4 مورد از علل درد ساق پا

درد ساق پا گاهی پشت سر هم و پیوسته است و گاهی هم بصورت متناوب و یک در میان . این درد گاهی ناگهانی شروع می شود و گاهی به صورت تدریجی و کم کم . این درد وحشتناک گاهی شخص را از کار کردن و زندگی روزمره باز می دارد .

4 مورد از علل درد ساق پا و شرح مختصر

درد ساق پا علل مختلفی دارد . برخی علل درد ساق پا عبارتند از :

علل درد ساق پا : گرفتگی های عضلانی

گرفتگی عضلانی یکی از علل درد ساق پا است . این گرفتگی اکثرا کل ساق پا را در گیر خود میکند و از عوارض ان سفت شدن و دردناک شدن ساق پا است . این گرفتگی گاهی بدلیل خستگی عضلانی، گرما و کم آبی اتفاق می افتد . سالمندان، ورزشکاران استقامتی و ورزشکارانی که آمادگی بدنی خوبی ندارند دچار این گرفتگی عضلانی و درد ساق پا می شوند .

علل درد ساق پا : درگیری و التهاب بافت نرم اتصال دهنده عضلات ساق پا به استخوان ها

نام دیگر این مشکل شین اسپلینت می باشد . دنبال دویدن و پریدن بر روی سطوح سخت پیش زمینه ی اصلی این مشکل است . همچنین در اثر صافی کف پا ممکن است به این مشکل دچار شوید . برای درمان این مشکل در مرحله اول باید کامل معاینه بشوید. بعد از ان ورزشهای کششی و قدرتی لازم تجویز خواهد شد .

علل درد ساق پا : التهاب تاندونهای ساق پا مانند تاندونیت آشیل

این مشکل که یکی از مهمترین علل درد ساق پا است اکثرا در قسمت پایینی ساق و نزدیک استخوان پاشنه اتفاق می افتد . این نکته را یاداوری میکنیم که در صورت التهاب شدید تاندون آشیل و درمان نکردن آن حتی احتمال پارگی این تاندون هم وجود دارد . پس هر چه زودتر باید برای درمان این مشکل به پزشک مربوطه مراجعه کنید تا بعد از معاینه کامل بتواند شما را درمان کند . درمان زنبورگزیدگی با داروهای گیاهی را مطالعه کنید .

علل درد ساق پا : شکستگی استخوان ساق

شکستگی استخوان ساق پا گاهی بر اثر ضربه مستقیمی است که به پا خورده است . به گزارش آسان طب ،گاهی هم میتواند در اثر یک ضربه غیر و ضربات مکرر تجمعی وارد شده به استخوان باشد که در اصطلاح شکستگی استرسی نام دارد . عوامل مستعد کننده شکستگی استخوان ساق شامل افزایش فشار تمرینی در ورزشکاران، صافی کف پا، کمبود ویتامین د و… می باشد . برای درمان این آسیب پیشنهاد میکنیم ، پس از معاینه دقیق و انجام آزمایشات و رادیولوژی های لازم توسط پزشک متخصص آن را درمان کنید .

علل درد ساق پا
علل درد ساق پا

علل درد ساق پا زیاد است و ما چند مورد اصلی ان را در این بخش بیان کردیم. گاهی وقتها بخاطر ورزش زیاد یا کشیده شده ساق پا این قسمت درد بدی میگیرد. دوش اب گرم میتواند راه خوبی برای درمان درد ساق پا باشد. همچنین میتوانید با روغنهای گیاهی این قسمت را چرب کنید و دورش یک دستمال ببندید.

ولی خب اگر دیدید درد این قسمت خیلی شدید است سعی کنید به یک پزشک مراجعه کنید تا علل درد ساق پا یتان را شناسایی کند و راه حلی را برای ان پیدا کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا