روش نگهداری از نژاد سگ کوچک کوکاپو

نژاد سگ کوچک کوکاپو Cockapoo هم مانند سایر نژاد ها نیازمند به رسیدگی ، مراقبت و نگهداری صحیح می باشد. در مطالب گذشته در بخش حیوانات خانگی مجله ی پزشکی آسان طب با نژاد سگ های کوکاپو آشنا شدید ، در این مطلب با روش صحیح نگهداری از نژاد سگ کوچک کوکاپو آشنا خواهید شد.

نژاد سگ کوچک کوکاپو، تغذیه و روش صحیح نگهداری از آن - آسان طب

نژاد سگ کوچک کوکاپو

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد ، اما باید به میزان کافی فعالیت بدنی و ورزش  روزانه داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام می باشد و شما می توانید این سگ را به آسانی در آپارتمان نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه و مورد نیاز حیوان کافی می باشد.

نژاد سگ کوچک کوکاپو، تغذیه و روش صحیح نگهداری از آن - آسان طب

نگهداری از نژاد سگ کوچک کوکاپو

نژاد سگ کوچک کوکاپو دارای مو های بلند است که ممکن است گاهی صاف و یا فر باشد. کوکاپو ها را می توان در تمام رنگ ها و ترکیب های رنگی مشاهده کرد و هم نوع کاکر و هم نوع سگ های پشمالوی آن مشاهده شده است. موی دور چشم نژاد سگ کوچک کوکاپو همانند سگ های گله قدیمی انگلیسی، اغلب کمرنگ است . مو های سگ کوکاپو را باید روزانه برس بکشید، اما موی کوکاپو ریزش بسیار کمی دارد و فقط در صورت ضرورت می توانید او را به حمام ببرید.

مسواک زدن دندان های سگ کوکاپو حداقل دو الی سه بار در هفته جهت از بین بردن باکتری های داخل دهان مناسب می باشد. البته مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان لازم و ضروری است.

نژاد سگ کوچک کوکاپو، تغذیه و روش صحیح نگهداری از آن - آسان طب

کوتاه کردن ناخن یک الی دو بار در ماه ضروری می باشد. توجه داشته باشید که کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک خواهد کرد که هنگامیکه سگ شما با شور و علاقه می پرد تا به شما خوش آمدگویی کند، به صورت و بدن شما خراشی نیافتد. فراموش نکنید که در ناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از اندازه ناخنش را بگیرید، خونریزی خواهد کرد.به همین دلیل بهتر است که  اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک دریافت کنید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش بدهید. داخل دهان حیوان را نگاه کنید و همان گونه که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی نمایید. چشم باید بدون هیچ نوع قرمزی و  فاقد ترشحات باشد. بررسی هفتگی منظم به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات بالقوه سلامتی سگ خود رادر مراحل اولیه بیابید.

گوش سگ باید هر هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند نانه ای از عفونت باشد چک گردد. زمانی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به پیشگیری از عفونت ضروری می باشد. در صورتی که در امتداد لبه گوش خشک شد، با استفاده از روغن بچه و یا روغن نارگیل آن ها را چرب نمایید. هر وسیله ای را نباید به کانال گوش فرو کنید و فقط تمیز کردن گوش خارجی کفایت می کند.

 نژاد سگ کوچک کوکاپو، تغذیه و روش صحیح نگهداری از آن - آسان طب

تغذیه نژاد سگ کوچک کوکاپو

توصیه ما به شما این است که روزانه به میزان ۱/۴ الی ۳/۴ پیمانه غذای سگ ، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم کرده و به سگ کوکاپو ی خود بدهید. مصرف مواد غذایی در سگ های بالغ به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن و سطح فعالیت آن ها بستگی دارد.این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین غذای بیشتری مصرف کند ، البته کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوت هایی دارد و هر چه قدر که مواد غذایی بهتری تهیه کنید سگ شما بیشتر سیر می گردد .

نژاد سگ کوچک کوکاپو، تغذیه و روش صحیح نگهداری از آن - آسان طب

اگر شما از اضافه وزن سگ کوکاپو ی خود مطمئن نیستید ، تست چشم و دست بگیرید. در ابتدا، برای دیدن او یک کمر از او بلندتر بمانید. سپس دست باید در پشت او و شست در امتداد ستون فقرات قرار داشته باشد، با انگشتان رو به پایین امتداد بدهید. شما باید دنده های او را بدون نیاز به فشار سخت احساس کنید. در غیر این صورت، مطمئن باشید که سگ شما به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتری نیازمند است.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا