Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
3 قدم برای درمان اسهال خرگوش خانگی و مواد لازم – مجله آسان طب

3 قدم برای درمان اسهال خرگوش خانگی و مواد لازم

اکثر خرگوش ها با بیماری اسهال رو به رو هستند و به نحوی اسهال خرگوش ها شایع ترین بیماری در آن ها می باشد. که در اغلب مواقع به دلیل نا آگاهی صاحبان خرگوش به وجود می آید و باز هم علت عدم آگاهی صاحبان حیوان در مورد اقدامات اولیه ، بدن خرگوش دچار کم آبی شده و در نهایت حیوان می میرد.

3 قدم برای درمان اسهال خرگوش خانگی و مواد لازم

بیماری اسهال خرگوش ها

بیماری اسهال خرگوش بسیار خطرناک است و اگر درمان خانگی جوابگوی حیوان نباشد و بهبودپیدا نکند، باید سریع به دامپزشک مراجعه کرد. جهت این که با این بیماری در خرگوش ها بیشتر آشنا شوید و علل آن را بشناسید و همین طور یک خرگوش سالم و راضی داشته باشید ، در ادامه با ما همراه باشید.

3 قدم برای درمان اسهال خرگوش خانگی و مواد لازم

علائم اسهال خرگوش ها

اسهال در خرگوش ها به معنی شل بیش از حد مدفوع حیوانی باشد که با بوی بدی همراه استو باعث کثیف شدن اطراف و زیر دم حیوانو دست و پای آن می شود. در اغلب موارد حیوان ضعیف و بی حال می گردد و همین طور احساس تشنگی شدید دارد (به علت آب از دست رفته بدن).

توجه داشته باشید اگر مدفوع خرگوش کمی از حالت سفت خارج شده باشد ، نوع دوم مدفوع خرگوش می باشد ( این نوع از مدفوع پر از ویتامین و مواد مغذی است که توسط حیوان خورده می شود و برایش مفید می باشد) و اسهال نیست.

اقدامات اولیه و درمان خانگی در زمان اسهال خرگوش

هنگامی که می بینید خرگوش شما اسهال شده است اولین کاری که باید انجام بدهید این است که آب تازه و فراوانی در اختیار او بگذارید که هر وقت بخواهد بتواند از آن استفاده کند (به علت از دست دادن شدید آب بدن). اما آب خالی کافی نیست و برای جلوگیری از ضعف و بیحالی حیوان سرم خوراکی تهیه کنید (به جای آب از این سرم استفاده شود) و روزانه آن را عوض کنید.

مواد لازم جهت تهیه سرم خوراکی برای خرگوش اسهال شده:

 • یک چهارم قاشق چای خوری شکر
 • یک چهارم قاشق چای خوری نمک
 • ۱۰۰ سی سی آب

دقت داشته باشید که مواد ذکر شده را به خوبی با هم ترکیب کنید تا محلول یکسانی حاصل شود و آن را در اختیار حیوان قرار دهید.

دومین کاری که باید انجام بدهید این است که تمام سبزیجات آبدار و سبزیجات سبز (مثل کاهو، جعفری و…) حذف کنید و تا پایان دوران بهبودی آن ها را در اختیار حیوان قرار ندهید. فقط می‌توانید مقدار کمی سیب رنده شده و یا هویج رنده شده در اختیار خرگوش بگذارید (برای مشکل اسهال خوب است). یونجه خشک شده باید همیشه در دسترس حیوان باشد و برایش ضرری ندارد.

 سومین اقدامی که باید انجام بدهید تهیه ی معجونی به اسم فرنی برای خرگوش می باشد. بدین صورت که  اندکی کته برنج با آب بیشتر درست کنید ( به صورتی که خیلی نرم شود). دقت کنید که در اینکه هیچ گونه روغن و ادویه ای به کار نبرید. اگر به برنج دسترسی نداشتید، می توانید از آرد برنج استفاده کنید (پخت).  پس از آن که کته خنک شد بهان کمی قطعات موز به صورت ریز ریز اضافه کنید و روزانه مقداری از آن را به حیوان بدهید (تازه و خنک باشد). ‏در اغلب موارد این فرنی اسهال را کاهش داده و باعث بهبود حیوان می گردد.

ممکن است خرگوش خانگی شما تمایلی به خوردن این فرنی نداشته باشد،بنابرین باید تمام غذا ها را از دسترس او خارج کنید و در حد چند دانه شکر به فرنی اضافه کنید (فقط در حد چند دانه). دقت داشته باشید که استفاده از شکر به میزان زیاد برای حیوان ضرر دارد.

هر یک ساعت مقداری از این فرنی را به میزان حداقل یک سی سی به حیوان بدهید. اگر خرگوش شما از خوردن آن خودداری کرد،  بدون زور و فشار حیوان را در آغوش بگیرید و چهار زانو بنشینید و با سرنگ بدون سوزن مقداری فرنی را از گوشه دهان خرگوش کم‌ کم به حیوان بدهید (حواستان باشد یک دفعه مقدار زیادی فرنی در دهانش نریزید ، زیرا غذا در گلویش می پرد و خفه می شود). با توجه به حالت شکننده بدن خرگوش، نباید از زور استفاده کرد و حیوان را با زور نگه داشت سعی کنید با محبت و آرامش رفتار کنید تا خرگوش احساس امنیت کند و فرنی را بخورد. این در صورتی است که حیوان علاقه ای به خوردن فرنی نشان ندهد بهترین راه این است که در گوش خودش غذایش را بخورد.

حواستان باشد که در روز فقط یک بار هویج رنده شده به میزان کمی به خرگوش خود بدهید ،  زیرا مصرف زیاد آن اسهال را بیشتر کند. اما می توانید روزی دو بار به خرگوش خود سیب رنده شده بدهید.

بهداشت خرگوش در زمان اسهال

اگر حیوان در اثر اسهال بدنش کثیف شده باشد می توانید با مقداری آب ولرم و دستمال (یا پنبه که آب آغشته شده است) بدنش را تمیز کنید. اگر با استفاده از آب خالی تمیز نشود می‌توانید از شامپوی مخصوص استفاده کنید و یا در یک لیوان آب ولرم به مقدار یک سی سی شامپو بچه بریزید و از آن استفاده کنید و سپس با آب ولرم آبکشی کنید (قسمت هایی که شامپو زده اید). در آخر حیوان را با حوله خشک کنید (بدون استفاده از سشوار).  دقت داشته باشید که آب به چشم ها ، گوش ها و بینی حیوان نرسد که خیلی خطرناک است. لازم به ذکر است که از حمام کرددن کلی حیوان اجتناب کنید.

3 قدم برای درمان اسهال خرگوش خانگی و مواد لازم

شست و شو یا تمیز کردن قسمت های آلوده به مدفوع در زمان پس از اسهال به دلیل اینکه از عفونت دستگاه تناسلی و مجاری ادراری حیوان جلوگیری می کند لازم است. در این دوران روزانه وسایل قفس و خود قفس حیوان را تمیز کنید (با استفاده از سرکه ی سفید و سپس آبکشی کامل و یا تمیز کردن کامل اثرات سرکه).

طول مدت درمان در زمان اسهال خرگوش

در این گونه موارد اگر ظرف مدت دو روز هیچ بهبودی در حیوان مشاهده نکردید و اگر این مسئله بیش از سه روز طول کشید ، می توانید از شربت میترونیدازول انسانی هر ۱۲ ساعت به میزان ۶ قطره به خرگوش بدهید و تا هشت مرتبه این کار را ادامه دهید ، به دلیل این که امکان عفونی شدن معده حیوان وجود دارد.

این شربت برای زمانی است که شما به دامپزشک دسترسی ندارید. در صورت دسترسی به دامپزشک پس از اقدامات اولیه یا درمان خانگی و اگر پس از دو روز اثری از بهبودی مشاهده نشد ، سریع به دامپزشک مراجعه کنید و سر خود دارو مصرف نکنید.

اقدامات لازم پس از بهبودی اسهال خرگوش

هنگامی که علائم اسهال به کلی قطع شدند و خرگوش شما قدرتش را بدست آورد، می توانید سراغ خوراکی را حذف کنید و به جای آن آب تازه در اختیارش بگذارید. توجه داشته باشید که نباید به صورت ناگهانی رژیم غذایی قبلی را تغییر بدهید و آرام آرام می توانید رژیم غذایی خرگوش را به رژیمی که قبل از اسهال داشت برگردانید و هر ماده غذایی را در طی هفت روز به رژیم خرگوش اضافه کنید.

توجه نمایید که در زمان اسهال از دادن هرگونه ماده غذایی به غیر از مواد غذایی که عنوان کردیم خودداری فرمایید، به این دلیل که ممکن است باعث شدت گرفتن بیماری و یا تلف شدن حیوان گردند.

منبع : https://mag.asanteb.com

 

‫3.9/5 ‏‫(19 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫63 دیدگاه ها

 1. سلام
  من یه خرگوش دارم یک ماه نیم مدفوعش یکم از شکل دایره در امده یکم زبر حالت شده تو قفسش دستشویی نمیکنه تا میارمش بیرون شروع به دسشویی کردن میکنه قبلا وقتی میاوردمش بیرون همش بپر بپر میکرد شنگول بود اما وقتی الان میارمش بیرون یک جا جمع میشه میشنه اصلا بپربپر نمیکنه بیحاله
  بعد دوروز پیشم از بقلم افتاد زمین
  تروخدا جواب بدین مشکل از کجاست ؟

 2. من دو تا خرگوش داشتم یکیش چند روز پیش یهو بی اشتها شد بردم دامپزشک انتی بیوتیک و سرم و ..‌‌. ولی مرد.
  بعد چند روز الان دومی هم اسهال شده و بی اشتها
  خیلی مراقبشون بودم و تمام موارد رو براشون رعایت میکردم. تغذیه یونجه آب تازه بازی و ….
  انگار خرگوش ها هم جدیدا لوس شدن یا ی ویروس خاصی میگیرن
  من قبلا هم خرگوش داشتم و راحت بزرگش کردم بدون هیچ مشکلی
  خلاصه ک خیلی ناراحت نشین معلوم نیست چشون شده

 3. سلام
  من سه تا خرگوش دارم ( دوتا ماده و یک نر ) و ماده دوم که از همه کوچیک تره ( تقریبا 45 روزس ) از ابتدا که گرفتم مدفوعش به دمشو اینا میچسبید با فروشنده که صحبت کردم گفت یک روز بهش آب نده من تقریبا 12 ساعت بهش آب ندادم اون موقع احساس کردم که بهتره الان دو سه روزه دوتا ماده هام بیحال شدن و اون کوچیکه رو تقریبا مطمئنم که اسهال شدیدی داره ، ماده بزرگ تره ( اونم 3 ماهس ) همش میخواد لونشو حفاری کنه نره هم به زرنگی قبل نیست ) اشتهاشونم کم شده ( غذا میخورن اما کمتر از قبل ) امروز دوتا دارو براشون تهیه کردم که باید تو ابشون میریختم اما اون کوچیکه که اهال شدید داره اصلا آب نمیخوره حتی زوری هم بهش دادم دارو رو قورت نمیده خیلی بوی بدی هم گرفته

  1. خرگوش منم اسهال شده محلول اب و نمک رو بش دادم اما بعضیا اینجا گفتن بدی میمیره الان من نمیدونم چیکار کنم ، دامپزشکی تو این سایت نیس جواب بده =(

  1. براش فرنی درست کن همنطور که تو این سایت گفتن
   مترونیدازول هر ۱۲ ساعت ۶ قطره بریز توی فرنیش اگه همچنین نخورد چند تا شکر قاطی فرنیش کن و با سرنگ بهش بده

 4. سلام خرگوش من از دیشب بی حاله و امروز صبح دیدم ک مدفوعش شل شده و اثلا مثل قبلا بازیگوشی نمیکنه براش اون محلول شکر و نمیمونم درست کردم خورد خیلی ام کوچولوعه دیشب یه کوچولو سیب خورده بود فک میکنم بخاطر اون باشه خوب میشه بنظرتون؟؟؟🥺

  1. بابت سیب نیست،من خرگوشم هر چند ماه یه بار سیب میخورد و حالش بد نمیشد.خرگوشایی که صاحبشون خوب ازشون مراقبت میکنه،کلا هراز چند گاهی اسهال میگیرن و بیحال میشن و بعد خوب میشن عین ما که هراز چند گاهی سرما میخوریم یا مریض میشیم تا اینکه بر اثر این مریضیا و بالا رفتن سن،بدنشون ضعیفتر میشه و در نهایت میمیرن.من خرگوشم خودش اینطوری شد.نمیشه کاریش کرد

 5. سلام دوستان.خرگوش من همین امروز اسهال گرفت و توی چهار ساعت تونستم برطرفش کنم.اول اینکه محلول اب و نمک و شکر رو درست کردم و اندازه ۱ قاشق بهش دادم.بعد هر غذایی که باعث اسهال بود رو قطع کردم و فقط بهش یونجه دادم هر از گاهی هم با سرنگ بهش اب دادم تا بدنش دچار کمبود اب نشه.و اینکه سعی کنین گرم نگهش دارین جاشو بشورین و با اب گرم پاها و دمش رو بشورین تا تمیز بشه و حساسیت نکنه.خلاصه که من اینجوری تونستم درمانش کنم و بعد ۴ ساعت دیدم شروع به فضله انداختن کرد و به روال سابقش برگشت الانم حالش کاملا خوب شده و بپر بپر میکنه.امیدوارم مشکل خرگوشتون حل بشه

 6. من یه خرگوش دارم نمیدونم نژادش چیه ۶ ماهشه و نره.امروز بیدار شدم دیدم اندازه سه بند انگشت دستشویی کرده که شبیه اسحاله.اما خیلی سرحال هستش و جایی که مدفوع ازش خارج شده تمیزه.چیکار کنم؟اب همیشه در دسترسشه ولی فعلا اب نخورده و مثل همیشه بپر بپر میکنه و یونجه داره میخوره.چیکار کنم؟

 7. سلام
  بچه خرگوشی که شیر میخوره اما اسهالی شده اشتها رو ازدست میده و شیر مادرشو نمیخوره لاغرو ضعیف و بیحال میشه دراین مواقع سریع تر اونو از بقیه بچه خرگوشا جدا کنید و از دارو خونه سروم خوراکی تهیه کنید و با سرنگ هر یک یا دوساعت بهش ۴ سی سی بدین بخوره. روزی یک بار شیر گاو بدون لاکتوز تازه بدین چون از اسهال جلو گیری میکنه .چای نعنا و نبات هم میتونین باسرنگ بدین بخوره
  من همه این کارارو انجا دادن وخرگوشم رو ازمرگ نجات دادم و الان یه خرگوش تپل بازیگوش و سالمهج

 8. بهش آب بدید خوب میشه من امتحان کردم زیر ش هم حمام کنید خوب میشه اگر خرگوش کوچک هست بهش کاهو ندید چیزها ی سفت ندید که نتونه بخوره

 9. خوب برای جلوگیری از اسهال صدرصد به دامپزشک مراجع کن و ممکنه اسهالش عفونی باشه اگه بزاری همین توری بمونه شدیدتر میشه جون میده و عذاب میکشه اگه نظر منو بخوای ببرش دامپزشک بهش امپول انتی بیوتیک بگو بزنن

 10. سلام خرگوش من یک روزه که اسهال شده نمیدونم چی کار کنم فکر کنم دلیلش این باشه که برادرم بهش گوجه سبز داده بود

  تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا تروخدا لطفا کمکم کنید

 11. با سلام به همگی دوستان که یونجه خشک وپلت مخصوص خرگوش در اختیار ندارن و تهیه کردنش براشون سخت هست بنده میتونم تمام موارد مورد نیاز شما رو به شکل کاملن استاندارد و بهداشتی به آدرس شما پست یاتیپاکس کنم،به هر تعدادی که لازم دارید وهر چیزی که مربوط به تغذیه و نگهداری حیوانات خانگی هست رو سفارش بدین و به راحتی در آدرس خودتون تحویل بگیرید.لازم به ذکر هست که هزینه پست یا تیپاکس به عهده خودتون هست و هزینه سفارشات هم قبل از ارسال دریافت میشه.دوستان بنده فقط چیزی رو که لازم دارید براتون ارسال میکنم ودرموارد دیگه مثل مشاوره رژیم غذایی فعالیت ندارم

  1. سلام خسته نباشید خرگوش من اسهال شده و خیلی خیلی لاغر شده الان اسهالی ش خوب شده ولی وقتی راه میره روی پنجه های اقبش راه میره و هنوز لاغره. چیکار کنم لطفا کمکم کنید

 12. سلام ببخشید من دو تا خرگوش دارم دو روزی میشه مو های بدنشون کنده میشه امروزم یکیش یکم اسهال شده بهش نون با ماست و نعنا خشک دادم میخوره و ظاهرا حالش خوبه ممکنه مشکل جدی داشته باشن؟

 13. سلام. من خرگوشم اسهال داشت و اون دستوری رو که گفتید سرم خانگی بهش بدم رو اجرا کردم. کمتر از پنج دقیقه افتاد و یه کف سفید از دهنش بیرون زد و مرد. واقعا که حرفاتون دروغ بود و من الان حس قاتل بودن دارم…. لطفا به دروغ چیزی رو درج نکنید. من که حلالتون نمیکنم

 14. خدا خیرت بده ،خیلی نگران بودم میرم دامپژشکی براش میگیرم ،دستت درد نکنه
  من یه خرگوش جرسی ۱ماه و ۵ روزه دارم یه غلطی کرم یه چوسه بهش کاهو دادم به گوه خوردن افتادم
  اسهال شده
  الان دوروز از اولین اسهالش میگذره که دیدم دوباره الان زیر شیکمش کثیف شده
  میرم دامپژشکی دکترم ببینتش خیالمم راحت میشه
  باز دستت درد نکنه گفتی داروخونه دامپژشکی ها دارن ،خیلی نگران پسرم بودم

 15. سلام من یه خرگوش معمولی سه چهارماهه دارم الان تقریبا دوروزه اسهال گرفته از اول که اینطوری شد فقط بهش یونجه دادم وروزی یکبار خیلی کم هویج سرم نمک وشکرم درست کردم امشب دادم بهش ولی دوساعت بعد بازم اسهال بودفرنی ام درست کردم براش اما از دهنش میریزه بیرون نمیخوره
  لطفا جوابمو بدین دیگه چیکار میتونم براش بکنم الان به دامپزشک دسترسی ندارم

   1. بهش آب بدید خوب میشه من امتحان کردم زیر ش هم حمام کنید خوب میشه اگر خرگوش کوچک هست بهش کاهو ندید چیزها ی سفت ندید که نتونه بخوره

 16. سلام خرگوش من خیلی بازی گوشه ولی از امروز صبح حالش خیلی بده اسهال گرفته هیچی نمی خوره حتی اون معجونی که نوشته بود با شکر و نمک و آب درست میشه براش درست کردم خورد حالش یکم بهتر شد ولی دوباره الان حالش بد شده همش میخوابه نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنید

 17. سلام خرگوش من حالش خیلی بده همیشه خیلی بازیگوش بود ولی از امروز اصلا تکون نمی خوره اسهال داره من براش همون معجون رو که با شکر و نمک و آب درست می شد درست کردم خورد و حالش بهتر شد تونست پاهاش رو تکون بده ولی دوباره حالش بد شده همشم می خوابه نمی دونم چی کار کنم لطفا بهم بگین

 18. خرگوشم اسهال داره وآب نمیخوره خودم باسرنگ بش آب میدم چقدر اب باید بش بدم. و اینکه خرگوشم تازه 10 روزه شه شیر باید بش بدم یا چونکه اسهال داره نباید بش شیر داد ترووووو خداااا سریع جواب بدین😭😭😭😭😭

  1. سلام
   بچه خرگوش تا ۲۵ روزگی نباید چیز دیگه ای ب جز شیر بخوره بعد از ۲۵ روز میتونی فقط یکم سبزیه جعفری و … بهش بدی الان داری بهش آب میدی میمیره
   شیر گاو رو یکم ولرم کن در حدی که دستت رو نسوزونه بعد با سرنگ آروم آروم بده بخوره اگه از بغل لبش بدی راحت تره تا ۲۵ روزگی همینجوری بهش شیر بده و بغیر از شیر هیچی نده

   1. 😲مغز ندارید!!!!
    نمی فهمید شیر سلوکوز داره و به شیرهای درون بازار مشکل مواد نگهداری هم که توش هست اضافه کنید
    شیری که مادرشون ب خرگوش ها میده بدون سلوکوز هست
    می توتید شیر بدون سلوکوز از بازار بخرید بدید

    لطفا اگر تخصص لازم ندارید مشاوره اشتباه ندید

  2. خرگوش کوچولوها که شیرخورن دسشوییشون طبیعی اون شکلیه چون شیر میخورن آبکیه دسشوییشون سفت نیست در واقع خرگوشتون اسهال نشده شما الکی نگرانید☹

 19. سلام مندخرگوشم اسهال گرفته واصلا آب نمیخوره وخیلی بیهال شده باسرنگ بش آب بدم اشکالی نداره خیلی نگرانشم اخه خیلی بچه است چیکار باید براش بکنم تازه امروز صبح این طوری شده.
  ودلیل اینکه اسهال گرفته چیه اصلا

 20. خب همون کارهایی که دفعه قبل کردی رو انجام بده. اگه تازگیا غذای جدیدی بهش دادی قطع کن شاید دلیلش همینه. میتونی یه مقدار عرق نعناع به آبش اضافه کنی

 21. سلام دادن کاهو و سیب موجب مرگ خرگوش میشه .غدای اصلی خرگوش یونجه خشک و علوفه خشکه.درکنارش کنی سبزیجات تازه مثل جعفری و گشنیز .کاهو و هویج خیییلی کم

  1. 😞😞😞سلا م من خرگوشم یک ساعته اسهال گرفته الانم براش یونجه و غذای خشکی ک دوست داره گذاشتم خوب میشه ؟😞😞😞

 22. سلام خرگوش من اسمش صدفه اوایل ک اوردمش گوشای کوچیکی داشت ولی الان رشد کرده یکمم بزرگ تر شده همه چی میخوره فقط هویچ دوس نداره منم یونجه تو دسترسم نیس غذای همیشه گیش معمولا کاهو بعضی اوقاتم سیب امروز یکم دعواش کردم خیلی بازیگوشه از سر شب متوجه شدم مدفوع صدف شل شده ینی نگاه میکنی سالمه ولی دستمال مییکشم و دست میزنم له میشه بدون هیچ فشاری به محض لمس کردن له میشه و غذاشم میخوره احساس میکنم از بازیگوشیش یکم کم شده اها متاسفانه تو دو سه روزه گذشته اتاقش سرد بوده زیردمش و پاهاشم کثیف کرده اها صدف معمولا شبا مدفوع میکنه و ادرارش خیلی زیاده در طول شبانه روز از طرفیم بهش عادت کردم دوس ندارم از دستش بدم اصلا تشنه اش نمیشه و اب نمیخوره لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. تشنه نشدنش بخاطر سبزیجات تازه و کاهو هس. چون سبزی آب زیادی داره ، آب بدن خرگوش تامین میشه. اسهالیش هم بخاطر سرماس گرمش بشه خوب میشه. علوفه خشک مهمه. حتی شده برو پارک نزدیک خونه و علفهای هرز رو بکن و خشک کن بهش بده. سبزی خوردن هم میتونی خشک کنی بدیش.

 23. سلام من خرگوش وقتی اسهال گرفته بود از سایت شما استفاده کردم و خرگوشم خوب شد حالا دو ماه بعد همون خرگوشم دوباره اسهال گرفته دلش مقداری باد کرده چی کار کنم خیلی میترسم ترخدا زود بهم بگین

  1. ببرینش حنما حتما پیش دامپزشک خرگوش من اسهال شدید گرفت مرد حتما بیشتر مراقبش باشین مصرف سبزیجاتو کاهوشو خیلی کم کنین

 24. سلام من دوتا حرگوش دارم همین همین امروز فهمیدم که اسهال شده و هیچی نمیخوره ظهر یک خورده بهش ماستو نعنا دادم و بهتر شد اگه این روندو پیش برم بهبود میابه

 25. سلام من یه خرگوش ۲ ماهه دارم غذاش یونجه و پلت و سبزی و یکم سیبه دیروز حالش خوب بود و حسابی بازی کرد صب که اومدم حاشو تمیز کنم دیدم اسهال گرفته
  چی کارش کنم که حالش خوب بشه؟!

 26. خرگوشم یک روز کامل بر خلاف وعده غذاییش سبزیجات تازه فقط خورد چون یونجه هاشون تموم شده بود
  حالا یکیشون تا از جا بلندش میکنی و جا به جا سریع اسهال میشه
  چکار کنم ؟داروی دامپزشک میترسم
  محلول سرم نمکی درست کردم خورد بعد براش محلول آب با سرکه سیب دادم باهام قهر کرد تا ۱سیسی خورد
  حالا هم نمیشع بهش دست بزنی چون اسهال میشه سریع در لحظه همم بهره و کلا پشتش رو بهم میکنه تا میرم پیشون🤔کمممممممک

 27. سلام یه خرگوش کوچیک دارم حدود دو یا سه ماهشه دیروز اسهال شده و اشتهاش رو کاملا از دست داده هر کاری هم که میکنم هیچ چی نمیخوره باید چه کار کنم لطفا کمکم کنید خیلی حالش بده و بی حال شده

 28. سلام خرگوشم خیلی بیحاله حدود دوماهشه و اسهال نداشت و چون بیحال بود بهش کوتریموکسازول دادن تزریق زیر جلدی ولی خوب نشد یکی از دوستان بهم گفت ک بهش قطره پدی لاکت کودکان بدن اسهال شده چکار کنم

  1. سلام من 5 لچه خرگوش لوپ دارم تازگیا اسهال شدن فکنم چون بهشون نون دارم الان بهشون اب و یونجه نیدم فقط الان اسهالشون بهتر شده و سرحال شدن.

   برای اینکه دوباره اسهال نشن بهترا محلی که کثیسفه شده رو بشورین بهتر از شامپوی بچه یا شامپوی جوندگان استفاده کنیم چون اگه بچه خرگوش دوباره اون محل کثیف شده رد لیس بزنه باز مریض میشه و وقتی دارین میشوریدم مراغب باشید روی سرشون نریزید چون امکان داره اب بره توی گوششون و شاید بمیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35