طرز تهیه جرم گیر دندان خانگی و گیاهی

جرم گیر دندان در زیبا سازی دهان و دندان و حتی زیبایی صورت ما تاثیر بسزایی دارد. جرم گیری در دندانپزشکی اسیب هایی را به دندان می زند. چون یک لایه نازک از دندان تراشیده می شود و جنس دندان ها بدتر خواهد شد. ما به شما ساخت جرم گیر دندان خانگی را پیشنهاد می کنیم.

منبع این مطلب سایت آسان طب asanteb.com است.

طرز تهیه جرم گیر دندان خانگی و گیاهی

طرز تهیه جرم گیر دندان خانگی

به گزارش آسان طب برگ های مریم گلی یک جرم گیر دندان خانگی است. شما میتوانید با جویدن آن جرم دندانتان را کمتر کنید.

یک جرم گیر دندان خانگی ترکیب روغن خردل و پودر زردچوبه و نمک است . هندی ها این ترکیب را یه روش عالی برای جرم گیری دندان می دانند.

همچنین یک راه دیگر برای جرم گیری دندان ترکیب پودر گیاه زنبق و نعناع است. شما میتوانید این ترکیب ها را روی دندانتان ماساژ دهید تا لکه های دندانتان را کمرنگ کند .

همچنین میتوان از سبزی ها و میوه های سفت به عنوان یک جرم گیر دندان خانگی یاد کرد. به گزارش آسان طب هویج و سیب به دلیل سفتی با فشار بیشتری گاز زده می شوند و این فشار باعث از بین بردن جرم های دندان می شود.

برای جرم گیری دندان میتوانید توت فرنگی را روی دندانتان بمالید تا جرم گیری طبیعی دندانتان انجام شود.

طرز تهیه جرم گیر دندان خانگی و گیاهی

طرز تهیه جرم گیر دندان طبیعی

وسایل لازم برای جرم گیری‌ دندان خانگی

  1. یک فنجان
  2. مسواک
  3. جوش‌شیرین
  4. نمک
  5. آب
  6. هیدروژن پراکسید
  7. دنتال پیک (وسیله‌ای نوک‌تیز مخصوص دندانپزشکی)
  8. شوینده‌ی ضدعفونی‌کننده‌ی دهان

طرز تهیه جرم گیر دندان خانگی و گیاهی

مرحله اول‌ تهیه جرم گیر دندان خانگی

در مرحله اول برای تهیه یک جرم گیر دندان خانگی باید یک قاشق غذا خوری جوش‌ شیرین و نصف قاشق چای‌ خوری نمک را در فنجانی کوچک با هم حسابی مخلوط کنید.  سپس مسواکتان را با آب گرم بخیسانید و آن را در این ترکیب فرو کنید.

مرحله دوم‌ تهیه جرم گیر دندان خانگی

در مرحله بعدی با فشار زیاد این ترکیب را روی دندان‌تان بگذارید و بمالید و ماساژ بدهید. در فواصل معین آب دهان خود را خالی کرده و مسواک را دوباره در این مخلوط فشار دهید. این ترکیب را حدود پنج دقیقه بر روی دندان ‌های خود بمالید.

مرحله سوم‌ جرم گیری دندان خانگی

در مرحله بعدی برای تهیه جرم گیر دندان در منزل به‌ اندازه‌ یک در شیشه از هیدروژن پراکسید را با نصف فنجان آب گرم ترکیب کنید. حدودا 1 دقیقه این محلول را غرغره کنید . بعد آب دهانتان را خالی کنید و با نصف فنجان آب سرد دهانتان را شست شو دهید.

مرحله چهارم‌ تهیه جرم گیر دندان گیاهی

در بخش بعدی برای حسابی سفید کردن دندان با کمک یک جرم‌گیر حرفه‌ای دندان (دنتال پیک)، جرم‌های زرد را از روی دندان‌ های خود بخراشید. مراقب باشید به لثه هایتان اسیبی وارد نشود و خون نیاید.

مرحله پنجم‌ تهیه ترکیب جرم گیری دندان خانگی

همچنین در این قسمت دهانتان را با شوینده‌ ضدعفونی‌ کننده شست شو دهید. این مراحلی را که گفتیم یک روز در میان انجام دهید تا متوجه تغییرات روی دندانتان بشوید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در سایت آسان طب asanteb.com با موضوع طرز تهیه جرم گیر دندان خانگی و گیاهی در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

‫4/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا