Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
علل دعواهای زناشویی چیست ؟ – مجله آسان طب

علل دعواهای زناشویی چیست ؟

دعواهای زناشویی موضوع این بخش از مجله پزشکی اسان طب است. همه زن و شوهر ها با هم دعوا می کنند. ولی خب برخی از آنها بیش از حد دعوا دارند. در اینجا قصد داریم علت این دعواها را به شما معرفی کنیم. تا جایی که می توانید سعی کنید با همسرتان دعوا نکنید. چون کم کم روهایتان به هم باز می شود و به مشکل بر می خورید.

علت دعواهای زناشویی
علل دعواهای زناشویی

دعواهای زناشویی

در این مطلب از مجله اینترنتی آسان طب درباره دعواهای زناشویی و علل آن صحبت میکنیم.

ایا با این همه دعواهای زناشویی که در زندگی دیده می شود و اکثراً منجر به طلاق می شود این حدس زده نمی شود که ازدواج های امروزه کمتر مقرون به سعادت است تا سابق؟

خیر، دعواهای زناشویی تازگی ندارد حتی آدم و حوا هم در باغ با چنین اشکالاتی مواجه شدند. از اول الاول هم زن و شوهر با یکدیگر نزاع داشتند و این نزاع ها مجدداً به آشتی و صلح و صفا مبدل می گردید.

دعواهای زناشویی

در سابق با وجود چنین کشمکشی اساس فامیل و رشته زناشوئی در اثر نیروهای خارجی مانند نیروی دین، قانون و فشار اجتماعی محکم و استوار  بود ولی امروزه متأسفانه اینگونه نیرو های خارجی قادر نیستند این تزلزل را استوار گردانند.

برای حیات و بقای فامیل نیروی داخلی تدبیر و بالاخره اتحاد و اتفاق نظر و یگانگی داخلی بین زن و شوهر و والدین و أطفال لازم و ضروری می باشد.

ازدیاد شماره طلاق دلیل بر این است که دعواهای زناشویی امروزه بیشتر از سابق صورت میگیرد.

Ninnkoff میگوید همان طوری که ازدیاد بیماران بیمارستان ها دلیل بر آن نیست که ناخوشی بیشتر از سابق می باشد بلکه دلیل بر آن است که در بیمارستان ها موجبات راحتی بیشتر فراهم شده و مردم میل و رغبت بیشتری برای استفاده از آن دارند، به همین ترتیب ازدیاد شماره طلاق دلیل بر این است که مردم مایل اند در مورد دعواهای زناشویی به اقدامات اساسی و نهائی متوسل شوند.

دعواهای زناشویی

علل اصلی دعواهای زناشویی کدامند؟

اختلافات زناشوئی ممکن است به علل مختلفه بروز کند. این اختلاف را می توان به سه گروه تقسیم کرد.

اولا منازعات ممکن است به علت عدم رشد و تزلزل روحی زن یا شوهر یا هر دوی آنها بوده و به علت اختلافات عصبی علل منازعات موجود در شخصیت آنها نتوانند آن طوری که شایسته  زناشوئی  است با یکدیگر توافق و تطابق حاصل نمایند.

ثانیا ممکن است به این علت باشد که طرفین همسر موافق و همپایه خود را انتخاب نکرده اند. ممکن است اختلاف شدیدی در رفتار، ارزش و علائق موجود بوده و یا نسبت به یکدیگر عشق کافی نداشته باشند و یا وضع جنسی آنها برای یکدیگر مطلوب نباشد و یا بالاخره مسائلی مربوط به آبستنی و زایمان موجود باشد.

علت دعواهای زناشویی
علت دعواهای زناشویی

ثالثاً اختلاف ممکن است از عوامل خارجی سرچشمه بگیرد مانند وضع اجتماع، اقتصاد و نفوذ پدر و مادر طرفین که هر کدام به نوبه خود مانع برقراری روابط مطلوب فی مابین زن و شوهر می شوند.

به عبارت دیگر دعواهای زناشویی مربوط به خود ازدواج و یا بالاخره مربوط به محیط می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52