گریم لب‌ و تاثیر چشمگیر آن در میکاپ

گریم لب در زیبایی چهره تاثیری چشمگیر داشته و گاه در اثر متعادل‌سازی لب‌ها به وسیله لوازم آرایشی خاص یا معمولی به وسیله چند تکنیک ساده، می توان تفاوتی قابل توجه در فرم اصلی لب ایجاد نمود. گریم لب‌ در واقع مرحله پایانی گریم زیبایی و همچنین میکاپ می‌باشد و باید برای انجام آن و انتخاب تناژ رنگی مناسب نهایت دقت را مبذول داشت. در این مقاله ابتدا به تشریح چگونگی گریم لب‌ها پرداخته و در انتها درباره اهمیت انتخاب رنگ رژ لب صحبت خواهیم کرد.

گریم لب ها
lip contouring

مراحل قبل از گریم لب

قبل از شروع گریم لب باید بدانیم که در پروسه متعادل سازی چهره و زدن فون زمینه، باید لب های فرد را نیز مانند باقی قسمت های چهره در این مراحل شرکت دهیم. یعنی 4 مرحله رطوبت رسانی به لب ها، استفاده از لیکوئید، سپس پن استیک و پودر فیکس بر روی لب ها باید به طور کامل و صحیح انجام شده باشد. یعنی ناحیه لب در چهره باید آماده دریافت هر گونه آرایش تکمیلی شده باشد. گریم لب ها از رطوبت رسانی و کاور با لایه ای کرم پودر و پودر فیکس شروع شده و در مرحله پایانی با مداد لب و لیپ استیک به پایان خواهد رسید. بنابراین باید بدانید که در گریم لب ها وجود زیرسازی آرایش صحیح برای میکاپ لب ها از ارکان مهم در این مرحله محسوب می شود. انتخاب رنگ مداد لب و رژلب نیز بسیار مهم بوده و باید هماهنگ با رنگ مکمل سایه چشم و رژگونه باشد. در گریم محو لب ها باید مداد لب را کمی تیره تر از رنگ رژ لب انتخاب نمود و برای یک آرایش تند باید همرنگ با رنگ لیپ استیک انتخاب شود. برای توضیحات کامل مراحل مختلف گریم لب ها آسان طب از شما دعوت می کند ادامه این مقاله را مطالعه فرمائید.

مشکلات رایج در ظاهر لب ها

در ابتدا باید بگوئیم که مشخصات ایده آل برای فرم لب ها در دنیای میکاپ ، وجود خطوط و برجستگی مناسب، یکسان و متقارن در سطح لب هاست و دو منحنی یا برآمدگی در لب بالایی باید در امتداد خطوط مستقیمی باشد که از حفره های بینی به این دو برآمدگی ختم می شود. در بسیاری از مواقع طرفین لب ها نامتقارن بوده و یا پهنای لب های پائینی و بالایی بی تناسب با یکدیگر می باشد. گاهی اوقات لب ها بسیار باریک و در مواقعی دیگر بیش از حد پهن می باشد. برای متعادل سازی هر یک از این ایرادات رایج باید اقدام به گریم لب ها نمود تا زیبایی مجموعه چهره کامل شده و در اصطلاح خود را نشان دهد، همچنین باید توجه داشت که در گریم لب باید خطوط ایجاد شده در لب ها نرم و دارای انحنای ملایم و بدون زاویه و تیزی باشد. در مرحله گریم لب ها با 9 ایراد احتمالی رو به رو هستیم که باید به طور دقیق به متعادل سازی آن بپردازیم. این 9 ایراد شامل:

  1. لب بالایی نازک
  2. دهان کوچک
  3. لب های کاملا پهن (قلوه ای)
  4. لب پائینی نازک
  5. لب های بیش از حد نازک
  6. لب هایی با گوشه های افتاده
  7. لب های بیضی یا تخم مرغی شکل
  8. لب های نامتقارن
  9. لب های نوک تیز

گریم لب بالایی نازک

گریم لب ها
lip contouring

در گریم لب با چنین مشکلی باید با استفاده از مداد لب نوک تیز، نرم و روان در حدود 2 میلیمتر از بالای خط طبیعی لب به کشیدن خطی متناسب اقدام نمود. از ایجاد حالت تیز در منحنی بالا پرهیز کرده و پهنا و فرمی متعادل با لب پائینی ایجاد نمائید.  

گریم دهان کوچک

برای گریم لب هایی که چنین مشکلی دارند باید فرم اصلی لب را در نظر گرفته و با توجه به حفره های بینی و همچنین پهنای فک اقدام به کشیدن خطوطی متناسب و در تعادل کامل با این نواحی کشید. برای گریم لب ها در چنین حالتی باید به وسیله کشیدن خط لب با اختلاف 2 یا 3 میلیمتر در اطراف خطوط اصلی، حجم و همچنین سایز متعادل با دیگر اعضاء چهره در لب ها ایجاد نمود.

گریم لب های کاملا پهن

برای گریم لب ها در چنین حالتی که حجم لب ها با دیگر اعضاء چهره بی تناسب است باید خطوط را در گوشه های بالایی و پائینی لب ها اندکی داخل تر از خطوط اصلی کشید تا اندکی از حجم نامتعادل لب ها کاسته شود، به این ترتیب لب ها دارای برجستگی متعادل و همچنین خطوطی متناسب با اندازه فک و گونه ها پیدا خواهد نمود.

گریم لب پائینی نازک

گریم لب ها در چنین حالتی که با باریکی ناحیه پائینی مواجه هستیم باید اینطور انجام شود که خطوط حاصله حجم مناسب را در این ناحیه ایجاد نماید. به این صورت که باید خط لب را اندکی بیرون تر از خطوط اصلی بکشیم و مخصوصا طرفین لب ها را اندکی فرم پرحجم بدهیم. به این ترتیب لب پائینی نیز مانند لب بالایی از حجم و تناسب ایده آل برخوردار خواهد بود.

گریم لب های بیش از حد نازک

گریم لب ها
lip contouring

برای گریم این لب ها همانطور که از اسمش پیداست باید به وسیله خطوطی واضح و مشخص به لب ها حجم داده و ظاهر باریک لب ها را بزرگ تر و برجسته تر نشان دهیم. خط لب را در بالا و پائین خارج از خطوط اصلی می کشیم و فرمی زیبا و با حجمی یکسان در بالا و پائین و همچنین در چپ و راست ایجاد می نمائیم.

گریم لب ها با گوشه‌های افتاده

این گونه از لب ها به چهره حالتی ناراضی و نازیبا می دهد. همچنین چنین حالتی می تواند چهره را اندکی مسن تر از واقعیت نشان دهد. برای گریم لب ها در چنین شرایطی باید به وسیله خطوط مناسب در گوشه های چپ و راست لب، حالتی جذاب و رو به بالا نشان دهیم. همچنین حجم خط حاصله در گوشه های خارجی لب بالایی باید بیشتر و پر تر باشد.

گریم لب های تخم مرغی شکل

این لب ها در ناحیه چپ و راست قسمت پائینی دارای حجمی بی تناسب با لب بالایی می باشد. برای گریم لب ها در این حالت باید اندکی از این حجم و سایز اضافه کاست. به این ترتیب که خط لب را در این ناحیه باید کمی داخل تر از خطوط اصلی و با شیبی ملایم ایجاد نمائیم.

گریم لب های نامتقارن

برای گریم لب ها در چنین حالتی که شکل لب ها در طرفین و همچنین بالا و پائین نامتقارن و ناجور است باید یکی از طرفین را که مشخصاتی کامل تر و برجسته تر دارد به عنوان الگو در نظر گرفت و خطوط لب را در ناحیه رو به رو به طور کپی شده از قسمت مذکور انجام داد، به این ترتیب آرایش لب ها در تمام نواحی لب تا حد زیادی متقارن و رتوش شده به نظر خواهد رسید.

گریم لب‌ های نوک تیز

برای گریم اینگونه از لب ها همانطور که از اسمش پیداست باید از حالت تیزی و زاویه بیش از حد کاست. اینگونه لب ها معمولا تداعی کننده شکل لوزی می باشد، یعنی لب ها در مرکز خود در بالا و پائین دارای بیشترین حجم می باشد و ما باید به وسیله خطوط منحنی و نرم از این تیزی بکاهیم و حجم مناسب را در نواحی دیگر لب به وسیله خطوطی خارج تر از حالت طبیعی ایجاد نمائیم.

روشی موثر برای حجیم نشان دادن لب‌ ها

گریم لب ها
lip contouring

در این روش پس از زیر سازی معمول و کشیدن خط لب مناسب به منظور متعادل سازی لب ها، با استفاده از یک رژ لب مدادی و مات که همرنگ با مداد لب می باشد خطوط لب ها را واضح تر و پهن تر به سمت داخل لب ها می کنیم. سپس به وسیله یک رژ لب هم خانواده با مداد لب اما با عمق رنگی بسیار تیره تر از آن روی لب ها را به غیر از نواحی مرکزی رنگ می کنیم. سپس با استفاده از رژ لب صورتی چرک و تقریبا روشن قسمت مرکزی لب ها را رنگ می کنیم. برای چند ثانیه لب ها را بر روی هم قرار داده و کمی فشرده می کنیم و در نهایت مرزهای بین دو رنگ تیره و روشن رژ لب را با یک قلم مناسب فید می نمائیم، بدین ترتیب رنگ روشن رژلب در قسمت مرکزی به ایجاد حالت برجسته و پر حجم در لب ها کمک می کند.

سخن پایانی

با هم مرور کاملی داشتیم به گریم لب ها در 9 حالت مختلف که می توان به وسیله ایجاد خطوطی ساده در لب ها حالتی متعادل و رتوش شده ایجاد نمود. مرحله نهایی در گریم لب ها با استفاده از محصول آرایشی لب ها یعنی رژلب انجام می شود که انتخاب صحیح آن در واقع به منزله تضمین کننده هارمونی رنگ در تمامی نقاط چهره می باشد. چرا که رنگ رژ لب باید در تناسب کامل با رنگ مکمل سایه چشم و رژگونه انتخاب شود. یعنی اگر رنگ سایه چشم از خانواده رنگ های گرم باشد رنگ رژ لب را باید حتما از تناژ نارنجی انتخاب نمود و به وسیله رژگونه هم خانواده با آن به گونه های فرد حالتی زیبا و کامل داد و برعکس اگر رنگ سایه چشم ما از خانواده رنگ های سرد بود باید حتما از رنگی با تناژ صورتی برای آرایش لب ها و رژگونه استفاده نمود در غیر اینصورت چهره حالتی رنگارنگ و بی تناسب پیدا خواهد کرد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا