آَشنایی با سگ های نژاد اسمال مانسترلندر پوینتر

سگ نژاد اسمال مانستر لندر پوینتر Small Munsterlander Pointer از دسته نژاد سگ های ورزشی همانند سگ نژاد استابی هون می باشد که از نژاد های کمیاب در ایران به حساب می آید. اگر به ظاهر آن ها توجه کرده باشید دیده اید که اغلب بر روی گوش های خود مو های مواج ، بلند و زیبایی دارند که آن سگ ها را با مزه کرده و زیبایی خاصی به ظاهر آن ها بخشیده است. در ادامه ی این مقاله از مجله ی پزشکی آسان طب با این نژاد با مزه و روش نگهداری از آن بیشتر آشنا می شوید.

 آَشنایی با سگ های نژاد اسمال مانسترلندر پوینتر ( اسمال مانستر لندر پوینتر )

نژاد سگ اسمال مانستر لندر پوینتر

نژاد سگ های اسمال مانسترلندر پوینتر ، حیواناتی بسیار مهربان هستند که با کودکان ، افراد دیگر خانواده و حتی سگ های دیگری که شبیه او هستند روابط بسیار خوبی برقرار می کنند. قد این نژاد به چهل و هشت الی پنجاه و شش سانتی متر می‌رسد و با وزنی در حدود ۱۸الی ۲۷ کیلو گرم یافت می شود. طول عمر سگ اسمال مانسترلندر پوینتر چیزی در حدود ۱۲ الی ۱۴ سال می باشد.

آَشنایی با سگ های نژاد اسمال مانستر لندر پوینتر

در اصل این نژاد در جهت کار های مربوط به صید ، کار های ماهیگیری و شکار پرورش داده می شد. بنابر این اگر شما اهل ماهیگیری نیستید بهتر است راه های دیگری را جهت فعالیت های بدنی و ورزشی برای این نژاد پیدا کنید. به این علت که نژاد سگ های اسمال مانستر لندر پوینتر به فعالیت های روانی ، ورزشی و جسمی بسیاری نیاز مند می باشند.

 آَشنایی با سگ های نژاد اسمال مانستر لندر پوینتر

متن ماده سگ های نژاد اسمال مانسترلندر پوینتر به ۱۸ الی بیست و سه کیلو گرم می رسد و وزن نر ها به  ۱۸ الی ۲۷ کیلو گرم می رسد. ماده سگ های این نژاد طول قدی در حدود پنجاه الی پنجاه و چهار سانتی متر دارند و در سگ های جنس نر طول قدی در حدود پنجاه و دو الی پنجاه و شش سانتی متر را مشاهده خواهید کرد.

 آَشنایی با سگ های نژاد اسمال مانستر لندر پوینتر

روش مراقبت از نژاد اسمال مانستر لندر پوینتر

از آنجا که در این سگ ها برای فعالیت های ورزشی و بدنی خود حداقل به یک فضای کوچک بازی نیاز دارند (حداقل یک حیاط کوچک) ، برای نگهداری در یک آپارتمان کوچک مناسب نمی باشند. دقت داشته باشید که این نژاد نیز  به بازی و دویدن در فضای آزاد علاقه مند می باشد و اگر نتواند در یک محیط محیط باز قرار بگیرند بی حوصله، غیر قابل کنترل، خسته و کلافه خواهد شد.

 آَشنایی با سگ های نژاد اسمال مانسترلندر پوینتر

نژاد اسمال مانسترلندر پوینتر دارای رنگ های سفید و قهوه ای می باشد و در نقاطی از بدنش مثل پشت پاهای جلویی ، شکم ، دم و داخل ران هایش پوشش متوسطی مانند پر دارد.

آَشنایی با سگ های نژاد اسمال مانسترلندر پوینتر

امیداوریم از این مطلب که در مورد سگ ها ی نژاد اسمال مانستر لندر پوینتر ورزشکار و با مزه بود بهره کافی را برده باشید و توانسته باشیم رضایت خاطر شما عزیزان را جلب کرده باشیم.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا