کارهای مربوط به خانه و ایجاد سلامتی در مردان بزرگسال

کارهای مربوط به خانه لازم است تا به صورت مساوی بین مردان و زنان تقسیم شود، این مسئله موجب ایجاد سلامتی برای هر زوج خواهد شد، در این مقاله قصد داریم تا مزایای سلامتی انجام کارهای خانه توسط مردان را مورد بررسی قرار دهیم.

کارهای مربوط به خانه و بررسی آن

علاقه‌مندان به مجله پزشکی آسان طب؛ همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، محققان بر این باورند که کارهای مربوط به خانه لازم است تا به وسیله مرد و زن صورت گیرد تا بتوانند سلامتی کافی را به دست آورند، طبق تحقیقات صورت گرفته، زنان روزانه تا 2 ساعت بیشتر از مردان مشغول انجام کارهای خانه هستند.

کارهای مربوط به خانه

انجام کارهای مربوط به خانه توسط مردان عمل زشتی نبوده و نباید برای مرد کاری بی ارزش تلقی شود و یا حتی برخی از مردان بر این باورند که انجام کار منزل وظیفه آنان نیست، یقینا این تصور غلطی است.

لازم به ذکر است که مردان مسن و بزرگسال هم نیاز به انجام این کارها دارند تا بتوانند به وسیله آن از مزایای سلامتی برخوردار شوند.

مطالعه‌ای بسیار جدید که توسط نیکلاس آدجی و تیلمن براند از دانشگاه برمن آلمان صورت گرفت و در مجله BMC Public Health منتشر شد بیانگر موضوعات زیادی در این رابطه است.

دلیل انجام تحقیقات چه بوده است؟

این تحقیق جهت پیدا کردن ایده‌ای نو برای بزرگسالان به منظور گذراندن وقتشان انجام شد، گذارندن وقتی که بتواند مزایای سلامتی ویژه‌ای را نیز رقم بزند. داشتن اُمید به زندگی در افراد 65 سال به بالا می‌تواند زندگی بسیار خوبی را برایشان ایجاد نماید اما باید روش‌های آن را نیز دانست.

در این مطالعه صورت گرفته مشخص شده است که کارهای مربوط به خانه می‌تواند همانند یک مولد برای مردان مسن و یا بزرگسال بازنشسته عمل نماید.

دانشمندان مختلفی از سرتاسر جهان بر روی 15333 مرد و 20907 زن 65 سال به بالا از کشورهای مختلفی همچون ایتالیا، آلمان، بریتانیا و ایالات متحده آزمایشاتی را انجام داده‌اند، این آزمایشات حقیقتا ارزیابی میزان فعالیت آن‌ها در انجام دادن کارهای خانه بوده است.

به طور دقیق‌تر می‌توان گفت که این آزمایش بیانگر 41 فعالیت گوناگون بزرگسالان در زمینه کارهای خانه و همچنین بررسی مزایای سلامتی آن‌ها می‌باشد.

کارهای مربوط به خانه

این تیم تحقیقاتی همچنین میزان تاثیرات خوابیدن بر روی سلامتی افراد مسن را نیز مورد بررسی قرار داد، نتیجه آن شد که خوابیدن یکی از طولانی‌ترین فعالیت‌های سالمندان در 24 ساعت به حساب می‌آید.

همراهان آسان طب؛ اینطور که پیداست خوابیدن زیاد، انجام کارهای دیگر را برای افراد سالخورده محدود خواهد کرد اما باید دانست که این مورد یکی از اساسی‌ترین موضوعات در زمینه ایجاد سلامتی بوده که باید مدیریت شود.

چه نتیجه‌ای حاصل شد؟

کارهای مربوط به خانه برای سلامت مردان بسیار سودمند می‌باشد، بر اساس نتایج به دست آمده لازم است مردان مسن به صورت روزانه تا 3.1 ساعت کارهای مربوط به خانه را انجام دهند و این در حالی است که زنان تا 4.7 ساعت مشغول به کار هستند، یعنی چیزی در حدود 2 ساعت بیشتر از مردان و مسلما تاثیرات سلامتی بیشتری را نیز کسب خواهند کرد.

طبق نظر محققان، زنان وقت بیشتری را صرف تمیز کردن منزل، پخت و پز و خرید کرده و این در حالی است که مردان بیشتر وقت خود را صرف مسائل مربوط به باغبانی و تعمیرات منزل خواهند کرد، این مسائل به روحیه افراد بستگی داشته و در موارد گوناگون ممکن است تفاوت‌هایی نیز وجود داشته باشد.

بر اساس نتایج به دست آمده توسط این دو محقق آلمانی مشخص شده است مردان بزرگسالی که بیش از 3 تا 6 ساعت به انجام کارهای مربوط به خانه می‌پردازند از مزایای سلامتی به میزان 25 درصد بیشتر از افرادی که روزانه 1 تا 2 ساعت کار می‌کنند، بهره‌مند خواهند بود.

کارهای مربوط به خانه

در رابطه با میزان خوابیدن نیز باید گفت که کمتر از 7 و بیشتر از 8 ساعت می‌تواند اثرات منفی را به همراه داشته باشد، محققان بر این باورند که کارهای مربوط به خانه باید در بین مرد و زن به مساوی تقسیم شود.

تاکید دانشمندان بر روی تساوی کار در خانه بدین سبب است که توازن لازم در به دست آمدن سلامتی برای یک زوج ایجاد شود، اگر مرد و یا زن هر کدام به تنهایی بیشتر از دیگری به فعالیت بپردازند، قطعا هم سلامتی بیشتری کسب خواهند کرد و هم این مسائل در طول عمر آنان تاثیر خواهد گذاشت، به همین دلیل تاکید بر این است که فعالیت‌ها به طور مساوی صورت گیرد.

Source: http://asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا