لطافت طبیعت زنانه و خلقیات زنانه

لطافت طبیعت زنانه مساله مهمی است که امروزه خیلی از زنان در حال دور شدن از آن هستند. زنان متانت و وقار خاصی داشتند که در مردها وجود نداشت. لباسهایی می پوشیدند که فقط مختص زنان بود. ولی امروزه مردان شبیه زنان شده اند و زنان شبیه مردان. زنهایی هستند که با ماشین های تریلی رانندگی می کنند، تیپ اسپرت یا مردانه می زنند، وسایل شخصی یا مدل اتاق شان مردانه است و … . ولی هر زنی در هر شرایطی حتی در محیط کار بیرون باید طبیعت زنانه خودش را حفظ کند. البته منظور از این طبیعت زنانه ناز و عشوه برای مرد نامحرم نیست.

لطافت طبیعت زنانه و خلقیات زنانه
لطافت طبیعت زنانه و خلقیات زنانه

لطافت طبیعت زنانه

به گزارش مجله پزشکی آسان طب زنان و مردان عصر حاضر، در درون خود احساسی خلاء غریبی دارند؛ آنها تصور می کنند به دلایل گوناگون طبیعت زنانه خود را از دست داده اند و حس نکردن این روح زنانه، در وجود آنها شکاف و خلاء بزرگی همچون یک زخم باز پدید آورده است.

تسکین زخم ها

آنها از این زخم را باید در خون خود زخم – درون و معنای خود این شکاف – جستجو کرد. کیمیاگران کهن عقیده دارند «هیچ دارویی جز از خون خود زخم نباید ساخته شود.» بنابراین خلاء انرژی و ماهیت زنانه را نمی توان از طریق پیوند با ماهیت مردانه در خارج از وجود خود درمان کرد، بلکه برعکس لازم است با پیوندی درونی، با تلفیقی بخشهای زنانه و با به خاطرآوردن یا به هم پیوستن دوباره روان مادر و دختر شفا داد.

کسب موفقیت

انگیزه کسب موفقیت در زندگى زنان را وادار ساخته است با فشار کار بیش از حد، خستگى، فرسودگى و ابتلا به بیمارى هاى ناشى از فشار هاى روحى مواجه شوند و در نتیجه هم اکنون نمیدانند چگونه باید از این مخمصه خارج شوند. وقتی آنها برای اولین بار به دنبال کسب موفقیت و تأیید و تحسین دیگران رفتند، انتظار چنین عاقبتی را نداشتند. تصور نمی کردند برای اینکه «در اوج قله» باشند، مجبور شوند تا این اندازه از جسم و روح خود مایه بکذارند. با مشاهده اسیب جسمی و عاطفی زنان در طول این سفر زندگی قهرمانانه، به این نتیجه رسیدم که علت این همه رنج و درد، این است که آنها در زندگی خود الگویی را انتخاب کرده اند که «وجود» اصلی آنها را انکار می کند.

در واقع، زنان باید در فرهنگ جامعه معاصر به جستجو بپردازند تا بتوانند طبیعت زنانه خود را به طور کامل بشناسند و در آغوش بکشند و بیاموزند چگونه به عنوان یک زن برای خود ارزشی قائل شوند و فاصله عمیقی را که در درون خود به علت کمبود انرژی زنانه احساسی می کنند شفا بخشند.

این سفر درونی بسیار مهمی است که زن را به یک انسان کاملاً منسجم، متعادل و کامل تبدیل می کند. سفر زن قهرمان نیز مانند بیشتر سفرها دشواریهای خاص خود را داراست. مسیر این سفر نه ایستگاه راهنمایی دارد، نه راهنماهای قابل تشخیصی، نه نقشه و نموداری برای سفر وجود دارد و نه از نظر تقویمی می توان سنی برای آغاز آن در نظر گرفت. سفر قهرمانی از هیچ خط مستقیمی پیروی نمی کند. این سفر، سفری است که به ندرت تایید و تصدیقی دنیای بیرونی را دریافت می کند؛ در واقع اغلب، دنیای بیرون در آن مشکل ایجاد می کند.

سفر براى یافتن طبیعت زنانه

سفر با جستجوی طبیعت زنانه قهرمان برای کسب هویت آغاز می شود. این «دعوت» به هیچ سن مشخصی اختصاصی ندارد، بلکه موقعی رخ میدهد که «خویشتن قدیمی» دیگر مناسب آن دوره زندگی نباشد. این زمان، ممکن است موقعی باشد که زن، خانه خود را برای تحصیل در دانشگاه، اشتغال، سفر یا اقدام برای ازدواج ترک می کند. سفر قهرمانی زن در اثر «جدایی از زنانگی» آغاز می شود و با «ادغام مردانگی و زنانگی» پایان می یابد.

گاهی زن در میانسالی طلاق می گیرد، به سر کاریا دانشگاه برمیگردد، تغییر شغل میدهد، با خانه ای خالی (حاصل از فوت عزیزان یا استقلال فرزندان) روبه رو می شود، یا صرفا زن ناگهان میفهمد هیج حسی از وجود خود ندارد که بتواند شخصا مالک آن باشد.

اغلب اوقات در نخستین مرحله سفر طبیعت زنانه مانند خصوصیت منفعل، دسیسه گر وغیرمفید طرد می شود. در بیشتر موارد، زنان در جامعه به صورت  انسانهای بی تمرکزو بیثباتی تصویر شده اند که عواطف و احساسات به آنها اجازہ نمی دهد کاری را با موفقیت به انجام برسانند. این عدم ثبات و ناپایداری آشکار در زنان نه تنها توسط فرهنگ حاکم بر جامعه، بلکه توسط بسیاری از خود زنان نیز به عنوان ضعف، حقارت و وابستگی تعریف و پذیرفته شده است.

امیدواریم این مقاله از مجله پزشکى آسان طب برایتان مفید و موثر واقع شده باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا