سوهان برقی ناخن و کاربرد سر سوهان‌های مختلف

دستگاه سوهان برقی وسیله‌ای مدرن در تکنیک کاشت ناخن بوده و این قابلیت را دارا می‌باشد که در مدت زمانی کوتاه فرم و حالت ایده‌آل را در ناخن‌ها ایجاد نماید. برای استفاده صحیح و بهینه از دستگاه سوهان برقی، باید به شناخت تمامی قطعات و سر سوهان‌های مختلف تسلط کامل داشت و کاربرد صحیح این دستگاه را در موارد مختلف فرا گرفت، در غیر این صورت استفاده از سوهان برقی می تواند خطرساز بوده و نتیجه‌ای معکوس در رشته زیبایی ناخن‌ها ایجاد نماید.

سوهان برقی

موارد استفاده از سوهان برقی چیست؟

از دستگاه سوهان برقی با توجه به قدرت و سرعت عملی که دارد می توان در انواع کاشت ناخن، تکنیک لاک جلیش ( ژلیش ) و مانیکور و پدیکور استفاده نمود. سوهان برقی در دو نوع سالنی و خانگی موجود بوده و می تواند خدماتی شایسته و تخصصی را به ناخن کارهای حرفه ای ارائه دهد. سوهان برقی شامل یک قلم قطور بوده و یک مته برقی در نوک آن که تعداد چرخش آن در هر دقیقه به قدرت موتور سوهان برقی بستگی دارد و این موضوع تعیین کننده قیمت و کیفیت دستگاه سوهان برقی خواهد بود. یعنی هرچه قدرت و سرعت سوهان برقی، در یک دقیقه بیشتر باشد کیفیت و قدرت این دستگاه نیز بالاتر خواهد بود، معمولا سوهان برقی دارای قلمی جداگانه از بدنه موتور آن می باشد اما در مدل های خانگی، موتور دستگاه می تواند داخل قلم قرار گرفته و قطر قلم را اندکی بیشتر از حالت معمولی نماید. بدنه موتور دارای قطعه‌ایست که در موارد استراحت دستگاه، قلم بر روی آن قرار می گیرد.

احتیاط‌ های لازم در استفاده از سوهان برقی

سوهان برقی دارای سر سوهان های مختلف با جنس های گوناگون (از نرم‌ترین تا سخت‌ترین) است به همین دلیل باید در استفاده از آن محتاط بوده و با مهارتی تخصصی از آن استفاده نمود. حرکت دست و قلم سوهان برقی باید نرم و بدون فشار بوده و با مهارتی تجربی با فاصله از کوتیکول و پوست اطراف ناخن انجام شود. در غیر این صورت ممکن است سر سوهان فلزی یا سنباده ای در کسری از ثانیه کوتیکول یا صدف ناخن را خراشیده و یا در موارد جدی تر زخم نماید. بنابراین جهت رعایت موارد ایمنی، آسان طب به شما توصیه می کند بدون گذراندن دوره های آموزشی کاشت و زیبایی ناخن ها از استفاده از سوهان برقی پرهیز نمائید.

سوهان برقی و سر سوهان‌های مختلف

دستگاه سوهان برقی در نوک قلم خود دارای قطعه ایست که با یک چرخش می تواند باز و بسته شده و سر سوهان های مختلف را در شرایط متفاوت و بسته به نیاز، در خود جای دهد. سر سوهان ها دارای میله ای باریک بوده که می توانند به راحتی در روزنه نوک سوهان برقی قرار گرفته و با یک چرخش قفل شوند. این سر سوهان ها جنس های مختلفی داشته و از آماده سازی ناخن ها تا فرم دادن به مواد کاشت ناخن چندین بار تعویض شده و مورد استفاده قرار می گیرد. سر سوهان های معروف شامل موارد زیر می باشد که کاربرد هر یک را به اختصار شرح خواهیم داد:

سوهان برقی
electric nail file

♦ سر سوهان سنباده‌ای: این سر سوهان برقی دارای شکلی استوانه ای و جنسی مشابه سنباده می باشد که برای آماده سازی ناخن های کاشته شده در هنگام ترمیم و یا خراش دادن سطحی صدف طبیعی ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در دو نوع نرم و زبر موجود بوده و بسته به موقعیت باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

♦ سر سوهان مخروطی چوب پنبه‌ای: این سر سوهان برقی جنسی لطیف و نرم داشته و بافتی فشرده و غیر قابل نفوذ دارد که در هنگام مانیکور تخصصصی یا خانگی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از آن باید بسیار محتاط بود چرا که ناحیه مورد استفاده از آن دقیقا کوتیکول و یا صدف طبیعی ناخن هاست که قرار است اندکی تمیز و مسطح شود.

♦ سر سوهان استوانه‌ای فلزی: این سر سوهان برقی، از حساس ترین سر سوهان هاست و برای استفاده از آن باید بسیار محتاط و با مهارت عمل نمود. شکل آن استوانه ای بوده و در سطح آن فلس هایی زبر، تیز و سخت وجود دارد، این سر سوهان برقی پس از مواد گذاری در کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه آن شکل دادن به فرم کاشت ناخن و یا حتی برش دادن و تراشیدن حجم اضافی مواد می باشد. به همین دلیل در هنگام استفاده از آن باید سرعت دور دستگاه را کم کرد و در نواحی نزدیک به کوتیکول و پوست اطراف ناخن به آهستگی و با دقت حرکت نمود.

♦ سر سوهان گرد یا حبابی: این سر سوهان بافتی همچون سر سوهان چوب پنبه ای داشته و مخصوص کار کردن مستقیم بر روی کوتیکول می باشد.

♦ سر سوهان شنی: سر سوهان شنی مخصوص یکبار استفاده کردن می باشد و پس از آن باید دور انداخته شود. وظیفه این سر سوهان بهبود وضعیت ظاهری ناخن ها و همچنین بافرینگ کردن آن می باشد.

سوهان برقی
electric nail file

♦ سر سوهان گرد فلزی: این سر سوهان فلزی بوده و ظاهری عجیب مانند یک دایره دارد که جنس آن از فلز بوده و لبه این دایره تیز می باشد. بنابراین در هنگام استفاده از آن باید با مهارت عمل کرد. این سر سوهان برقی مخصوص ایجاد خطوطی بر ناخن کاشته شده جهت طراحی های خاص ناخن می باشد.

♦ سر سوهان باریک فلزی: این سر سوهان ناخن شبیه به میله ای باریک بوده که در سرتاسر آن پولک هایی نرم و مسطح وجود دارد و مخصوص تمیز کردن مواد زیر ناخن ها در پایان کاشت ناخن و همچنین مسطح کردن مواد کاشت با صدف طبیعی ناخن ها در هنگام ترمیم می باشد. استفاده از این سر سوهان ناخن به دلیل نوک تقریبا صیقلی و گرد آن بسیار آسان و بی خطر می باشد.

♦ سر سوهان تیز فلزی: این سر سوهان بسیار باریک و تیز بوده و برای تراشیدن مواد کاشت ناخن در نزدیکی کوتیکول ناخن هاست و به دلیل خطر ساز بودن تیزی نوک آن توسط ناخن‌کاران حرفه ای مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

♦ سر سوهان فوتبال: از این سر سوهان برقی می توان در هنگام ترمیم ناخن ها و برای هم سطح کردن مواد با صدف طبیعی ناخن ها استفاده نمود. همچنین می تواند زیر ناخن های بسیار بلند را نیز آماده کند.

♦ سر سوهان بافر ناخن: این سر سوهان دارای حالتی چوب پنبه ای و فشرده بوده و بسیار نرم و لطیف است به همین دلیل می توان از آن به منظور بافرینگ سطح طبیعی ناخن ها و یا در مرحله پایانی کاشت ناخن از آن استفاده نمود.

♦ سر سوهان پولیش ناخن: این سر سوهان برقی دارای حالتی بسیار لطیف شبیه به پنبه می باشد که توسط چرخش سریع سوهان برقی می تواند سطح ناخن های طبیعی یا کاشته شده را پولیش کرده و درخششی خیره کننده در آن ایجاد نماید.

سوهان برقی
electric nail file

سخن پایانی

استفاده از سوهان برقی به سادگی و سهولت امکان پذیر نیست و نیاز به دانش و تجربه‌ای زیاد در زمینه زیباسازی ناخن های دست و پا داشته و برای استفاده صحیح از آن باید مدتی طولانی به تمرین و ممارست پرداخت. در استفاده از سوهان برقی، به دلیل سرعت و قدرت فوق العاده آن باید نهایت دقت و آرامش را به خرج داد تا نتیجه کار تا حد ممکن ایده آل و بی خطر از آب درآید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫3.5/5 ‫(2 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا