بیماری های رایج در میان سگ های نژاد اوترهوند

سگ های نژاد اوترهوند Otter hound که جزو سگ های شکاری به حساب می آیند هم به بیماری هایی مبتلا می شوند و بیماری های خاصی در میان آن ها رایج می باشد. در مقاله های قبلی با این نژاد و روش نگهداری از آن ها آشنا شده اید ، ما قصد داریم که در این مقاله در مورد بیماری های شایع در نژاد شکاری سگ اوترهوند صحبت کنیم .

بیماری های رایج در میان سگ اوترهوند

بیماری های شایع در سگ اوترهوند

سگ های نر نژاد اوترهوند وزنی در حدود پنجاه و هفت کیلوگرم و ماده سگ های اوترهوند وزنی در حدود چهل کیلو گرم دارند. قد نر ها شصت و هفت سانتیمتر و ماده ها نیز شصت سانتی متر می باشد. اوترهود ها سگ های سالم و سلامتی هستند ولی مانند تمامی حیوانات و نژاد های دیگر مستعد ابتلا به بیماری های گوناگونی نیز می باشند. کلیه سگ های نژاد اوترهوند بیمار نمی گردند اما این بدین معنا نیست که شما نیازی به آگاهی و اطلاعات لازم در زمینه بیماری های شایع در این نژاد ها را ندارید.

بیماری های رایج در میان سگ های نژاد اوترهوند

بیماری اتساع معده و ولولوس

بیماری اتساع معده و ولولوس یا همان GDV که به نام نفخ یا چرخش معده نیز شناخته می شود، این سگ ها را تهدید می کند. حتی ممکن است پس از یک وعده غذایی بزرگ که روزانه به سگ ها داده می شود و یا وقتی که به سرعت غذا می خورند و یا نوشیدن آب در حجم خیلی زیاد بعد از غذا خوردن و ورزش و تحرک ممکن است این بیماری رخ دهد.

بعضی از افراد فکر می کنند نوع مواد غذایی ممکن است دلیل نفخ باشد این بیماری در میان سگ های مسن تر رایج تر می باشد اما این بدان معنا نیست که در سنین دیگر رخ نخواهد داد. G.D.V یا همان اتساع معده با هوا یا گاز است. سگ خودش قادر به استفراق در صورت تجمع بیش از حد هوا در معده نمی باشد. و بنابراین بازگشت خون به قلب انجام نمی شود، این حالت باعث کاهش فشار خون شده و باعث وارد شدن شوک به سگ خواهد شد. و در صورت عدم اقدام به موقع پزشکی سگ می میرد. اگر شما به نفخ یا اتساع شکم در سگ خود مشکوک می باشید ، از روی سرازیر شدن بیش از حد آب دهان حیوان و همچنین آروغ بدون تهوع حیوان می توانید به ابتلا به بیماری سگ خود پی ببرید. احتمال بی قراری ، افسردگی ، ضعف ، بی حالی و افزایش ضربان قلب در حیوان می باشد. برخی از GVD ها ارثی می باشند پس بنابراین بهتر است که سگ مبتلا شده به این بیماری عقیم گردد.

بیماری های رایج در میان سگ اوترهوند

دیسپلازی مفصل ران در سگ اوترهوند

دیسپلازی مفصل ران در سگ اوترهوند رخ می دهد. دلایل بسیار زیادی همانند محیط زیست ، رژیم غذایی سگ ، رفتار و ژنتیک حیوان ، به این تغییر شکل در مفصل ران کمک خواهند کرد. سگی که به این بیماری مبتلا شده است می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد اما بعضی از آنها نیازمند به مراجعه به دامپزشک و در نهایت عمل جراحی نیاز دارند . دیسپلازی مفصل ران در سگ اوترهوند یک بیماری ارثی است که در آن استخوان ران حیوان در نسبت درستی با مفصل های ران قرار نمی گیرند و  به هم می چسبند. درد  و لنگ زدن در یک یا هر دو پای پشتی برخی از سگ ها دیده می شود اما شما از ناراحتی در سگ خود به این بیماری پی نخواهید برد. در سگ های مسن تر ورم مفاصل نیز ممکن است رخ دهد. این بیماری به خودی خود درمان نمی شود و نیاز به رسیدگی و درمان دارد. برای خرید یک توله سگ باید از اینکه والدین آن سگ به این بیماری مبتلا نشده باشند اطمینان حاصل کنید (با آزمایش مشخص خواهد شد). این بیماری هم ارثی است اما رشد سریع آن می تواند در اثر عوامل محیطی مثل یک رژیم غذایی نامناسب باشد.

ایدیوپاتیک ترومبوسیتوپنی در سگ اوترهوند

ایدیوپاتیک ترومبوسیتوپنی یا به لاتین CIT و یا ایمنی ترومبوسیتوپنی یا ITP می باشد. که در اثر یک اختلال سیستمی در بدن به وجود می آید. در این بیماری پلاکت کافی موجود نیست و در سگ های نر نسبت به ماده سگ اوترهوند کمتر شایع می باشد. خون ریزی غیر طبیعی حیوان در لثه ها و یا در زیر پوست سگ از نشانه های این بیماری می باشند.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا