طرز کاشت اسطوخودوس و فواید اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی است از خانواده نعناع که فواید زیادی هم برای سلامتی دارد. در این بخش از اسان طب اطلاعاتی را درباره این گیاه در اختیارتان میگذاریم.

اسطوخودوس چیست ؟

به گزارش آسان طب گیاه اسطوخودوس شامل گیاهان علفی با عمر کوتاه میباشند و دارای بوته‌ هایی شبیه به درختچه‌ های کوچک یا گیاهان گوشت‌ خوار هستند . شکل برگ‌ های این گیاه با سایر گونه ها متفاوت است.

طبق بررسی های بدست امده در اغلب گونه‌ها برگ‌ها ساده‌اند اما گاهی ممکن است دندانه‌دار یا دارای برگ‌های دو سو باشند. در بیشتر گونه‌ها برگ‌ها با کرک‌های ریزی پوشانده شده‌اند که دارای عصاره‌ی روغن گیاه است.

طرز کاشت اسطوخودوس و فواید اسطوخودوس

در گیاه اسطوخودوس گل‌ ها به صورت خوشه‌ای روی ساقه و کمی بالاتر از برگ‌ها رشد خواهند کرد. در بعضی دیگر این خوشه‌ها روی شاخه‌های جدا رشد میکنند. رنگ گل‌ های اسطو خودوس می‌توانند آبی، بنفش یا یاسی باشد و در گونه‌های وحشی اغلب بنفش تیره یا زرد میباشند.

طرز کاشت اسطوخودوس و فواید اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس

روغن اسطو خودوس برای سلامتی ما فواید زیادی دارد. به گزارش اسان طب از فواید روغن اسطو خودوس میتوان به خواص ضد التهاب و ضدعفونی‌ کنندگی ورایحه دهنده در شوینده‌ های حمام  اشاره کرد.

خاک مناسب کاشت اسطوخودوس

برای کاشت این گیاه باید از خاک‌های زه کشی شده استفاده شود. یاداوری میکنیم اگر گیاه را در گلدان می‌کارید حتماً بیرون خانه نگه‌ داری شود.

خاک پرورش این گیاه باید شنی یا دانه‌دار باشد. حتماً خاک رس را قبل از استفاده ترمیم نمایید.

همچنین یادتان نرود که خاک باید باروری کمی داشته باشد.

طبق بررسی های بدست امده گیاه اسطو خودوس خاک‌های قلیایی را دوست دارد. PH خاک باید 6.5 یا بالاتر باشد.

طرز کاشت اسطوخودوس و فواید اسطوخودوس

کاشت اسطوخودوس در گلدان

برای کاشت این گیاه باید گلدان را به نقطه‌ای گرم از خانه ببرید تا از بادهای زمستانی در امان باشد.

سپس گلدان را با لایه‌ای از پوشش‌های پلاستیکی حبابی بپوشانید.

در شب‌های سرد، در دمای زیر منفی یک پتوی نازکی روی گلدان بیندازید و یا گلدان را دریک تپه خاک قرار دهید. همچنین می‌توانید گیاه را به باغچه منتقل کنید.

گیاه اسطوخودوس یک داروی گیاهی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها مناسب است و همچنین زیبایی خاص خود را دارد. بسیار عالی می شود اگر بتوانیم این گیاه در در منزل بکاریم و از ان در مواقع ضروری استفاده کنیم. به عنوان مثل یکی از مهمترین خواص اسطوخودوس ، کاهش اضطراب است که در لینک زیر در این باره اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

بیشتر بدانید : کاهش اضطراب با داروهای گیاهی در منزل

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره گیاه اسطوخودوس در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا