3 نوع از انواع بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

سگ های این نژاد به طور کلی سگ های سالمی می باشند، اما مانند تمامی سگ های دیگر آن ها نیز ممکن است به برخی از بیماری ها مبتلا گردند. البته همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی گردند، اما اگر شما از این نژاد مراقبت می کنید باید نسبت به آن ها آگاهی و اطلاعات لازم را کسب کنید. در ادامه ی این مقاله در مورد بیماری های رایج سگ نورفولک تریر صحبت خواهیم کرد.

4 نوع از انواع بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

پیشگیری از بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

سگ ها نورفولک تربر (Norfolk Terrier) دارای پوششی دو لایه ای، که لایه ی بالایی از مو های نرم و لایه ی زیرین از مو هایی پر پشت تشکیل شده و سگ ها را در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی محافظت خواهد کرد. مو های نورفولک تریر ها بسیار کم ریزش می کند و اغلب به رنگ های گندم گون، قرمز، سیاه و سفید، قهوه ای مایل به زرد و یا خاکستری مشاهده می گردد.

مو های سگ نورفولک تریر در قسمت گردن و شانه ها خز و در قسمت گوش و سر کوتاه و صاف می باشد. مو های او را هفته ای 1 الی 2 بار برس بزنید و ناخن های پا را به طور منظم کوتاه نمایید و هر هفته گوش هایش را تمیز نمایید، هم چنین برای پیشگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان، باید دندان های سگ را با یک مسواک نرم و خمیر دندان مخصوص سگ، مسواک کنید. فقط کافی است ماهی یک بار او را حمام کنید، به این دلیل که بیشتر از آن امکان دارد مو های سگ خشک گردد.

4 نوع از انواع بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

دیسپلازی مفصل ران از بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع می باشد. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار می باشند. با این که سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی خواهد داشت، اما امکان دارد برخی از آن ها به عمل جراحی نیازمند باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی گردد و در نتیجه موجب لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ خواهد شد.

شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نخواهید دید، اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او خواهد شد. در صورتی که شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن گردید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگ تان انجام شده باشد. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است، اما عواملی همانند رژیم غذایی پرکالری و یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم می تواند در افزایش سرعت این بیماری تاثیر گذار باشد.

4 نوع از انواع بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

همچنین ببینید : معرفی نژاد نورفولک تریر مهربان و کاری از نژادهای مینیاتوری تریر

حساسیت به واکسیناسیون از بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

بدن برخی سگ ها در هنگام زدن واکسیناسیون دچار حساسیت می گردد. که در اغلب موارد تورم صورت، کهیر، درد و بی حالی از علائم این حساسیت می باشند. گاهی اوقات اگر این حساسیت بیش از حد شدید گردد منجر به مرگ سگ خواهد شد. البته این اتفاق بسیار نادر است. به همین علت لازم است چند ساعت پس از واکسن زدن، سگ تحت مراقبت قرار گیرد تا اگر متوجه هر چیز غیر عادی در سگ شدید، دامپزشک بتواند سریعا به آن رسیدگی کند.

4 نوع از انواع بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

در رفتگی کشکک از بیماری های رایج سگ نورفولک تریر

در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه هنگامی اتفاق می افتد که کشکک به درستی شکل نگرفته باشد. این بیماری باعث لنگیدن و غیر طبیعی راه رفتن سگ می گردد. این نوع بیماری هنگام تولد رخ می دهد ، با اینکه علائم آن تا مدت ها بعد نمایان نمی گردد. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند باعث ورم مفاصل گردد. این بیماری در 4 درجه رخ می دهد که در ذرجه ی اول باعث لنگیدن موقت و در رفتگی گاه به گاه مفاصل گردد، در درجه ی lV, ساق پا به خوبی به کشکک متصل نمی گردد، و در درجه ی پیشرفته تر امکان دارد سگ به جراحی ترمیمی نیاز پیدا کند.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا