پرت فیش های دو رگه ساخت دست انسانها

ماهی پرت فیش ( parrot ) یا طوطی ماهی (Parrot Cichlid) یک گونه از هیبرید ( ساخت دست انسان یا همان دو رگه ) می باشد . پرت فیش به نام های دیگری مانند پرت خونی ( Blood Parrot) و پرت قرمز ( Red Parrot ) نیز مشهور است. نگهداری از ماهی های همه چیز خوار پرت آسان است . برای آشنایی بیشتر با این ماهی های ساخت انسان با ما همراه باشید.

پرت فیش

آشنایی با پرت فیش ها 

ماهی پرت خونی (Red parrot) آمیخته ای ( hybrid ) و در بین دو گونه از ماهیان خانواده سیکلیده آمریکایی می باشد . آن ها در تمام دنیا پراکنده هستند ، بدین به دلیل اینکه ساخت دست بشر می باشند ( دو رگه ) . اندازه ی ماهی پرت فیش بالغ به 25 سانتی متر می رسد و دلیل نامگذاری آن ها به دلیل شباهت دهان آنها به نوک طوطی می باشد .

پرت فیش

تغذیه ماهی پرت فیش

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب فراموش نکنید که ماهی پرت خونی همه چیز خوار است. بطور عمده از غذای پولکی و حبه ای پلت ( pallet ) با ترکیبی از سبزیجات استفاده می کنند، اما از غذا های دیگری مانند میگوی آب شور و کرم خونی منجمد یا خشک نیز استفاده می کنند. انواع گرانول ها , لوفاک و دل گاو وگوسفند نیز از جمله غذاهای مورد علاقه پرت ها می باشند.
ماهی های پرت معمولا” همه چیز خوار هستند ، اما بهتر است از غذای مخصوص پرت یا غذا هایی که حاوی رنگدانه می باشند در جیره غذایی آن ها استفاده گردد تا رنگ ماهی دیرتر از بین رفته و جلای خاص خود را از دست ندهد .

پرت فیش

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : روش تکثیر و تولید مثل در ماهی های پرت دو رگه

سازگاری و خلق و خوی پرت فیش

پرت فیش نوعی ماهی صلح جو می باشد ، اما قلمرو طلب است ( به خصوص در هنگام تخم ریزی ) . ماهی های پرت می توانند در تانک اجتماعی با ماهیان کوچک و محجوب دیگر نگهداری گردند. از ماهیان سازگار با آن ها می توان به سورم ، گرین ترور ، جک دمپسی ، اسکار ، انواع کت فیش ها و غیره اشاره کرد.

پرت فیش

شرایط مورد نیاز برای نگهداری از پرت فیش

محل جاگیری پرت خونی ها در تمام مناطق تانک می باشد ( بیشتر درکف و میانه ) و برای نگهداری از آن ها نیاز به آکواریومی با حداقل اندازه ی 80 لیتر برای پرت فیش های جوان و 200 لیتر برای بالغین خواهد بود.
آن ها ماهی هایی هستند که از طریق تخم گذاری به تولید مثل می پردازند و سطح مراقبت از آن ها از آسان تا متوسط می باشد. برای نگهداری از آن ها باید دمای آب 24 الی 28 درجه سانتی گراد ( حد تحمل 30 درجه) ، اسیدیته آب 6.5 الی 7 (دامنه 6 تا 8 ) و سختی آب 10 dGH را در نظر بگیرید. بهتر است تعدادی صخره یا مکانهایی برای پنهان شدن ماهی های پرت فیش در آکواریوم وجود داشته باشد.

پرت فیش
روش تعیین جنسیت در ماهی های پرت فیش

در سنین بلوغ آلت تناسلی ماده ها ضخیمتر از نر ها می گردد و آلت تناسلی نر ها باریک تر و شبیه نوک سوزن می باشد. این نوع ماهی حداکثر 10 سال عمر خواهد کرد.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا