالنگ بدون آهک

پیشنهاد میکنم حتما مربای بالنگ را امتحان کنید. مواد لازم و طرز تهیه مربای بالنگ به شرح زیر است:

مواد لازم

بالنگ تازه………………. 2 عدد متوسط

شکر ………………………….. 1 لیوان

گلاب ……………….. 2قاشق غذاخوری

دارچین…..1 چوب به اندازه ی یک انگشت

طرز تهیه مربای بالنگ

مربای بالنگ

نکته مهمی که باید بگوییم این است که بالنگهایی برای مربا بهتر هستند که روی پوستشان برجستگی کمتری داشته باشد چون پوستشان بهتر جدا می شود. در هنگام پوست کردن یک لایه نازک از پوست بالنگ را بکنید. اما کل پوستش را بکنید، اکنون آن را به دو نیمه تقسیم کنید.

برای مربا بالنگ بخش داخلی – بخش سفید (قسمتی که شبیه پنبه است) یا همان مغز را در بیاورید و به قطعات ریز برش دهید. قطعات نه زیاد درشت باشد و نه زیاد ریز. سپس حدود بیست دقیقه بالنگ را در آبی جوش بندازید تا بجوشد و بعد آن را با آب سرد آبکشی کنید و حالا کمی فشارش دهید تا آبش کامل کشیده شود و خشک شود. به گزارش آسان طب این عمل را یکبار دیگر تکرار کنید. حدود بیست دقیقه بالنگ را در آبی جوش بندازید تا بجوشد و بعد آن را با آب سرد آبکشی کنید و حالا کمی فشارش دهید تا ابش کامل کشیده شود و خشک شود. هر چقدر میزان آب هنگام جوشیدن بیشتر باشد تلخی مربا زودتر گرفته می شود.

اکنون اجازه دهید کامل خشک شود. بالنگ را در دو لیتر آب در قابلمه تفلن ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید. یک لیوان شکر به آن اضافه کنید و دو ساعت زمان دهید تا بالنگ پخته شود. باید شهد کمی ته آن باقی بماند. در نهایت دو قاشق گلاب و یک تکه چوب دارچین به آن اضافه نمایید و وقتی سه جوش زد زیر گاز را خاموش کنید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4.3/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا