کتاب لیدی ال اثر خاطره انگیز نویسنده فرانسوی رومن گاری

کتاب لیدی ال اثر رومن گاری درباره زنی اشرافی و قدرتمند با مایملک فراوان به نام “آنت بودن” است که یک جایی در میان سرنوشت حیرت انگیزش نام خود را به لیدی ال تغییر داده و حالا در آستانه هشتاد سالگی اطرافش را نوه ها و افراد سرشناسی فرا گرفته اند که حتی لحظه ای قادر به تحمل آنان نیست. داستان از جایی آغاز می شود که در روز تولد هشتاد سالگی اش بنا به دلیلی بسیار با اهمیت مجبور به بازگو کردن سرگذشت بسیار عجیب و پر فراز و نشیب خود برای مردی از نزدیکان می شود. خواننده در کتاب لیدی ال با داستان یک عشق پرشور و حرارت آشنا می شود که یک طرف آن لیدی ال رمانتیک قرار گرفته که چیزی جز وصال معشوق در دل ندارد و طرف دیگر آن آرمان دنی، جوان بیست و شش ساله ای که سودای آزادی، برابری و برادری را در سر می پروراند. در یادداشت پشت جلد کتاب لیدی ال نوشته شده: پیداست که در کشاکش عشق و مبارزه چه بسا یکی فدای دیگری می شود و در این هنگامه پر غوغا پیوسته شکننده تر آسیب پذیر تر است. طنز ذاتی انتخاب کلمات رومن گاری در کتاب لیدی ال به شکلی خود جوش خواننده را داوطلبانه و با اشتیاق به دنبال خود تا انتهای رمان می کشاند. پیشنهاد آسان طب ایجاد خلوتی چند ساعته با فضای جذاب کتاب لیدی ال است که شما را به نرمی و بی هیچ مقدمه چینی به عمارتی با شکوه میبرد که لیدی ال در آن برای سر پرسی رادینر یا همان ملک الشعرا قصه زندگی اش را تعریف می کند.

کتاب لیدی الاز متن کتاب لیدی ال

احساس غیر قابل تحمل بی عدالتی قلب لیدی ال را آکند. گریه کنان فریاد زد: گوش کن. به من گوش بده. من حاضرم از همه چیز به خاطر تو دست بکشم. از بچه ام، از موقعیتم، از لذاتم، از تجملم، از خانه هایم و تمام اشیای زیبایم دست می کشم-خودم را با شادی و نشاط به خاطر تو نابود می کنم-اما به خاطر تو. نه به خاطر میلیون ها مردم، میلیون ها نفر گمنام که صورتشان را نمی شناسم. همه چیزم را فدا می کنم تا با تو باشم-اما فقط با تو.

درباره نویسنده

رومن گاری در هشتم مه سال 1914 در مسکو متولد شده و در کودکی اندکی بعد از انقلاب با مادرش مهاجرت کرده و به تابعیت فرانسه در آمد. دراین کشور به تحصیل رشته حقوق پرداخت و در زمان جنگ جهانی دوم به نیروی هوایی پیوست و در انتها سرکنسول فرانسه در ایالات متحده شد. رومن گاری یگانه نویسنده ای است که موفق به دوبار دریافت جایزه ادبی گنکور شد چرا که این جایزه به هر نویسنده ای تنها یک بار تعلق خواهد گرفت. اولی به خاطر نوشتن کتاب ریشه های آسمان و دومی با نام مستعار امیل آژار برای کتاب زندگی در پیش رو. محبوبیت او در ایران به خاطر کتاب مشهور خداحافظ گری کوپر اتفاق افتاد. آثار دیگری از همین نویسنده که در ایران به چاپ رسید به این شرح اند: میعاد در سپیده دم، سگ سفید، پرنده ها می روند در پرو می میرند، زندگی در پیش رو و… سرانجام رومن گاری یک سال بعد از افسردگی و خودکشی همسرش جین سیبرگ در دوم دسامبر 1980 به زندگی خود خاتمه داد. 

مشخصات کتاب

Lady L

لیدی ال

نویسنده: رومن گاری

مترجم: مهدی غبرائی

تعداد صفحات: 201 صفحه

انتشارات: ناهید

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا