Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
معرفی نژاد سگهای کوچک بروکسل گریفون – مجله آسان طب

معرفی نژاد سگهای کوچک بروکسل گریفون

بروکسل گریفون یا بروس سلز گریفن Brussels Griffon را در اصل برای شکار و گرفتن موش ها پرورش یافته است، بروس سلز گریفون سگی متفاوت و غیر معمول می باشد که با وجود جثه ی کوچکش بسیار ناز پرورده می باشد، هم چنین سگی پرجنب و جوش، مهربان، باهوش و شوخ طبع نیز می باشد.

نژاد سگ بروکسل گریفون

نژاد بروکسل گریفون

نژاد بروکسل گریفون از دسته ی سگ های گروهی به شمار می رود که وزنی در حدود بین ۳ الی ۶ کیلو گرم دارد. طول قد این نژاد بین ۱۷ الی ۲۰ سانتی متر می باشد و در صورت نگهداری صحیح بین ۱۲ الی ۱۵ سال عمر خواهند کرد.

نژاد سگ بروکسل گریفون

نکات برجسته نژاد بروکسل گریفون

  • آن ها هیجان خود را با پارس کردن نشان خواهند داد، اما گاهی اوقات نیز بسیار سرو صدا خواهند کرد، به همین دلیل آرام بودن را به سگ خود آموزش دهید.
  • برخی از آن ها پر خور هستند و برخی دیگر از غذا خوردن بیزار می باشند. شما می توانید به جای ترک غذای او در تمام وقت وعده های غذایی منظمی به حیوان دهید.
  • بروکسل گریفون ها سگ های حساسی باشند ، به همین دلیل اگر برای درمان به انبر نیاز داشته باشید احتمال این وجود دارد که با دیدن آن دچار ترس شوند.
  • بروکسل گریفون اغلب برای به دنیا آوردن توله ها به سزارین نیاز دارد و به همین علت میزان مرگ و میر توله سگ های آن ها بالا می باشد.
  • اگر شما قصد دارید توله سگی بخرید هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی یا فروشگاه های حیوانات خانگی تحویل نگیرید و همیشه توله سگی را بیابید که از انجام آزمایشات مربوط به عدم وجود بیماریهای ژنتیکی روی آن سگ توسط فروشنده اش مطمئن شده باشید.
  • بروس سلز قادر است نقش نگهبان خوبی را برای باغ ایفا کند. آن ها دارای بینی کوتاهی می باشند که در اثر گرمای زیاد امکان سکته در آن ها را زیاد می کند و چون مو های آن ها کوتاه است در آب و هوای سرد نیز به راحتی دچار مشکل خواهند شد، به همین دلیل باید از آن ها در داخل خانه نگهداری شود.
  • امکان دارد که آموزش به او سخت و دشوار گردد، به همین دلیل شما باید آموزش ها را با صبر و ملایمت به او یاد داده و می توانید برای این کار از آموزش جعبه استفاده نمایید.

نژاد سگ بروکسل گریفون

سازگاری نژاد بروکسل گریفون با دیگران و حیوانات خانگی دیگر

این سگ ها از این که آنها را در آغوش گرفته یا تعقیب نمایید و یا این که مجبور شوند بر روی پای کسی بشینند متنفر می باشند. اگر آن ها به گوشه ای رفته اند و می دانید که از کسی فرار نخواهند کرد به آن ها ضربه محکم وارد نکنید. آن ها به دلیل اینکه تمایلی به بوسیدن کسی ندارند قادرند هم بازی خوبی برای کودکان شوند، به کودکان اجازه بدهید تا در کنار آن ها قرار گیرند.

نژاد سگ بروکسل گریفون

هنگامی که خلق و خوی او در حال شکل گرفتن می باشد ، آن ها را وادار نمایید که با بچه ها هم بازی گردند. اما همیشه زمانی که آنها کنار هم می باشند، بر اعمال آن ها نظارت کنید. می توانید به  کودک خود اجازه بدهد که روی زمین نشسته و سگ بروکسل گریفون را در دامان خود نگهداری کند، اما باید مراقب زبان و بدن سگ شوید. بروس سلز ها اغلب همراهان خوبی برای دیگر حیوانات خانگی می باشند، اما همانند تمام سگ های دیگر از خود در مقابل آن ها حافظت خواهند کرد.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52