سگ اسلوقی ، آشنایی و روش نگهداری از آن

سگ ها نژاد های مختلفی دارند که در همه کشورها یافت نمی‌شوند.  یکی از این سگ های نایاب نژاد سگ های اسلوقی Sloughi هستند. اطلاعات زیادی در مورد نژاد سگ اسلوقی در ایران یافت نمی‌شود ، اما ما اطلاعات مختصری از این نژاد ( سگ اسلوقی ) را یافته ایم که آن را در قالب مقاله ای در مجله ی آسان طب در اختیار خوانندگان عزیز این مجله ی پزشکی قرار می دهیم.

سگ اسلوقی ، آشنایی و روش نگهداری از آن

نژاد سگ اسلوقی

سگ اسلوقی ، حیوانی مهربان است که  با یک شخص (  و یا یک خانواده)  به عنوان صاحب خود مهربان می باشد و با افراد غریبه این گونه نیست.اغلب افرادی که برای بار اول است که می خواهند سرپرستی یک سگ را به عهده بگیرند ، این نژاد در الویت نیست و افراد کمی وجود دارند که او را انتخاب می کنند. زیرا همانند بیشتر سگ های شکاری لج باز و سمج می باشد.

سگ اسلوقی  دسته ای از سگ های شکاری به حساب می آید که عمری در حدود ۱۲ تا ۱۶ سال دارد.  وزن نژاد سگ های اسلوقی به ۱۸ تا ۲۰ کیلو گرم می رسد و طول قد آن ها  چیزی در حدود شصت و یک الی هفتاد و چهار سانتی متر می باشد.

سگ اسلوقی ، آشنایی و روش نگهداری از آن

البته وزن و قد در جنس های مختلف  نر و ماده در سگ های نژاد اسلوقی متفاوت می باشد. وزن سگ های نر  بین ۲۳ الی ۲۹ کیلو گرم و وزن سگ های ماده نژاد اسلوقی هجده الی بیست و سه کیلو گرم می رسد. همچنین قد ماده سگ ها  به شصت و یک الی شصت و نه سانتی متر می رسد و قد سگ های نر نژاد اسلوقی  چیزی در حدود شصت و شش الی هفتاد و چهار سانتی متر می باشد.

سگ اسلوقی ، آشنایی و روش نگهداری از آن

روش نگهداری از نژاد سگ اسلوقی

سگ اسلوقی قابل نگهداری در خانه می باشد ، اما نیازمند فعالیت بدنی و فعالیت روزانه به میزان کافی می باشد . این نژاد، نژادی است که در داخل منزل بسیار آرام می باشد. البته ناگفته نماند که تراس آپارتمان و یا حتی یک حیاط کوچک فعالیت بدنی و فعالیت روزانه کافی است. البته نا گفته نماند که سگ اسلوقی مو های نرم ف متراکم و نسبتا کوتاهی دارد ، و رنگ مو های این نژاد با وفا رنگی بین شنی روشن تا قرمز ماسه ای و یا حنایی می باشد . البته احتمال این وجود دارد که در قسمت هایی از صورت یا بدن این حیوان لکه هایی به رنگ مشکی یا سیاه به چشم بیایند ، اما همیشه این طور نیست.

منبع : https://mag.asanteb.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا