Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
زمان انجام تکالیف مدرسه و دردسر های والدین – مجله آسان طب

زمان انجام تکالیف مدرسه و دردسر های والدین

احتمالاً بحث برانگیزترین موضوع مربوط به انجام تکالیف مدرسه زمان انجام دادن آن است. بچه ها اغلب درباره زمان انجام دادن تکلیف مدرسه مجادله می کنند. ترجیح می دهند تا حد امکان ان را به عقب بیندازند. شکایت می کنند، مسامحه می کنند. و عذر و بهانه می آورند تا زمان خواب فرا می رسد. ما در مجله اینترنتی آسان طب در مورد زمان انجام تکالیف مدرسه و دردسر های والدین بیشتر توضیح خواهیم داد.

تکالیف مدرسه

از سوی دیگر پدر و مادر به فرزندانشان فشار می آورند که این کار را هرچه سریعتر انجام دهند. در بسیاری از خانواده ها موضوع زمان انجام مشق شب، موضوع مرافعه شبانه میان پدر و مادر و فرزندان آنهاست. اما لزوماً نباید این گونه باشد. با کمی برنامه ریزی می توانید موضوع را برای همیشه فیصله بدهید.

بچه هایی که برنامه شلوغ دارند:

برای لحظه ای به این موضوع فکر کنید. اغلب بچه های روزگار ما برنامه هایشان شلوغ است. به کلاس موسیقی می روند، به تماشا یا بازی مسابقات ورزشی می روند و بسیاری از فوق برنامه های دیگر را هم دارند. با این حال به موقع و سر وقت در این فعالیت ها حضور پیدا می کنند.

اگر قرار است تمرینات ژیمناستیک در رأس ساعت ۴ شروع شود، فرزندان شما دقیقاً در همان زمان حضورشان را اعلام می کنند. علتش این است که این فعالیت ها برنامه ریزی شده اند و در برنامه های روزانه کودک برای خود جایی دارند.

راه حل انجام به موقع تکالیف مدرسه کاملاً روشن است:

تکالیف مدرسه هم باید در زندگی فرزند شما جایگاه و برنامہ خاصں خود را داشته باشد. قرار نیست این وظیفه که هر شب تکالیف مدرسه در چه زمانی و چه گونه شروع شود به کودک واگذار گردد. بچه ها نمی توانند شب دیر وقت مشق هایشان را به طور مؤثر بنویسند.

قرار نیست وقتی همه برنامه های دیگر اجرا شد، نوبت به نوشتن مشق شب برسد. تکالیف مدرسه باید اولویت داشته باشد. تکالیف مدرسه باید در برنامه های فرزندان شما از جایگاہ خاصں برخوردار باشد.

این وظیفه پدر و مادر است که بر اجرای صحیح تکالیف مدرسه، بر فرزندانشان نظارت کنند. و این عملی نیست مگر آنکه زمان انجام تکالیف مدرسه را یک بار و برای همیشه مشخص کنید.

 

تکالیف مدرسه

تعیین زمان انجام تکالیف

تعیین زمان انجام تکالیف مدرسه در هر روز بدین معناست که فرزند شما باید از قبل بداند چه زمانی از روز باید به انجام تکالیف مدرسه بپردازد. سایر فعالیت ها باید در زمانی که برای نوشتن مشق شب مشخص می شود متوقف گردد.

فرزندان شما باید بدانند که در ان هنگام از بازی دست بکشند، تلویزیون را خاموش کنند، صحبت های تلفنی را کنار بگذارند، به محل انجام دادن تکالیف مدرسه بروند و کارشان را شروع کنند.

شما و فرزندتان باید از قبل درباره زمان انجام دادن تکالیف مدرسه به توافق برسید. زمانی که برای این کار انتخاب می شود آن قدرها مهم نیست. مهم این است که شما و فرزندتان همه روزه بدانید که انجام دادن تکالیف مدرسه از چه زمانی آغاز می شود: بچه ها باید بدانند که انجام دادن تکلیف مدرسه اولویت شماره یک آنهاست. تعیین زمان برای شروع مشق شب مہم ترین قدمی است که در زمینه انجام دادن تکالیف مدرسه برمی دارید.

چه گونه زمان انجام تکالیف مدرسه را مشخص کنیم

به فرزندان خود بگویید که دقیقاً از برنامه ریزی زمان نوشتن مشق شب چه انتظاری دارید: «می خواهیم به تو کمک کنیم تا برنامه انجام تکالیف مدرسه ات را مشخص کنی. می خواهیم مطمئن شویم که تو همه روزه در ساعت معینی به سراغ تکالیف مدرسه ات می روی. در ضمن میخواهیم به اندازه کافی وقت صرف این کار بکنی».

تکالیف مدرسه

 

در صورت لزوم زمان انجام تکلیف مدرسه را آمرانه مشخص کنید

می توانید در تعیین زمان برای نوشتن مشق شب قرزندان تان تغییراتی بدهید. به طور کلی در بسیاری از خانواده ها به دو نوع دانش آموز برخورد می کنیم. گروه اول کسانی هستند که می خواهند با شتاب و عجله برنامه تکلیف مدرسه را انجام دهند و به حساب خود از شر آن خلاص شوند.

گروه دوم دانش آموزانی هستند که اصولاً فراموش می کنند تکلیف مدرسه ای در کار است. در هر دو مورد پدر و مادر باید زمان رسیدگی به تکالیف مدرسه را مشخص کنند و آن را آمرانه به اطلاع فرزندانشان برسانند.

هدف تعیین زمان آمرانه این است که به فرزندتان اطلاع دهید شتاب کردن در نوشتن مشق شب، سرسری گرفتن برنامه یا فراموش کردن آن سودی در بر ندارد. وقتی بچه ها بدانند که رفتار غیرمسؤولانه آنها با تکلیف مدرسه فرصت آزادی و بیکاری بیشتری به آنها نمی دهد، از فکر مسامحه و یا شتاب و عجله می گذرند و با موضوع مشق شب برخورد مسؤولانه می کنند.

اگر فرزندان شما هم با این مشکل روبه رو هستند، می توانید به روش زیر با آنها برخورد کنید: به آنها بگویید «از این که شتاب بیش از اندازه به خرج می دهی و تکالیفات را زودتر از وقتی که برای آن مشخصں شد۔ہ تمام می کنی ناراحت هستیم. با این سیاستی که تو در پیش گرفته ای ما مقررات جدیدی را به اجرا می گذاریم».

تکالیف مدرسه

و بعد ادامه دهید:

«در هر صورت زمانی را که برای انجام تکالیف مدرسه مشخصں شده باید صرف این کار بکنی اگر زودتر کار را تمام کردی باید درس دیگری بخوانی و اگر اصولاً فراموش کردی که برای امشب چه تکلیفی برای مدرسه داری باید در ساعتی که مشخص شده یکی از درس های مدرسه را مطالعه کنی».

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35