آلرژی سیب و بررسی عوارض و دسته‌بندی‌های مختلف آن

یکی از مباحثی که شاید گریبان‌گیر افراد زیادی باشد، آلرژی است. در حقیقت، آلرژی غذایی زمانی رخ خواهد داد که افراد چیزی را بخورند که سبب شود تا سیستم ایمنی بدن، بیش از حد به آن پاسخ دهد. این پاسخ سیستم ایمنی بدن یا به اصطلاح OverReaction منجر به بروز نشانه‌های ناخوشایند شده و گاهی اوقات حتی زندگی انسان را نیز تهدید خواهد کرد. قصد داریم یک نمونه از آلرژی که اصطلاحا آلرژی سیب نام دارد را برایتان شرح دهیم.

آلرژی سیب و بررسی آن

علاقه‌مندان به مجله پزشکی آسان طب؛ این مشکل (آلرژی) ممکن است هنگام خوردن سیب‌های خام، آب میوه و حتی پوره آن اتفاق بیفتد. افراد مبتلا به آلرژی سیب، احتمال دارد بعد از صرف آن و ظرف چند دقیقه علائمی را در سیستم بدنی خود مشاهده کنند. این علائم در افراد مختلف تفاوت داشته و در بعضی از آنها شدت بالاتر و در برخی از شدت کمتری برخوردار است.

آلرژی سیب

علائم آلرژی سیب عبارتند از:

خارش دهان و یا گلو

تورم لب‌ها و گلو

ناراحتی معده و یا گرفتگی آن

اسهال

مبتلا شدن به آلرژی سیب به سن و سال افراد ربطی نداشته و هر شخصی در هر سنی امکان دارد که به چنین مشکلی گرفتار باشد.

آلرژی سیب را می‌توان به دو نوع تقسیم‌بندی کرد، برخی از افراد به پروتئین در سیب آلرژی دارند که نزدیک به پروتئین موجود در هلو است. این دسته از افراد تقریبا بلافاصله بعد از خوردن سیب عارضه‌هایش شروع شده و این نوع آلرژی در مدیترانه شایع‌تر است.

در نوع دوم آلرژی، شخص ممکن است به یک پروتئین درون سیب واکنش نشان دهد که بسیار شبیه به پروتئین‌های موجود در گرده درختچه توس است. این افراد، اغلب واکنش‌های خفیفی داشته و علائم در داخل و اطراف دهان ایجاد خواهد شد. این نوع از آلرژی را سندرم آلرژی دهان می‌نامند.

نوع دوم آلرژی سیب، بیشتر در کودکان و بزرگسالان مناطق سردسیر شایع بوده و در فصل تابستان این موضوع شدیدتر خواهد بود.

آلرژی سیب

سندرم آلرژی دهان چیست؟

پزشکان به طور کلی سندرم آلرژی دهان را به عنوان یک نوع خفیف آلرژی غذایی که توسط یک واکنش آلرژیک در دهان و گلو ایجاد می‌شود، می‌دانند.

برخی از علائم مهم سندرم آلرژی دهانی عبارتند از:

زخم گلو و دهان

تورم لب‌، دهان و یا زبان

خارش و تورم گلو

خارش در گوش

آیا شما با چنین مشکلی مواجه هستید؟ در این صورت برای مقابله با آن از چه راهکارهایی استفاده می‌کنید؟

Source: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا