6 نوع ماسک مو جهت تقویت موها در منزل

ماسک مو ترکیبی است خمیری شکل جهت ویتامینه یا آبرسانی موهای شما که می توانید در منزل خود، با استفاده از مواد گیاهی و طبیعی آن را ساخته و مورد استفاده قرار دهید و همچنین می توانید به صورت محصولات کارخانه ای بسته بندی شده از فروشگاههای محصولات زیبایی آرایشی یا داروخانه ها تهیه کرده و از آنها استفاده نمایید. در این مقاله سعی بر این شده که نحوه استفاده از این ماسک ها را به علاقمندان آموزش داده و سپس به معرفی ماسک های میوه ای یا گیاهی مختلف بپردازیم.

ماسک مو
hair mask

انواع ماسک مو

معمولا زمانی نیاز به استفاده از ماسک های مو احساس می شود که خانم ها در اثر استفاده مکرر از رنگ مو و یا دکلره دچار خشکی و شکنندگی موها شده و باید به طریقی به درمان این مشکل اقدام نمایند. خشکی موها به زبان ساده یعنی ایجاد حالت زبر یا وزشدگی در موها در حالتی که ایجاد خوش فرمی در موها به سختی امکان پذیر بوده و شخص مدام برای از دست رفتن لطافت و درخشش موهای خود و همچنین عدم فرم پذیری موها در عذاب باشد. در چنین شرایطی یکی از بهترین مراقبت ها جهت بازگشت نسبی درخشش و لطافت در موها استفاده از ماسک مو می باشد. این محصول را می توانیم خودمان در خانه به وسیله ترکیباتی از میوه ها و مواد مغذی که حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی هستند بسازیم. معمولا پایه اصلی این ماسک ها آب، روغن های گیاهی تقویت کننده و میوه های چرب می باشد. در حالت دوم می توانیم انواع ماسک های مو را که عصاره های مختلفی از جمله میوه ها یا گیاهان تقویت کننده هستند از فروشگاه ها یا داروخانه ها تهیه کرده و استفاده نماییم. استفاده از ماسک های مو تنها در شرایط بحرانی موها توصیه نمی شود. همه ما می توانیم با وجود داشتن موهایی سالم و زیبا گاهی از ماسک های مو برای تقویت، زیبایی و لطافت بیشتر موها استفاده نماییم.

روش استفاده از ماسک مو

بهترین حالت برای استفاده از ماسک های مو بلافاصله پس از استحمام است و در شرایطی که موها خیس بوده و میزان جذب رطوبت موها بسیار زیاد است. پس از شامپو کردن موها و استفاده از کاندیشنر شروع به آبکشی با آب سرد نمایید. چرا که آب سرد باعث بسته شدن پولک های کوتیکول مو شده و به حفظ رطوبت موها کمک شایانی خواهد نمود. پس از آن در حالتی که موها خیس است ماسک مو انتخابی خود را به موها زده و دقت کنید که به تمام طول ساقه موها در نواحی مختلف مالیده شود. بهتر است که از ماسک های مو در ناحیه ریشه موها استفاده نکنیم. معمولا مدت زمان مکث این محصول بر روی موها حدود نیم ساعت است، در طی این 30 دقیقه موها را درون کلاه مخصوص قرار دهید تا در اثر حرارت تاثیر بیشتری بر ساقه موها داشته باشد. پس از طی مدت زمان مذکور تمامی مواد ماسک مو را با آب سرد از روی موها شسته و به طور کامل آبکشی نمایید.

معرفی ماسک موهای مختلف

هر ماسک مویی برای خود دارای خواصی است که در این مقاله قصد داریم درباره این خواص صحبت کنیم. اما اکثر ماسک های مو به دلیل وجود مواد مغذی در آنها به موهای نازک مو جان تازه ای می بخشد و به ضخیم شدن آنها کمک می نماید، حالت کدر و خسته را از موها گرفته و موها را درخشان و شفاف می کند همچنین زبری و وز شدگی موها را گرفته و لطافت و نرمی می بخشد. بنابراین تقریبا تمامی ماسک های مو دارای چنین نتایجی هستند که البته آسان طب به شما توصیه می کند باید برای استفاده از آنها همچون استفاده از ماسک زیبایی پوست مداومت داشت و از طرفی در مصرف آنها افراط نکرد.

6 نوع ماسک مو جهت تقویت و درخشندگی موها:

  1. ماسک مو موز
  2. ماسک مو زنجبیل
  3. ماسک مو آووکادو
  4. ماسک مو عسل و دارچین
  5. ماسک مو آلوئه ورا
  6. ماسک مو نارگیل

1. ماسک مو موز

ماسک مو
hair mask

موز حاوی مواد مغذی و ویتامین هایی همچون C ، A ، B می باشد که علاوه بر مصرف خوراکی آن برای تامین این ویتامین ها می توان از آن به عنوان ماسک مو استفاده نمود. این ماسک باعث تقویت موهای خشک و شکننده شده و می تواند در دراز مدت موها را پر پشت کرده و رشد موها را افزایش دهد. علاوه بر ماسک مو بسته بندی شده آرایشی می توان به وسیله یک موزی که کاملا له شده یک ماسک غلیظ تهیه کرد و آن را به مدت نیم ساعت بر روی موها مالید. پس از مدت زمان یاد شده موها را آبکشی کرده و خشک نمایید. به گفته برخی از کارشناسان مداومت در گذاشتن این ماسک مو می تواند به پر پشت شدن موها کمک شایانی نماید.

2. ماسک مو زنجبیل

گیاه زنجبیل یکی از ضد عفونی کننده های طبیعی بوده و به دلیل غنی بودن آنتی اکسیدان در آن می تواند فولیکول موها را تحریک کرده و در نتیجه باعث تسریع رشد موها شود. اگر می خواهید ریشه موهایتان را قوی و مستحکم نمایید و به توقف ریزش موهایتان کمک کنید از ماسک مو زنجبیل استفاده کنید. این ماسک می تواند به افزایش جریان خون در پوست سر کمک بسیاری نماید. روش تهیه این ماسک بسیار ساده است، زنجبیل تازه را پوست بگیرید و پس از رنده کردن آب آن را بگیرید. این عصاره را با روغن زیتون طبیعی مخلوط کرده و هفته ای دو بار از آن به عنوان ماسک استفاده نمایید. پس از چند ماه معجزه طبیعت را بر موهای خود مشاهده خواهید نمود.

3. ماسک مو آووکادو

این ماسک به تامین رطوبت و چربی موها پرداخته و به این ترتیب می تواند تاثیرات خوبی بر رشد موها بگذارد. برای ساخت این ماسک مو می توان از ترکیب آووکادو له شده با مقدار یکسانی روغن زیتون و روغن نارگیل استفاده کرد دقت کنید که آووکادو به طور کامل له شود تا بتواند به خوبی با این دو روغن تقویت کننده ترکیب شود. سپس این ماسک را بر ساقه موها مالیده و با ماساژ آرام و ملایم انگشتان اطمینان حاصل کنید که بر روی تک تک موها مالیده شود. مدت مکث این ماسک مو نیز 30 دقیقه بوده و پس از طی مدت زمان مذکور آبکشی کرده و موها را خشک نمایید.

4. ماسک مو عسل و دارچین

ماسک مو

ماسک عسل و دارچین به رفع کدری موهای طبیعی که رنگ نشده باشد کمک کرده و موها را درخشان و شفاف می کند. به این ترتیب که مقداری دارچین را با میزان یکسانی عسل مخلوط کرده و به مقدار دو برابر از بالسام مو با هم ترکیب کنید. این مخلوط را برای مدتی هم بزنید تا به صورت خمیر یکدستی در آید. سپس این ماسک را به مدت نیم ساعت روی موها مالیده و پس از آن آبکشی نمایید.

5. ماسک مو آلوئه ورا

آلوئه ورا می تواند ریشه موها را محکم و ساقه ها را ضخیم و قوی نماید. برای ساخت ماسک مو آلوئه ورا از ترکیب ژل آلوئه ورا با روغن زیتون و عسل یک ترکیب یکدست بسازید و با مقداری آب گرم آن را به شکل کرم مو در آورید. سپس این کرم را روی پوست سر بمالید و پس از 30 دقیقه شستشو دهید. این ماسک مو به پر حجم شدن موهای شما کمک خواهد کرد.

6. ماسک مو نارگیل

ماسک مو شیر نارگیل به ضخیم شدن تارهای نازک مو کمک می کند. یک فنجان شیر نارگیل را به اندازه یکسانی با روغن نارگیل مخلوط کرده و مایعی روان بسازید. سپس این مایع را به پوست سر و ساقه موها بمالید و تا یک ربع مکث کنید. سپس موها را شسته و آبکشی نمایید.

سخن نهایی

استفاده از  ماسک های مو بسیار آسان است و در دراز مدت باعث بهبود فوق العاده وضعیت موها خواهد شد. فقط نیاز به اندکی اشتیاق به روش های گیاهی و طبیعی برای درمان موهای آسیب دیده وجود دارد که بتوان زمانی معین و تکرار شونده را برای آن اختصاص داد. بنابراین این فرصت را از خود دریغ نکرده و اگر یکی از علاقمندان به ماسکهای طبیعی برای زیبایی مو های خود هستید دست به کار شوید و از میان ماسک موهای مذکور یکی را انتخاب کرده و در اسرع وقت آن را انجام دهید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا