3 نوع ارثی از مشکلات سلامتی و بیماری رایج در سگ های بریتانی

سگ های بریتانی ( Brittany ) به طور کلی سگ های سالمی می باشند ، اما آن ها نیز مانند تمام سگ های دیگر ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا گردند. در ادامه شما را با 3 نوع ارثی از مشکلات سلامتی و بیماری رایج در سگ های بریتانی آشنا خواهیم کرد.

بیماری رایج در سگ های بریتانی

بیماری رایج در سگ های بریتانی

همه ی سگ های نژاد بریتانی ( Brittany ) بیمار نمی شوند، اما اگر شما از این نژاد مراقبت می کنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را کسب کنید. اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما ارائه دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت می کند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری رایج در سگ های بریتانی بر روی سگ انجام گشته است.

بیماری رایج در سگ های بریتانی

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : معرفی نژاد بریتانی از سگهای ورزشی و همراه خانواده ها

دیسپلازی مفصل ران نوعی بیماری رایج در سگ های بریتانی 

این بیماری معمولا در بین سگ نژاد بریتانی شایع می باشد. عواملی نظیر ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار می باشند. با این که سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد، اما امکان دارد برخی از آن ها به عمل جراحی نیازمند باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی می باشد که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی گردد، در نتیجه باعث لنگیدن یک پا و یا هر دو پای عقب سگ می گردد، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری مشاهده نخواهید کرد. اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او می گردد.

بیماری رایج در سگ های بریتانی

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ اگر شما قصد خرید توله سگی را دارید باید مطمئن گردید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگ مورد نظر شما انجام شده باشد. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است، اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم می تواند در تسریع این بیماری تاثیر بگذارند.

نوعی بیماری ارثی رایج در سگ های بریتانی به نام صرع

این بیماری گاهی اوقات نوعی بیماری ارثی می باشد. صرع می تواند باعث تشنج خفیف یا شدید، سقوط سگ، سفت و سخت شدن اندام، از دست دادن هوشیاری و یا باعث یک رفتار غیر طبیعی در سگ گردد و لازم است که در صورت بروز این موارد سگ خود را برای درمان به نزد دامپزشک انتقال دهید.

د ر صورتی که شما مدیریت مناسبی روی سگ مبتلا به صرع داشته باشید او می تواند زندگی سالم و کاملی داشته باشد. صرع قابل درمان نمی باشد، اما می توان آن را با دارو کنترل نمود. اگر سگ شما دچار تشنج می شود حتما او را برای تشخیص و درمان به نزد دامپزشک منتقل کنید.

بیماری رایج در سگ های بریتانی

کم کاری تیروئید نوعی بیماری رایج در سگ های بریتانی

این بیماری باعث اختلال در غده تیروئید می گردد که موجب چاقی، صرع، ریزش مو، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون و سایر بیماری های پوستی می گردد. این بیماری با دارو و رژیم غذایی مناسب قابل درمان می باشد.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا