بیماریهای دریچه ای قلب و درمان آن به روش سنتی

گام مهمی که باید برداشته شود اجتناب از نوشیدن چای، قهوه ، نوشابه های الکلی و سایر نوشیدنی های محرک و خودداری از مصرف ادویه، ترشی، سس و غیره است.در این مطلب از مجله آسان طب برایتان از روش های درمانی بیماریهای دریچه ای قلب می گوییم.

 

این گونه مواد یا به طور مستقیم بر کار قلب اثر می گذارند یا آنکه مسمومیت را افزایش میدهند و به طور غیرمستقیم اثر سوء برقلب می گذارند.

 

روش های درمان طبیعی در بیماریهای دریچه ای قلب

 

بدیهی است که باید از افراط در استعمال دخانیات خودداری شود و بهتر آن است که بکلی آن را ترک کنند.با اجرای دستورهای رژیم ، چندی نمیگذرد که بیمار احساس بهبود می کند.

 

در این موقع بیمار می تواند هر دو هفته یک بار یا یک روز در امساک بماند و یا رژیم تمام میوه را به مورد اجرا گذارد (امساك را با نوشیدن آب گرم با آب پرتقال عملی سازد).

 

بیماریهای دریچه ای قلب

 

یک روز امساک یا رژیم تمام میوه حتی در بیماری سخت نیز برای بیمار کار مشکلی نخواهد بود.مبتلایان به بیماری سخت تر بهتر است یک روز امساک و روز بعد رژیم تمام میوه را هر چهارده روز یک بار به مورد اجرا گذارند

 

یا آنکه هفته ای یک روز در امساک بمانند و در هفتهٔ بعد يكروز رژیم تمام میوه را برقرار سازند.

 

روش های درمان طبیعی در بیماریهای دریچه ای قلب چه تاثیرات دیگری بدن دارند؟ 

 

این تدابیر سبب میشوند که دستگاهها بکلی از مواد سمی پاک میشوند و در نتیجه به کار قلب کمک شود و از ابتلائاتی که در نتیجهٔ درمان دارویی ایجاد می شوند جلوگیری گردد.

 

کلیهٔ کسانی که دچار اختلالات شدید یا خفیف قلبی هستند باید این دستورها را اجرا کنند :

 

هر چهارده روز یک بار یک روز در امساک بمانند و یک روز رژیم تمام میوه بگیرند یا آنکه در هفتهٔ اول يكروز امساک کنند و هفتهٔ بعد یافت روز رژیم تمام میوه داشته باشند.

 

بیماریهای دریچه ای قلب

 

بیشتر بیماران می توانند این دو کار را باهم اجرا کنند. به طور کلی باید دقت به عمل آید تا امساک و رژیم تمام میوه به اندازهٔ لازم و کافی اجرا شود، نه بیشتر .

 

البته بعضی از بیمارانی که کسالتشان چندان شدید نیست براحتی می توانند امساك يا رژیم تمام میوه را تحمل و اجرا کنند و این کار را همه ماهه انجام دهند، لیکن مسلم است که هیچگاه نباید دستگاه های بدن را با این کار خسته کنند.

 

بعضی بیماران قلبی می توانند تا یک هفته امساک کنند و بدین ترتیب از مزایای آن بهره مند گردند یکی از مسائل قابل توجه آن است که هر کسی وضع خاص و جداگانه ای دارد.

 

بیماریهای دریچه ای قلب

 

هیچ اقدامی به اندازه رعایت امساک و رژیم غذایی نمیتواند مثمرثمر واقع گردد.به همین دلیل است که معالجات دارویی، علاوه بر آسیب بیشتری که داروهای سمی تجویز شده به دستگاهها می رسانند اصولا هیچگاه حسن تاثیر نخواهند داشت.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا