حیوانات آپارتمانی مخصوص نگهداری در آپارتمانهای کوچک

امروزه زندگی در آپارتمانها بیشتر مورد پسند عامه است. این امر به دلیل امنیت بیشتر، راحتی نگهداری از حیوانات آپارتمانی ، عدم هرس کردن گیاهان موجود در باغچه ها و خیلی از مسائل دیگر اتفاق می افتد. اما در آپارتمان از هر حیوانی نمی توان نگهداری کرد. در این مطلب قصد داریم حیوانات خانگی مناسب برای نگهداری از آپارتمان را به شما معرفی کنیم.

حیوانات آپارتمانی مخصوص نگهداری در آپارتمانهای کوچک

حیوانات آپارتمانی و مسائل نگهداری در آرپارتمان

به دلایلی مثل بزرگی جثه برخی از حیوانات خانگی ، فعال بودن بیش از حد حیوان ، سر و صدای زیاد برخی از حیوانات ، مشکل همسایگان با وجود  برخی از حیوانات در آن ساختمان و یا عدم مناسب بودن فضای نگهداری برای یک حیوان خاص است که نمی توانیم یک سری از حیوانات را در آپارتمان نگهداری کنیم. بنابرین ما یک سری از حیوانات آپارتمانی و خانگی که برای نگهداری در آپارتمان مناسب هستند را انتخاب کرده ایم که بتوانید طبق سلایق و شرایط خود بهترین گرینه از آنها را اتخاب کنید.

گربه های ملوس خانگی زیبا

گربه های ملوس و دوست داشتنی ، از حیوانات آپارتمانی هستند که روی نظافت خود خیلی حساس هستند و همیشه در حال تمیز کردن خود می باشند. گربه ها در زمان طلوع و غروب خورشید بیشترین فعالیت خود را دارند. آنها حدود پانزده ساعت در روز را در خواب سپری می کنند که معمولا در این زمان ها صاحب حیوان سر کار روزانه خود بوده و یا مشغول رسیدگی به کار های روزانه می باشد.

گربه های ملوس خانگی زیبا

سگ های با وفا نمونه ای از حیوانات آپارتمانی

اگر علاقه مند به سگ ها هستید ، نگران نباشید. نژاد های کوچکی مثل پاگ ، شیزو، اسپانیل پادشاه چالرز (یا اسپانیل چالز کینگ) ، چیهواهوا، بیشون فرایز، بوستون،یورک شایر تری یرز وجود دارند که حتی زندگی در آپارتمان هم برای انها مشکلی ندارد. نژادهای بزرگ مثل دین بزرگ ها (یا دان گریت) و گری هوند وجود داارند که به تنبل ترین سگ های دنیا مشهور هستند و میتوانند  حیوانات آپارتمانی زندگی کنند.

درست است که برخی از سگ های کوچک به فضای زیادی احتیاج ندارند، اما ممکن است سر و صدای بسیار زیادی داشته باشند. اگر همسایه های شما تحمل صدای زیادی را ندارند ، در انتخاب نژاد مناسب دقت کنید. برای اجتماعی شدن سگ ها ، گردش روزانه و قدم زدن گزینه بسیار مناسبی می باشد.

سگ های با وفا نمونه ای از حیوانات آپارتمانی

خزندگان گروهی دیگر از حیوانات آپارتمانی

خزندگان آپارتمانی به دو گروه تقسیم می شوند : مارها و گروه های دیگر . مارها عمر طولانی دارند و بعضی از آن ها ممکن است از غذای منجمد تغذیه کنند . مار ها نیاز به گرما و نور کافی دارند ، البته اکثر اوقات باید به آنها غذا بدهید.

خزندگان گروه های دیگر مثل: سخت پشت ها ، لاکپشت ها، بردد دراگونز (Breaded dragongs)، کملیون ها، مارمولک های کوچک و … بسیار اجتماعی هستند و می توانند در فضای کوچک آپارتمان شما زندگی کنند.

خزندگان گروهی دیگر از حیوانات آپارتمانی

انواع مختلف ماهی های آپارتمانی

تماشای شنای ماهی ها در آکواریوم باعث آرامش و نشاط روح و روان آدمی می گردد. حتی اگر داشتن یک آکواریوم برای آپارتمان ایده بسیار خوبی باشد، نکات مهمی هستند که باید در نظر گرفت. معمولا افراد مبتنی به سراغ تهیه آکواریوم های کوچکتر می روند.

انواع مختلف ماهی های آپارتمانی

یک آکواریوم با مجموعه های کوچکی همانند مینی، میکرو، نانو و … به طور معمول حدود یک تا پنچ گالن را در خود نگهداری می کنند که با یک فیلتر ، سیستم گرمایشی و با مواد مورد نیاز دیگر آماده می شوند. اضافه کردن یک قطعه تزئینی یا اضافه کردن یک ماهی ممکن است تعادل آکواریوم را بر هم بزند. بنابرین شما باید بصورت منظم P H، سطوح امونیاک و نیترات-نیتریت، سختی آب و قلیالیت را چک کنید. آب یک آکواریوم را باید چند وقت یک بار عوض کنید. البته آکواریوم های ده گالنی یا بزرگتر مناسب تر هستند ، اما رسیدگی به آنها سخت تر می باشد.

پرندگان کوچک تا بزرگ

پرندگانی همانند طوطی، مرغ عشق، سهره، عروس هلندی، فنچ و طوطی کانور در یک حد سرو صدا می کنند و شما باید سرو صدای پرنده خود را مدیریت کنید. پرندگان بزرگتر سر و صدای بیشتری دارند و بیشتر هم عمر می کنند (بیش از 50 سال) ، اما به مراقبت بیشتری نیازمند می باشند. پرنده های کوچک کم هزینه تر هستند. البته اندازه قفس برای نگهداری از پرندگان بستگی به سلایق شما و اندازه پرنده های شما دارد.

پرندگان کوچک تا بزرگ

جوندگانی با اندازه های مختلف

جوندگانی مثل خوکچه هندی ها ، همستر ها، جربیل ها و … برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشند. مکان نگهداری از آنها باید تمیز نگه داشته شود. آنها از نوازش شدن لذت می برند . صاحبان جوندگان می توانند با وسیله تشویقی آنها راذ آموزش دهند. خوکچه های هندی صداهای زیادی مانند ناله، جیر جیر و زوزه ایجاد می کنند. اگر شما به شنیدن این صدا ها علاقه ای ندارید، می توانید جونده دیگر و یا حیوان دیگری از حیوانات آپارتمانی را تهیه کنید.

 جوندگانی با اندازه های مختلف

حیوانات آپارتمانی یا خانگی جیبی

جوجه تیغی های اهلی و امثال آنها ، جزو حیوانات آپارتمانی یا خانگی جیبی محسوب می شوند. سعی کنید برای آنها جفت پیدا کنید (حتی همجنس خودشان). این نوع حیوانات شب ها بیدار و فعال هستند. نگهداری از جوجه تیغی در برخی از کشور ها قانونی نیست

حیوانات آپارتمانی یا خانگی جیبی

خرگوش و موش خرما دو نوع از حیوانات آپارتمانی بانمک

محیط های مورد نیاز خرگوش ها و موش خرما ها انواع مختلفی مثل قفس های کوچک ، قفس های چند طبقه ، حتی یک اتاق از خانه و … دارند. خرگوشها توانایی یادگیری بسیار بالایی دارند و بسیار باهوش هستند.

خرگوش و موش خرما دو نوع از حیوانات آپارتمانی بانمک

در بسیاری از شهر و کشورهای دنیا نگهداری از موش خرما غیر قانونی می باشد. قبل از تصمیم گیری برای نگهداری از موش خرما کاملا در این باره تحقیق کنید.

 حیوانات آپارتمانی عجیب و یا ترسناک

حشراتی مثل عقرب های امپراطور، هزارپاهای آفریقایی، ترنچلا ها، سوسک های خش خش کن ماداگاسکار و … وجود دارند که به عنوان حیوانات خانگی از آن ها نگهداری می شود و به رسیدگی خیلی کمی نیازمند هستند. ترانچلا ها در اندازه ها و طرح های گوناگون وجود دارند. نمونه های دیگر حیوانات خانگی عجیب عقرب هایی هستند که وجود یک لامپ تاریک یا UV به رنگ آبی لاجوردی در می آیند. برخی از این موجودات به غذای زنده مانند کرم ، جیرجیرک و حشرات ظریف دیگری احتیاج دارند که باید در دسترشان باشد. در صورت گم شدن بعضی این حیوانات امکان وجود خطر جدی همانند نیش زدن و گاز گرفتن وجود دارد.

 حیوانات آپارتمانی عجیب و یا ترسناک

در این مطلب از مجله آسان طب شما را با بسیاری از حیوانات آپارتمانی آشنا کردیم، اما توصیه می کنیم قبل از به عهده گرفتن مسئولیت هر کدام از حیوانات به خوبی تحقیق کنید که با اطلاعات کامل و آمادگی لازم اقدام نمایید.

 

منبع : http://asanteb.com

 

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا