آموزش دستشویی به سگ ها در محل مخصوص مورد نظر

احتمال دارد شما هم به تازگی سرپرستی از یک سگ زیبا و با وفا را به عهده گرفته باشید و یا قصد انجام چنین عملی  را داشته باشید . یکی از مسائلی که قطعا برای سرپرست حیوانات مهم است مسئله نظافت و آموزش دستشویی به حیوان خود است .  بنابرین تصمیم گرفتیم که در این مطلب به مسئله آموزش دستشویی به سگ در مجله آسان طب بپردازیم .

آموزش دستشویی به سگ ها در محل مخصوص مورد نظر

آموزش دستشویی به سگ

به احتمال زیاد توله سگ ها بعد از نوشیدن مایعات یا بیدار شدن از خواب و در مدت زمان نیم ساعت و یا یک ساعت پس از خوردن غذا نیاز به تخلیه ادرار یا دفع مدفوع دارند ، بنابرین باید در این مواقع حیوان را به محلی که برای آموزش دستشویی به سگ در نظر گرفته اید انتقال دهید و نگه دارید . شاید این مکان، قسمتی از خانه که با چندین روزنامه پوشیده شده است باشد و یا اینکه محلی خاص برای حیوان در نظر گرفته شده باشد . قبل و پس دستشویی کردن با حیوان بازی کنید و کلماتی خاصی را به زبان بیاورید ، که این کلمات در آینده به عنوان دستور و یا حتی علامتی به منظور دستشویی کردن و یا عمل دفع حیوان به کار می رود . البته دقت داشته باشید که این دستور با دستورات دیگر متفاوت باشد .

آموزش دستشویی به سگ

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از روزنامه

در ابتدا برای آموزش دستشویی به سگ های کوچولو یا توله سگ ها ، تمام فضای کف اتاق و یا فضای حصار دار مورد نظرتان را با لایه هایی از ورقه های روزنامه بپوشانید و بعد از انجام این عمل ، توله سگ یا سک کوچک را در آن محیط نگهداری کنید . تا بر روی روزنامه ها دستشویی کند و خود را تخلیه نماید و به محض رویت ورقه های کثیف ، آن ها را جمع کرده و ورقه های روزنامه های جدید را جایگزین آن ها کنید . این عمل باید 1 – 2 روز انجام شود و بعد از گذشت این مدت تعدادی از روزنامه ها را بردارید . به احتمال زیاد دیگر توله سگ شما از جاهای خالی برای دفع مدفوع و دستشویی کردن خود استفاده نخواهد کرد . اما اگر توله سگ از جاهای خالی برای دستشویی کردن استفاده کرد ، او را به صورت ملایم ( بدون استفاده از صدای بلند و کتک زدن حیوان ) تنبیه کرده و به روی کاغذ ها انتقال دهید . با این عمل حیوان متوجه خواهد شد که عمل دستشویی کردن خود را باید روی کاغذ ها انجام دهد و قضیه ی گذاشتن کاغذ ها را درک خواهد کرد . این عمل را تا جایی ادامه دهید که فقط دو ورقه ی روزنامه در محیط باقی بماند .

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از روزنامه

قبل اینکه قادر باشید برای آموزش دستشویی به سگ ، او را به بیرون از خانه ببرید می توانید از روش استفاده از روزنامه استفاده کنید . اما پس از اینکه توانستید با او در بیرون از خانه برای قدم زدن بروید و حیوان یاد گرفت که در بیرون از خانه می تواند عمل دفع را انجام دهد ، متوج هخواهد شد که فقط در بیرون از خانه می تواند این کار را انجام دهد ( دستشویی کردن ) . بعد از این مرحله است که می توانید روزنامه ها را برداشته و سگ را زیر نظر بگیرید که اگر نیاز به دستشویی کردن دارد و با عصبانیت به دنبال روزنامه ها است ف به سرعت حیوان را به بیرون از خانه ببرید تا عمل دفع مدفوع را انجام بدهد . یادتان باشد که این عمل را تا زمانی ادامه دهید که حیوان به خوبی به آن، عادت کند و یاد بگیرد که خانه نباید مدفوع کند .

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از روزنامه

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از جعبه

این روش بسیار روش ساده و آسانی برای آموزش دستشویی به سگ می باشد و برای شروع باید به صورت مرتب توله سگ را بیرون برد و بعد از این که حیوان مدفوع کرد، او را مورد تشویق قرار داده و وقتی که به خانه باز گشتید او را در داخل جعبه ای بزرگ قرار دهید. حیوان آن جعبه ی بزرگ را لانه خود خواهد دانست و در آنجا هم می خوابد. اگر قصد نگهداری از توله سگ در محیط باز خانه را دارید باید شدیدا او را کنترل کنید و حتی شب ها او را چند ساعتی به خارج از منزل ببرید و وقتی به خانه برگشتید ، توله سگ را در جعبه ای که همانند لانه ای برایش شده است قرار دهید . یادتان باشد که صبح ها و هر زمانی که از بیرون می آیید ، توله سگ را به خارج از منزل ببرید تا عمل دفع را انجام دهد . پس از آن به او اجازه بازی کردن را بدهید ( اما تحت نظارت باشد ) .

به هیچ وقت نگران نباشید . حیوان به راحتی به مسئله عادت خواهد کرد ، زیرا سگ ها حیوانات تمیزی هستند که از کثیف و یا آلوده کردن کردن محیط خود (لانه ) دوری خواهند کرد . این نکته را هم مد نظر داشته باشید که نباید با صدای بلند حیوان را دعواذ کنید یا او را مورد آزار قرار دهید ، زیرا به احتمال زیاد حیوان لج خواهد کرد و کاری که شما او را از آن منع می کنید تکرار خواهد نمود .

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از جعبه

نکات مهم جهت آموزش دستشویی به سگ

نکات زیر ، نکات بسیار مهمی جهت آموزش دستشویی به سگ می باشند که باید آن ها را مد نظر قرار دهید :

  • بو کشیدن زمین نشانه ای از تمایل سگ برای دفع ادرار می باشد .پس شما باید فقط در عرض چند ثانیه توله سگ را روی روزنامه ها قرار دهید .
  • فورا سگ را روی روزنامه ها بگذارید ، زیرا روزنامه با قابلیت جذب بالایی که دارد بهترین وسیله ی ممکن برای این کار است .
  • برای تشویق سگ به منظور دفع ادرار از قطره های مخصوص تعلیم ادرار سگ نیز می توانید استفاده کنید . با ریختن چند قطره از آن بر روی روزنامه و انتقال توله به هنگام دفع ، به مرور زمان حیوان محل دفع ادرار را خواهد شناخت .
  • لازم به ذکر است که برخی از توله سگ ها از اینکه روزنامه زیر پای آن ها باشد متنفر هستند . بنابرایند بهتر است که به این توله سگ ها فورا برای آموزش دستشویی به سگ در خارج از خانه اقدام کنید .
  • استفاده از تشویق برای آموزش دستشویی به سگ ، هنگامی که حیوان در جای درستی عمل دفع را انجام می دهد ضروری است .
  • همین طور استفاده از تنبیه به دور از خشونت برای آموزش دستشویی به سگ زمانی که توله سگ در جای درستی عمل دفع را انجام نمی دهد لازم است .

 

منبع : http://asanteb.com

 

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35