متعادل سازی چهره با کرم و تکنیک کاموفلاژ

در حرفه تخصصی میک آپ، گاه با مسائلی مانند کک و مک، جوشگاه های بد منظره، لکه های ماه گرفتگی یا اسکارهای قدیمی پوستی روبرو هستیم که باید به نوعی آنرا اصلاح کنیم. در اینجا تکنیکی وجود دارد به  نام متعادل سازی چهره با تکنیک کاموفلاژ که گاه تا حد معجزه می تواند موثر باشد. کرم های کاموفلاژ در  قوطی های جداگانه و در پکیج های کامل برای این امر در دسترس میک آپ آرتیست های حرفه ای قرار دارد تا بتوانند آزادانه هر تغییر زیبایی بر چهره افراد ایجاد کنند.

تکنیک کاموفلاژ
kamvflazh techniques

شناخت رنگ ها در متعادل سازی چهره با تکنیک کاموفلاژ

در دنیای آرایش و زیبایی یکی از مسائلی که دائم با آن سرو کار داریم رنگهای اصلی و رنگهای مکمل هستند که به نوعی یکدیگر را کامل کرده و در مواقعی همدیگر را خنثی می کنند. به عنوان مثال رنگ سبز خنثی کننده رنگ قرمز و رنگ بنفش خنثی کننده رنگ زرد است. بنابر این شناخت خاصیت رنگ ها شرط اصلی در تکنیک متعادل سازی چهره می باشد. تکنیک کاموفلاژ این امکان را به ما می دهد با استفاده از شناخت رنگها تغییراتی اساسی و زیبا بر چهره ها ایجاد کنیم.

متعادل سازی لکه های ماه گرفتگی با کرم زیتونی کاموفلاژ

گاهی اوقات یک لکه ماه گرفتگی قرمز درست بر صورت شخصی قرار گرفته که می خواهید آرایش اش کنید. در این گونه موارد رنگ زیتونی کاموفلاژ به کمک شما آمده و می تواند تا حد زیادی به عنوان خنثی کننده عمل کند. مقداری از کاموفلاژ زیتونی را بر پشت دست قرار داده و با پد موطوب آنرا به عمل بیاورید. سپس با نوک تیز پد(پد مثلثی) شروع به پوشاندن لکه قرمز نمایید و با تماس ضربه ای به پوست، لکه را به طور کامل بپوشانید. سپس فون زمینه را بر روی تمام صورت به حالت معمول بزنید. در نهایت قسمتی که لکه در آن وجود داشت به طور کامل محو و هماهنگ با پوست بقیه چهره خواهد شد. تکنیک کاموفلاژ به سهولت و سرعت در امر پوشاندن لکه های قرمز به شما کمک خواهد کرد.

پوشاندن خال، جوش و جوشگاه های قدیمی

تکنیک کاموفلاژ را برای پوشاندن جوشگاه ها و اسکار های کهنه نیز می توانید به کار ببرید. در ابتدا پوست را کاملا تمیز کرده و پس از مالیدن کرم مرطوب کننده شروع به زیر سازی اولیه صورت با لیکوئید نمایید. در قدم بعدی با انتخاب رنگ کانسیلر مدادی مناسب که در پکیج کاموفلاژ موجود است اقدام به پوشاندن نقاط مذکور نمایید. آسان طب پیشنهاد دارد در انتها برای تمام صورت از کرم پودر فشرده استفاده کرده و پودر فیکس بی رنگ را فراموش نکنید. به همین سادگی صورتی یکدست و بی نقص خواهید داشت.

کاربرد رنگ سفید کرم کاموفلاژ

رنگ سفید کاموفلاژ جهت متعادل کردن و ملایم کردن رنگ های تیره تر به کار می رود و یا جهت ایجاد برجستگی ها در تکنیک سایه روشن کاربرد گسترده ای دارد. به یاد داشته باشید به هیچ وجه از رنگ سفید کرم کاموفلاژ به تنهایی در نواحی اطراف چشم استفاده نکنید چرا که این امر علاوه بر سنگینی و ماسیدن آرایش چشم باعث بی روح نشان دادن شخص خواهد شد.

نواحی اطراف چشم جزء قسمت های ممنوعه است

کرم کاموفلاژ در تکنیک کاموفلاژ بسیار سنگین و چرب بوده و برای نواحی که مدام در معرض حرکت است به هیچ وجه توصیه نمی شود. نواحی اطراف چشم به دلیل چین و چروک های ریز و طبیعی که در تمام سنین حتی در جوانان وجود دارد جزء مناطقی از صورت است که نباید کاموفلاژ را در آن قسمت به کار ببریم چرا که تنها پس از یک الی دو ساعت و گاهی در همان دقایق ابتدایی دچار چین و چروک هایی کاذب شده و آرایش بر روی آن می ماسد. به توصیه مجله پزشکی هنوز هم برای زیرسازی نواحی دور چشم بهترین انتخاب همان کانسیلر مایع که رنگ آن نزدیک به رنگ پوست است توصیه می شود.

سایه و روشن در تکنیک کاموفلاژ

در تکنیک سایه و روشن هدف از ایجاد تیرگی ها و روشنی ها در صورت در واقع برجسته و روشن نشان دادن نقاط بی نقص و یا به نوعی بزرگنمایی و ایجاد حجم در قسمت هایی از چهره است و برعکس با ایجاد تیرگی ها و سایه ها می خواهیم فرو رفتگی های زیبا را پررنگ تر و نقص های طبیعی چهره را محو تر نماییم. همانطور که می دانیم شکل هندسی صورت ایده آل بیضی است و ما برای انجام گریم زیبایی و فشن باید به روشهای تخصصی کلیه صورت ها را تا حد امکان به شکل صورت ایده آل(بیضی) نزدیک کنیم. برای این منظور تکنیک خاصی وجود دارد به اسم تکنیک کانتورینگ و هایلایتینگ که شرح مفصل آنرا در مقاله مربوطه خواهید خواند. دقت کنید که برای متعادل سازی چهره در تکنیک کاموفلاژ باید پس از فوندانسیون زمینه برای روشنی ها از کرم کاموفلاژ 2 درجه روشن تر از زمینه و برای تیرگی ها از کرم کاموفلاژ 2 درجه تیره تر از زمینه استفاده کنیم. به عنوان مثال برای متعادل سازی یک بینی بزرگ و پهن در صورت، ابتدا تیغه وسط بینی را کاملا صاف و باریک با کاموفلاژ روشن پوشانده و نواحی اطراف آن مانند پره های بینی و طرفین بینی را با کاموفلاژ تیره می پوشانیم. سپس با قلم یا پد مخصوص تیرگی و روشنی را فید کرده و خطوط واضح را تا حد ممکن محو می کنیم.

تکنیک کاموفلاژ
kamvflazh techniques

مروری بر متعادل سازی چهره با کرم کاموفلاژ

  1. زیباترین آرایش صورت آرایشی است که طبیعی به نظر بیاید. این امر تنها با استفاده از کرم کاموفلاژ به صورت ورقه ای نازک میسر خواهد شد. برای نتیجه بهتر می توانید چند بار لایه ای نازک روی محل موردنظر را با کرم کاموفلاژ بپوشانید. بهتر است از اسفنج لاتکس مرطوب استفاده کنید. قبل از هر چیز پوست خود را تمیز کنید.
  2. رنگ متناسب با چهره خود را از میان کرم های کاموفلاژ پیدا کنید. اگر پوست قرمزی دارید یا پوست بسیار نازک که رگهای آن قابل رویت است با استفاده چند باره از کاموفلاژ بر محل مورد نظر ضایعات پوستی خود را بپوشانید.
  3. با اسفنج لاتکس لایه اول کاموفلاژ را بر پوست خود بزنید. حتی میتوانید دو الی سه بار این عمل را تکرار کنید و تفاوت چشمگیر آن را مشاهده نمایید
  4. پس از پوشش قسمت های بزرگ پوست مانند پیشانی و گونه ها به سراغ لب ها و پلک ها بروید و این قسمت ها را نیز با کاموفلاژ بپوشانید.
  5. برای دوام کارتان از پودر فیکس بی رنگ استفاده کنید و ده دقیقه زمان برای تاثیر پودر به خود بدهید.
  6. با برسی بسیار لطیف بقایای پودر را از صورت بردارید.
  7. جهت نتیجه بهتر از یک تکه پنبه مرطوب به شکل ملایم بر پوست استفاده کنید.
  8. حال صورت ما آماده آرایش شده و مطابق معمول شروع به آرایش میکنیم.
  9. متعادل سازی چهره با کاموفلاژ بسیار با دوام بوده و حتی در برابر رطوبت و تماس نیز مقاوم است. این شیوه از آرایش با هیچ یک از روش های دیگر از لحاظ طبیعی بودن و با دوام بودن قابل قیاس نیست.

به همین سادگی شما با یکی از بزرگترین و بهترین سبک های متعادل سازی چهره آشنا شده اید و می توانید مطمئن باشید کرم کاموفلاژ در تمامی دنیا یکی از بهترین محصولات برای استفاده حرفه ای هاست. شما نیز با اندکی تمرین می توانید با استفاده از کرم های کاموفلاژ برای متعادل سازی چهره خود اقدام نموده و پس از مدتی تبدیل به آرایشگر حرفه ای خود شوید.

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا