نکات موفقیت آمیز برای داشتن تنفس صحیح و سلامتی انسان

تنفس صحیح یکی از مهمترین نشانه های سلامتی است و اگر در نفس کشیدن به مشکل بر بخوریم باید سریعا به پزشک مراجعه کنیم. چون این امر آنقدر مهم است که گاهی منجر به مرگ شخص می شود. هر شخصی برای زنده ماندن به اکسیژن کافی نیاز دارد و اگر اکسیژن به بدنش نرسد خواهد مرد.

تنفس یکی از اصلی ترین عوامل حیاتی انسان است و بدون تنفس و اکسیژن انسان از بین میرود.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید تا شما را با چند علت اهمیت نفس کشیدن آشنا سازیم.

تنفس صحیح
تنفس صحیح

۱- تنفس با شکم و مواد ترشحی داخلی

در تنفس با شکم، پروستاگلاندین ها ، مواد ترشحی داخلی موادی که مشابه مرفین میباشند. باندازه زیاد ترشح می شوند، در پزشکی برای درمان سکته های قلبی و مغزی مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد ترشحی به عللی که روشن نیست با تراکم زیاد در بخش تحتانی شش ها جمع می شوند.

زمانیکه در تنفس صحیح با شکم، پرده ی دیافراگم را بالا و پایین می بریم، این مواد از سلولها به درون رگهای خونی لنفاوی داده می شوند، پروستاگلاندین ها سبب می شوند که خون بهتر جریان پیدا کند. آنها بر تپش نامنظم قلب تأثیر سودمند دارند و از این ها گذشته، به درمان تنگی نفس، بیماری های قلبی و فشار خون بالا کمک می کنند.

کسی که تنفس صحیح و عمیق را با جدیت و مداومت انجام بدهد، پیوسته روستاگلاندین کافی تولید می کند. از آنجا که این مواد باعث حل شدن سموم می شوند و جریان خون را سهل تر می کنند. اگر به فن تنفس صحیح با شکم عمل کنید امواج مغزمان به گونهایی شگفت انگیز به امواج آلفا تبدیل میشوند. اگر در این حال به ازمایش و تجزیه خون اقدام کنیم، خواهیم دید که در مغز اندرفین ترشح شده است.

۲- آنچه مغز بیشتر از هر چیز دیگر لازم دارد، اکسیژن است.

این اکسیژن باید از راه شش ها به مغز برسد. اگر سلولهای مغز با اکسیژن کافی تغذیه شوند. مشکلی وجود نخواهد داشت و روند پیری اهسته تر خواهد بود، بهترین راه تقویت سلولهای مغز و طولانی کردن عمرشان، بهتر از درست اندیشیدن و درست نفس کشیدن نیست. سلولهای مغز دو برابر سلولهای بدن، نزدیک به هفت برابر بیشتر اکسیژن مصرف میکنند.

۳- تنفس صحیح با شکم، روده را باز می کند

برای رسیدن به این هدف، هیچ راه دیگری به جز افزایش فشار شکم وجود ندارد. تنفس با شکم سبب می شود که خون غلیظ از حرکت بازمانده، بهتر به جریان بیفتد و آنگاه مواد هضم شده در روده و تازه ی موجود در خون به همه ی سلول های بدن منتقل می شود و وقتی به تمام بدن اکسیژن و مواد غذایی تازه برسد، بدن پیوسته و خود به خود سالمتر می شود.

تنفس صحیح
تنفس صحیح

4- راست نگه داشتن قامت از نظر تنفسی

راست نگه داشتن قامت از نظر تنفسی، اهمیت بسیار زیادی دارد در واقع فنون تنفس صحیح و روش های بی شماری برای تندرستی وجود دارد که در آنها راست نگه داشتن قامت به شدت مورد توجه و تاکید است. اگر آدم درست تنفس کند، بدن خود به خود به حالت درست در میاید و حالت خوب و درست بدن سبب می شود که اندیشه و رفتار به سوی مثبت اندیشی تغییر جهت دهد، حالت و رفتار مثبت، ماهیت و ذات اصلی آدمی است.

5- اطلاعاتی درباره تنفس صحیح

اکسیژن به گونه یی برابر در اختیار همه کسی قرار دارد، قدرت فکر نیز به همه ی ما داده شده است، در حال حاضر تفاوت بین افراد، تنها در اینست که بعضی از آنها تاثیر عظیم این نیروها (اکسیژن و فکر ) و روش ها را میدانند. ولی متأسفانه افراد دیگر هنوز بر آنها آگاهی ندارند. نیروی اندیشه، قدرتی عظیم است، افزون بر این درست اندیشیدن، طرز فکر درست در زندگی، به عنوان بخشی از فن تنفسی هر فرد بوده و تأثیر زیادی بر تندرستی دارد.

نیروی اندیشه بخشی از نیروی بیکران جهان هستی را تشکیل می دهد. هنگامی که مریض می شویم، نیروی درمان در درون وجود خودمان و در دسترس قرار دارد و این نیرو بیکران است. تجسم و تصور یعنی نیروی اندیشه نیز موهبتی است که همگان آن را دارا هستیم، اگر شما نیز تنها بخشی ناچیز از این نیروی بیکران را به کار بگیرید. درمان بیماریها و نیز جوان کردن خویش در سن بالا و یا در هر سنی سهل و اسان خواهید یافت.

روش درست اندیشیدن و درست نفس کشیدن فنی است که جلوه گری کامل این نیروها را ممکن و تندرستی بزرگ را در وجودمان بیدار می کند، این روشی است که به وسیله ی آن همه کس می توانند به تندرستی و عمر طولانی برسند، بنابراین اقدام اساسی پیشگیرانه اینست که با رسانیدن اکسیژن، سلولها از درون تقویت می شوند.

‫3/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا