آیا عمل پیوند تخمدان انجام میشود ؟

عمل پیوند تخمدان بارها انجام شده است و به موفقیت هم رسیده است. البته با این کار شخص جدید دیگر باردار نمی شود و این کار فقط برای جلوگیری از تولید هورمون های یائسگی و جوانسازی شخص است. این عمل ابتدا در حیوان ها انجام شد و بعد به انسان هم راه یافت. در این بخش  از مجله پزشکی آسان طب اطلاعات جالبی را درباره عمل پیوند تخمدان تقدیم تان می کنیم.

عمل پیوند تخمدان
عمل پیوند تخمدان

عمل پیوند تخمدان

آیا تا به حال پیوند تخمدان انجام گرفته است؟ بله، بعنوان تجربه بارها پیوند تخمدان انجام شده و تجربیات متعدد نشان داده که بین تخمدان و پیوند تخمدان تکامل صفات جنسی رابطه مستقیمی وجود دارد.

عمل پیوند تخمدان

 بررسی عمل پیوند تخمدان در حیوانات

اگر تخمدان های حیوانی را درآورده و تخمدان دیگری به او پیوند کنند رشد و نمو جنسی حیوان مزبور بطور طبیعی ادامه داشته و به سر حد بلوغ خواهد رسید.

حتی با جانشین کردن تخمدان ها به جای بیضه می توان حیوانات نر را بشکل ماده در آورد و جالب تر از همه اینکه پستان ها بزرگ شده و حیوان نر که بصورت ماده در آمده تولید شیر میکند و شیر می دهد و از لحاظ جنسی مانند موجودات ماده رفتار می کند.

یعنی در برابر حیوانات جوانی که در قفس گذارده شده اند غریزه مادری از خود نشان می دهد.

در حیوانات نر با تزریق هورمون های هیپوفیز و تخمدان چنین اثراتی ظاهر میگردد. بنظر می آید که روش و غریزه مادری در اثر تحریکات شیمیائی مخصوصی بوجود می آید.

موضوع جالب توجه اینکه از پستان بچه های نوزاد چه دختر چه پسر شیر ترشح میشود که مربوط به وجود هورمون های مادر است.که در موقع آبستنی در بدن گردش کرده و وارد خون جنین میشود.

پیوند تخمدان

 آیا عمل پیوند تخمدان در زن هم انجام گرفته؟

بله ، پیوند تخمدان از زنی به زنی دیگر از نقطه نظر درمانی و اثرات جوان کننده آن انجام گرفته است. در مواردی که لازم بود تخمدان زنی را به عللی در آورند جراحان مجبور بودند برای جلوگیری از عواقب اخته شدن تخمدان زن دیگری را در عضلات شکم پیوند کنند.

Veronoft ورونف تخمدان میمون های شمپانزه را به زنان مسن پیوند کرده اثرات جوانی زای ان را مشاهده کرد.

درباره عملیات ورونف و اینکه با پیوند غده می توان بافت های پیر را جوان کرد انتقادات زیادی موجود می باشد.

اگر تخمدان های زنی را درآورند و بعداً تخمدان دیگری به او پیوند کنند آیا آن زن میتواند آبستن شود؟

خیر ،  پیوند تخمدان فقط از این جهت انجام میگیرد تا از تولید هورمون های یائسگی جلوگیری کند. معمولاً این پیوند تدریجاً تحلیل رفته و اثرات خود را از دست می دهد.

پیوند تخمدان امروزه خیلی کم انجام میگیرد. زیرا می توان هورمون های خالص و غلیظ به جای پیوند تخمدان به کار برد که بسیار راه ساده تری نیز می باشد .

‫3/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام دخترم تخمدان سمت راستش از دست داده ۸ سالش هست
  ایا یاسگی زودرس میاره
  من چکار باید کنم
  چجوری بفهمم بلوغ زود رس داره
  چجوری تنبلی تخمدانش اگر خدایی نکرده پیدا کرد چکنم
  ایا بچه دار میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا