جمع کردن موی حیوانات خانگی به 4 روش مختلف

جمع کردن موی حیوانات خانگی از روی فرش به وسیله رطوبت ، استفاده از چسب نواری برای جذب و جمع آوری مو ، جذب مغناطیسی مو و همین طور جلوگیری از توده شدن مو انجام می‌ گردد. در ادامه اطلاعاتی درباره جمع کردن موی حیوانات خانگی از روی فرش ، لباس ، مبل و سایر وسایل خانه ارائه خواهیم کرد ، زیرا در تمام دنیا افرادی وجود دارند که از حیوانات مراقبت می‌ کنند و متأسفانه برخی از این حیوانات مو های خود را از دست می‌ دهند که این عامل می‌ تواند موجب بروز مشکلاتی گردد.
 جمع کردن موی حیوانات خانگی

موی حیوانات خانگی

 

موی حیوانات خانگی شما با اینکه عاشق آن ها می باشید، هنگامی که در لباس، فرش، اثاثیه و مبلمان ظاهر می‌ گردند می‌ توانند آزار دهنده باشند، بنابر این نیاز به آگاهی در مورد جمع کردن موی حیوانات خانگی خواهید داشت. هر چند این بدان معنا نمی باشد که شما دیگر نمی‌ توانید از حیوانات خانگی و مورد علاقه‌ ی خود نگهداری کنید. 

جمع کردن موی حیوانات خانگی به وسیله رطوبت

کف دست خود را در کاسه‌ ای از آب فرو کرده و با حرکت رو به پایین مو های حیوانات خود را تمیز نمایید. موی حیوانات بر روی دست شما به‌ صورت توپ در می آید و در کف دست شما جمع می گردد. این حالت به این علت مناسب و کار آمد می باشد که موی حیوانات خانگی خیس خواهد شد و سنگین‌ تر می‌ گردد. همچنین این حالت باعث می‌ شود که موی حیوانات به علت الکتریسیته‌ ی ساکن به لباس شما نچسبند و لباس شما پر از مو نشود.

جمع کردن موی حیوانات خانگی

همچنین ببینید : شانه زدن موی خرگوش برای سلامتی و عدم انسداد روده

برای جمع کردن موی حیوانات خانگی از یک وسیله‌ ی تمیز کننده مانند اسفنج مورد استفاده در آشپزخانه استفاده نمایید. اگر می‌ خواهید مو های حیوانات خود را از یک فرش کم تراکم جمع آوری کنید می‌ توانید از یک اسفنج استفاده کنید. با استفاده از این اسفنج مبلمان و فرش‌ ها را به‌ خوبی تمیز کنید و مو های باقی‌ مانده را با دستتان تمیز کنید.

جمع کردن موی حیوانات خانگی

جمع کردن موی حیوانات خانگی با استفاده از چسب

برای جمع آوری موی حیوانات می توانید از چسب‌ های نواری استفاده نمایید تا بتوانید برخی از خز ها را نیز با آن تمیز کنید. بدین صورت که بخشی از دست خود را آغشته به چسب کرده و مو ها را تمیز کنید.

جمع کردن موی حیوانات خانگی

جذب مغناطیسی برای جمع کردن موی حیوانات خانگی

یک دستکش لاتکسی پوشیده و در حالی‌ که این دستکش را به دست دارید به روی زمین دست بکشید، بدین ترتیب موی حیوانات باید به دست شما بچسبد. این حالت می‌ تواند با انواع دستکش‌ های پارچه‌ ای دیگر نیز رخ دهد. بخش پلاستیکی دستکش را خیس نمایید تا کار آیی آن را چند برابر گردد.

در روش دوم می توانید یک بادکنک باد کرده و این بادکنک را بر روی سطوح بکشید تا موی حیوانات را جمع کنبد. سطح دارای الکتریسیته‌ ی ساکن بادکنک مو ها را جمع می کند که در این روش برای جمع‌ آوری بیشتر مو بادکنک را بار دیگر مورد استفاده قرار بدهید.

جمع کردن موی حیوانات خانگی

در روش سوم می توانید از جارو های پلاستیکی استفاده کنید. در این حالت به‌ صورت کار آمد می‌ توانید مو های چسبیده به سطح را تمیز کنید. این جارو با ایجاد الکتریسیته‌ ی ساکن قادر است مو ها را به سمت خود جذب کند.

جمع کردن موی حیوانات خانگی

در روش چهارم استفاده از کفی‌ های پلاستیکی پیشنهاد می شود. از کفی‌ های پلاستیکی برای کفش‌ های خود استفاده کرده ، کفش‌ ها را پوشیده و پای خود را بر روی زمین و یا فرش بکشید و تمام مو ها جذب کند.

روش پنجم استفاده از نرم‌ کننده‌ ی پارچه می باشد. نرم‌ کننده‌ ی پارچه می‌ تواند باعث جمع شدن موی حیوانات شود. همچنین شما می‌توانید سطح را با نرم‌ کننده و آب مرطوب نمایید تا بتوانید مو ها را به وسیله ی آن جمع کنید.

جمع کردن موی حیوانات خانگی

جلوگیری از توده شدن موی حیوانات

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب بدین منظور می توانید از معیار های جلوگیری کننده استفاده نمایید. لباس‌ های خود را در محلی قرار بدهید که حیوانات خانگی به آنجا نمی‌ روند و اغلب آن‌ ها را تمیز کنید تا از میزان مو های جذب شده توسط آن‌ ها کاسته گردد. همچنین شما باید بر روی فرش‌ ها و اثاثیه جارو کشیده و فرش‌ هایی را که حیوانات با آن‌ ها در ارتباط هستند جارو کنید و در فواصلی دوره ای بشویید.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا